Jump to content
IGNORED

Slusalice


*edited by mod

Recommended Posts

7 hours ago, chandra said:

Ok, thanks. Mene samo taj materijal odbija. HD485 su dolazile s nekom mekanom navlakom koja je super prijanjala za celavu glavu, a ni usi se nisu kuvale u njima. Nije mi oglavu da sutra menjam, zadrzacu tvoju preporuku na pameti, a ti apdjetuj kako se korisnicko iskustvo bude umnozavalo.

 

otkrila prvi minus. cujem svoje korake(!), bubnjaju prilicno ocigledno. navodno, to se najverovatnije desava posto mi "rajf:))" od slusalica dodiruje lobanju, pa prenosi zvuk kroz kosti. udar pete o pod - jer kad hodam na poluprstima, nemam tog problema. pa razmatram koje su mi opcije :lolol: u prvom trenutku nisam primetila a sada mi je tesko da se ne fokusiram na to. 

ima li jos nekog sa slicnim iskustvom?? dajte neke preporuke, trikove ako boba znate :D 

 

ali sto se samog zvuka tice: bjuuuti. sad sam vec ubedjena da mnogo bolje zvuce od HDR170, bez dileme. razmisljala sam na trenutak da ih vratim zbog bubnjanja koraka ali je, kada se to izuzme,  zvuk toliko dobar da sam resila da ih ostavim bez obzira.

 

Quote

Mene samo taj materijal odbija. HD485 su dolazile s nekom mekanom navlakom koja je super prijanjala za celavu glavu, a ni usi se nisu kuvale u njima.

 

i ove super prijanjaju i to bez da bole/zuljaju - tu je bez ikakvih problema, bas su udobne i na duze. ali nije nemoguce da bi taj materijal (kako smo ustanovili da je najverovatnije skaj) u slucaju bas toplijeg vremena mogao da zeza. ovde ulazimo u svezije vreme pa necu moci da testiram u skorije vreme.

Link to comment
12 hours ago, roksi said:

 

otkrila prvi minus. cujem svoje korake(!), bubnjaju prilicno ocigledno. navodno, to se najverovatnije desava posto mi "rajf:))" od slusalica dodiruje lobanju, pa prenosi zvuk kroz kosti. udar pete o pod - jer kad hodam na poluprstima, nemam tog problema. pa razmatram koje su mi opcije :lolol: u prvom trenutku nisam primetila a sada mi je tesko da se ne fokusiram na to. 

ima li jos nekog sa slicnim iskustvom?? dajte neke preporuke, trikove ako boba znate :D 

 

ali sto se samog zvuka tice: bjuuuti. sad sam vec ubedjena da mnogo bolje zvuce od HDR170, bez dileme. razmisljala sam na trenutak da ih vratim zbog bubnjanja koraka ali je, kada se to izuzme,  zvuk toliko dobar da sam resila da ih ostavim bez obzira.

 

 

i ove super prijanjaju i to bez da bole/zuljaju - tu je bez ikakvih problema, bas su udobne i na duze. ali nije nemoguce da bi taj materijal (kako smo ustanovili da je najverovatnije skaj) u slucaju bas toplijeg vremena mogao da zeza. ovde ulazimo u svezije vreme pa necu moci da testiram u skorije vreme.

 

Cek, a rajf nije postavljen s donje strane? Vi s kosom (pretpostavljam da je imas), niste svesni koliko je to ozbiljan faktor. HD485 imaju jastucic (koji deluje pomalo smesno, da, ali mene glava bolela od njih nije). 

 

Inace ja retko hodam s velikim slusalicama - ne mogu da se koncentrisem i na zvuk i na okolinu, a i teske/kabaste su mi. 

 

HD485_02.jpg?t=1298966307

Link to comment
11 hours ago, chandra said:

Cek, a rajf nije postavljen s donje strane? Vi s kosom (pretpostavljam da je imas), niste svesni koliko je to ozbiljan faktor. HD485 imaju jastucic (koji deluje pomalo smesno, da, ali mene glava bolela od njih nije). 

 

Inace ja retko hodam s velikim slusalicama - ne mogu da se koncentrisem i na zvuk i na okolinu, a i teske/kabaste su mi. 

