Jump to content
IGNORED

Slusalice


*edited by mod

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Vratio se Hi-Files Show u Holidej Inu posle 3 godine. Ako imate vremena danas, vrijedi da prošetate. Meni je RAAL-ov astal bio najzanimljiviji kutak:

 

3

 

1

 

2

 

Kod SR1a impresionira sama pojava predmeta, nivo inženjeringa i kombinacije rješenja koja su upakovana u kompaktni dizajn. Sve je neobično - izgled, kako se nose na glavi (bukvalno vise, ali prilično stabilno), kako se rotiranjem u letu podešava ugao drajvera za otvoreniji/lakši ili zatvoreniji/teži zvuk. Zaista oponašaju zvuk velikih zvučnika, samo umanjeno. Ipak nisam imao utisak da mogu da me prevare u smislu da ne znam šta tačno emituje muziku, ali nijedne druge slušalice koje sam probao nisu upredive po prostornosti.

 

CA-1A zvuče slično, samo tamnije, sa podebljanim bas registrom i zvučnom slikom manjih dimenzija, više kao "obične" slušalice, takoreći. Bolje su mi od Audeze LCD-2 koje su bile instalirane pored njih.

 

Oba RAAL sistema su udobni za nošenje, s obzirom na veličinu i težinu, a drajveri im se u slučaju kvara mijenjaju bukvalno za nekoliko sekundi, kao ketridži, kako je domaćin i pokazao. Pojačala su im baš topla, na ivici epiteta vruća, ali je prezenter objasnio da to uređajima ne smeta i da se radi na tome da knob za volume ostane hladan.

 

4.jpg

 

U prizemlju postavka sa Auris/EarMen pojačalima i dakovima sa Meze slušalicama Elite, Liric i 99 Classic, sori, ali nije impresionirala, a probao sam ih prije RAAL-a.

 

Možda je do mog sluha, jer sam zaključio da bih na svim sistemima sa slušalicama kod kuće dodavao visoke tonove, ali to na ovim uređajima nema da može. Osim toga, juče mi je kod svih nedostajalo boje, definicije i muzikalnosti u zvuku. Sve u svemu, meni fino sa ovim što čujem kada svoju plastiku utaknem u telefon ili kompjuter i uživam u muzici.

 

Spoiler

 

Pitao sam se da li sam jednostavno naviknut na komercijalan zvuk jeftine opreme, ali nije samo do toga jer je u Martenovoj sobi svirao Nagra gramofon od 175.000 evrodolara, pa još 185.000 za Mingus Orchestra zvučnike, boga pitaj koliko su one ostale kutije .. i to zaista zvuči grandiozno - na živim snimcima kao da si u koncertnoj sali, čuješ slobodu oko zvuka, ogromne dimenzije zvučne slike u kojoj je sve utegnuto i čisto. Veoma muzikalan i topao, čak i bolji za kuću čini mi se, je bio sistem u sobi Acoustic Invadera, sa gramofonom ili strimerom, ali nemam pojma šta je tu sviralo. (evo kažu da je gramofon Perpetuum Ebner)

 

marten.jpg

 

ai.jpg

 

Da sam bogati multimilioner, ne bih dao ni cvonjka na jahtu, bilo kakvu, ali bih na ovako nešto rknuo pare, a da ne trepnem. :piggy:

 

Edited by autsajder
  • +1 2
Link to comment

https://www.whathifi.com/features/i-tried-aptx-lossless-bluetooth-and-yes-we-can-all-look-forward-to-it-with-caution

 

Qualcomm claims it has found a way to transmit CD-quality/lossless audio over Bluetooth… losslessly. This is through its latest and aptly named Bluetooth codec, aptX Lossless (part of the chipmaker’s latest package of audio technologies called Snapdragon Sound (opens in new tab)). 

 

Now, there is still compression at play here, but Qualcomm says the new codec can produce “mathematically bit-for-bit exact” transmission so long as – and this is important – the RF conditions are “suitable”. Theoretically, every bit of audio information from the original source will be retained as it travels between an aptX Lossless-supporting device and aptX Lossless-supporting headphones, providing they are in an environment that’s not too busy. None of the music is lost. (And if there is pesky RF noise about, the technology will scale down the bit-rate – and quality – to ensure there aren’t any sound drop-outs.)

 

 

Moj Zenfone 9 podržava ovu tehnologiju, tako da jedva čekam da dođem do odgovarajućih slušalica i probam kako to zvuči.

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...