 

 

jeste blago postavljen - ono, malo meksi deo presvucen opet skajem (mada pod dodirom deluje malo vise grippy, mozda nesto gumirano??) medjutim, nije postavljeno ni blizu kao tvoje. te su bas solidno futrovane:))

 

imam kosu (ma kosurdacu-subaru! :D) nego, bilo je zanimljivo juce, obukla sam druge patike  za koje nisam ni ukapirala ranije da imaju nesto meksi djon i proslo je odlicno, gotovo da nisam cula korake. phew! kakvo olaksanje - od sada samo vansice nosim :D

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 10.3.2019. at 23:38, 3opge said:

 

Bes ga, uopste nisam videla ovu poruku, a kupila sam slican model :D

 

Otisla sam u radnju u kojoj imaju veci izbor sluski posto sam htela da makar malo isprobam razlict zvuk i osecaj na glavi, ali naravno tamo nemaju sve, pa tako ni ove preporucene SH, ni neke Pioneer na koje sam bacila oko na osnovu preporuke poznanika koji ih je imao (ali ne moze da mi ih da da probam jer su ostale u posedu bivse zene). I tamo probam nekoliko u rasponu od 50 do 100 evra, i nekako mi je zvuk delovao najbolje kod JBL Synchros Over-Ear model (nesto ispod 60 evra). Bilo je i nekih skupljih npr. ali mi je na njima zvuk delovao dosta lose (probah sa par pesama koje su mi uvek tu za poredjenje).

Nosila sam ih tri puta do sad oko 40 minuta, i nema bola, ali moram priznati da mi je danas npr. nekako laknulo kada sam ih skinula sa glave. Mozda mi nije lagodno nista sto imalo vrsi pritisak a ovima i taj rajf okolo je nekako cudan; te prastare Altec Lansing koje sam spominjala uopste nisu bile ovog tipa, znam da sam sa njima spavala na prekookeanskim letovima i da je bilo sve super u tom smislu, mada je npr. zvuk bio slabiji nego kod ovih (mozda ne toliko u kvalitetu, koliko se zvuk spolja mesao).

 

Jos nesto, kada nema buke okolo, cuje se sta slusam. To naravno u prodavnici nismo primetili, nego tek kada sam ih probala kod kuce. Juce je moj muz prolazio pored radnje i pitao za to, objasni covek da je kod nekih modela bitnije da se ne cuje nista od spolja, kod nekih da se spolja nista ne cuje..i da ako nisam zadovoljna, da bi mi preporucio da probam drugi model JBL E500BT, koji bi mi dao sa popustom (pa bi umesto 100 izasle 75 evra). Navodim cene samo zato sto se ne snalazim u referentnom sistemu :D

 

Mogu naravno da narucim sta god sa neta, ali mi se cini da je proba uzivo bolja i brza stvar..

 

BT uopste nisam ni probala nego sam samo kabl koristila - nije da ciljano trazim BT sluske, nego se za ove ispostavilo da samo takve i prave. BT mi mnogo trosi baterije pa nisam u tom fazonu.

 

Link to comment

 

@precog

Teoretski mogu to priustim, ali mi nije bas na mestu da dam toliki novac (150 i 250 evra) za slusalice koje bih povremeno koristila?

 

Ali generalno pitanje, je li to normalno stanje da se kod over-ear slusalica cuje spolja sta covek slusa?

Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ali generalno pitanje, je li to normalno stanje da se kod over-ear slusalica cuje spolja sta covek slusa?

 

Ne bi trebalo, ali mozda i zavisi koliko glasno pustas to :unsure:

Link to comment

Da li se buka od spolja čuje u slušalicama, ili se zvuk slušalica čuje i spolja zavisi od principa rada slušalica: otvorene (open back), ili zatvorene (closed back).

Ukoliko je potrebna izolacija od okoline, ili da se okolina ne uznemirava biraju se slušalice zatvorenog tipa.

To je teorija.

U praksi, nisu sve zatvorene slušalice podjednako uspešne u izolaciji, što je i prirodno. Grubo, one od 10 manje su uspešne od onih od 1110 evra.

 

Link to comment

Hvala vam svima, naucih i nesto novo o sluskama :)

 

Uzela sam te druge JBL, JBL E500BT, i druga su prica u odnosu na one prve. Sam oblik skoljki je bolji - ovalan umesto okrugao - kabl je nesto bolji (manje tanan od onog koji ide sa drugim modelom), rajf stoji bolje i generalno nisam imala nikakav problem sa glavom/usima ni posle sat vremena :) Zvuk mi se cini dobrim, i ne cuje se spolja sta slusam, vrlooo malo ako je glava tik do moje i pojacano do daske.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 27.2.2019. at 22:23, Ras said:

Ukoliko bežičnost nije imperativ, onda AKG K52 po sličnoj ceni kao predloženi Sony.

 

Eno neka strana napred Caligula piše da je pazario, pa neka ti prenese utiske.

 

 

Uzeo nedavno AKG K52 (u Lyri na Tošinom Bunaru, platio 5200 din.) pa da podelim utiske. Uzeo ih sa idejom da služe za slušanje muzike na poslu, dok radim. Nažalost, rekao bih da nisu namenjene za tu svrhu, bar u mom slučaju. Pre svega, nisu za višesatno držanje na glavi, posebno ako nosite cvikere (taj sam). Već nakon sat-dva počnem da osećam nelagodu oko slepoočnica, postajem svestan onog rajfa na temenu, uši počnu da se kuvaju itd. Zvuk je fin, prostran i vazdušast da tako kažem, ima neku iskričavost, prefinjenost i utegnutost. Sluške mogu lepo da se odvrnu i pritom nema distorzije. Pretpostavljam da su sluške super za slušanje hi-res mjuze na pristojnoj opremi, recimo za slušanje ploča preko nekog dobrog pojačala, u seansama ne dužim od dva sata. Kada se sve podvuče, slušalice nisu prikladne za funkciju koju sam im namenio, pa da ne bi stajale u radnom stolu i hvatale paučinu idu na doboš. Ako je neko u fazonu da kupi AKG K52, daću ove svoje za 4200 din. Par puta nošene, stare desetak dana, mažene i pažene. Uz sluške, naravno ide dve godine garancije u Lyra Style-u.

Link to comment

Da se dodam na Wiloa, imam par kuci i sve je tacno - za slusanje su odlicne, sjajan zvuk i kvalitet za te pare, ali za rad (tipa da se drze na glavi nekoliko sati) pocinu da smetaju. Izolacija od spoljnih zvukova odlicna zbog jastuka, ali ti isti jastucici posle nekoliko sati skuvaju ushi.

 

So, za mp3 plejer po prevozu, za mobilni, za kucno pojacalo su idealne.

 

Doduse imam i jedne Sennheiser koje imaju nesto tvrdji zvuk plus su jos nezgodnije za nosenje od AKG, tako da - kada se biraju slusalice za visesatno slusanje, treba uzimati one koje ne pritiskaju teme previse, koje su lake i neosetne na usima.

 

So, topla preporuka da se od Wiloa pazari ovaj hardver jer za te pare zaista vredi.

Edited by Caligula
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ljudi dajte preporuku za neke stare dobre bubice. Ne volem one in ear i ostale gluposti, smetaju mi.
Nije mi bitno dal su žične Il bežične samo da je dobar zvuk

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Ljudi dajte preporuku za neke stare dobre bubice. Ne volem one in ear i ostale gluposti, smetaju mi.
Nije mi bitno dal su žične Il bežične samo da je dobar zvuk

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/slusalice/sennheiser-slusalice-mx475.html

 

Koristim ovaj model već 4-5 godina, jako dobar zvuk i udobnost jer ni ja ne podnosim ove in-ear blasfemije. Jedino što uvek dokupim sunđere za njih koju se cepaju posle cirka 6 meseci. 

Edited by hBob
Link to comment

Ja sam nekoliko godina koristio Sennheiser MX470 (mislim da su isti drajveri kao kod 475, samo je drugačija školjka) i fino su svirale dok se nisu pokidale, a onda za tri puta manje novca na Aliju kupio EMXs500 i Snow Lotus 1.0 plus.

 

Oba modela zvuče bolje od MX470. EMXs500 imaju pun, iznenađujuće veliki zvuk za bubice, naročito u bas frekvencijama. SL 1.0 plus nisu mnogo drugačije. Malo im je zvučna slika pomjerena naprijed i možda izvlače za nijansu više detalja. Rekao bih da su prefinjenije i zvučno neutralnije. Ja ih rotiram povremeno, sjajna su oba modela.

 

Kvalitet izrade je solidan za ove pare, a uz bubice se dobije zaštitna kutijica i nekoliko parova sunđera. Školjke su im iskopirane od modela Sennheiser MX500, a drajveri su neki kineski. Jedina mana je što se, kao i sve sa Alija, pošiljka čeka 3-4 sedmice, a olakšica je što ih carina propušta bez dodatnih troškova.

 

Pozdrav mrziteljima in-ear pomodarstva :happy:

 

 

 

Edited by autsajder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...