Lindo poklanja za 400 din :piggy::

 

silver.jpg.1fb331a2bbafa10d9e7d0680533f62fa.jpg

 

Žičane, zatvorenog tipa imaju i mikrofon i port da se na njih priključe još jedne slušalice, pa da slušate u paru (ovo vidim prvi put u životu). Bio sam skeptičan, a i zvučale su tragično na prvo uštekavanje u telefon. Postoje slušalice kojima nema spasa jer su rođene loše, ali iz ovih plastikanera može da se izvuče sasvim korektan zvuk uz malo EQ akrobacija.

 

Na flat liniji zvuk je mutan i nikakav, ko iz bureta u kojem je držan dizel, ne čuje se skoro ništa iznad 1kHz. Zato slajderi zdesna moraju baš mnogo da se podignu da bi se zvuk izbalansirao, ali onda ulazimo u problem klipinga. Zato sve lijevo od 1kHz mora da se spusti daleko ispod 0dB da bi ovo sa desne strane imalo smisla. I to vam na kraju izgleda ovako:

 

 

Spoiler

eq.thumb.jpg.20475d74e61bc0125f64bcf1e3bc80ab.jpg

 

 

I zvuči veoma dobro za nepostojeće pare. Odlično izoluju spoljnu buku, a napolje ne puštaju mnogo pri normalnoj jačini. Jastučići su meki, ali prilično čvrsto naliježu na uši, pa malo žuljanju nakon sat-dva upotrebe.

 

Imaju mehanizam za sklapanje na unutra, i sve u svemu marka je Silvercrest i liče na prave slušalice. Ovima nije sudbina da se tumbaju po torbi i gradskim prevozima, nego da služe u kancelariji ili kod kuće kad treba da ne smetam planeti, a ni ona meni. Pa koliko potraju.

 

 

Edited by autsajder
Link to comment
  • 1 month later...
3 hours ago, 189- said:

jel zna neko sta treba gledati kod specifikacija headsetova pa da se zna da se ne moze cuti nikakav baground noise?

 

Headphone model Average NC (dB; more is better)
Apple AirPods Max 29.4
Bose QuietComfort Earbuds II 26.2
Bose Noise Cancelling Headphones 700 22.5
Bose QuietComfort 45 22.1
Soundcore Space A40 20.8
JBL Reflect Aero TWS 18.3
Sony WH-1000XM4 16.2
1More SonoFlow 15.0
Jabra Elite 85h 14.7
Final E4000 (no ANC) 11.4
Sony MDR-7506 (no ANC) 3.2
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 20. 3. 2023. at 23:42, 189- said:

jel zna neko sta treba gledati kod specifikacija headsetova pa da se zna da se ne moze cuti nikakav baground noise?

 

Da li si nekada koristio slušalice sa ANC-om? 

Ako nisi, i očekuješ totalni noise canceling, predlažem ti da smanjiš očekivanja, tj da ih dovedeš u sklad sa realnošću ;) 

Ja koristim ove Sony WH iz 3orgeove liste, to su mi prve ANC sluške i očekivao sam, kao i ti, potpuni noise canceling sa njima. Naravno, to se nije dogodilo pa sam u početku bio razočaran. 

Sada sam ipak zadovoljan, nakon što sam (prevelika) očekivanja doveo u realnost. 

 

Link to comment
4 hours ago, Willow said:

 

Da li si nekada koristio slušalice sa ANC-om? 

Ako nisi, i očekuješ totalni noise canceling, predlažem ti da smanjiš očekivanja, tj da ih dovedeš u sklad sa realnošću ;)

 

 

Ja koristim slušalice koje imaju ANC ali mi je ugašen praktično 99% vremena, kad ih stavim i pustim muziku ne čujem ništa iz okruženja

Link to comment
4 hours ago, Willow said:

 

Da li si nekada koristio slušalice sa ANC-om? 

Ako nisi, i očekuješ totalni noise canceling, predlažem ti da smanjiš očekivanja, tj da ih dovedeš u sklad sa realnošću ;) 

Ja koristim ove Sony WH iz 3orgeove liste, to su mi prve ANC sluške i očekivao sam, kao i ti, potpuni noise canceling sa njima. Naravno, to se nije dogodilo pa sam u početku bio razočaran. 

Sada sam ipak zadovoljan, nakon što sam (prevelika) očekivanja doveo u realnost. 

 

ova tabela iznad kaže da postoji i duplo bolja realnost od tvoje. 

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...