Jump to content
IGNORED

Plivanje za časni krst

Filipenko

Recommended Posts

Topic je pre svega bezvezan i podmukao, smisljen da se trapuje Praslin, posto ocigledno pravedno zbrinutom Filipenku fali cetnika za svadjanje. Ovo nije je sport niti ima veze sa sportom, a ako je vec postojala potreba za ovom temom, mesto joj je na pzd-u ili deponiji. Sa druge strane ogromnom delu Bakemonovih i Praslinovih, i jednim delom Filipenkovih postova ( gde se ponasa kao odrasla osoba ) mesto je na normalnoj temi o SPC-u, gde ovaj potonji pak nema pristup zbog duge tradicije infantilnog forumasenja.

• Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Filipenko

35

• Töölönlahti

12

• Прслин

37

• Ravanelli

20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е, ако они у то не верују и сматрају да смо сви ми што то очекујемо после смрти овце за шишање, па онда су они ближи теби него мени и заиста не видим зашто онда пеглаш мене и друге вернике због понашања твојих истомишљеника.
I tebi se ide na Bisere?
Prvo, besmisleno je što se pitaš odakle mi stavovi prema crkvi, ako nisam njen član. Nadam se da shvataš koliko ti je ovo besmisleno. Zapravo, mogu još objektivnije da sagledam stanje baš zato što nisam član.Drugo, znam da monaha ima raznih, ali oni nemaju nikakav uticaj. Mi ovde pričamo o ljudima koji se pitaju.Ja znam da mi nemamo dogmu o nepogrešivosti, ali za razliku od tebe, meni to itekako stvara lošu sliku o samoj instituciji i njenoj ulozi u ovom našem društvu ovde i sada. Eh, da je samo patrijarh u pitanju! Vrh ledenog brega.
Е, баш због ствари које си овде написао сам ти и рекао да је тешко имати правилан став (погрешан и-ха, то може свако) о стварима о којима се учиш из Блица.
Dajem ti primer, i u doba španske inkvizicije i najgoreg terora si imao dobre i iskrene monahe i monahinje, centre za prihvatilište i ostalo, ali to, složićeš se, ne može da opere tadašnju rimokatoličku crkvu kao instituciju.
Они што су спаљивали, черечили и убијали у инквизицији су радили по правилима и инструкцијама римокатоличке цркве, а ови што краду и пију данас раде супротно правилима СПЦ.
I tebi se ide na Bisere?
Нисам ни очекивао ништа друго када сам готивца тамо метнуо, ви богоборци сте везани к'о црева, повучеш једног за нос а три закукају из жбуња. Или ти беше мој? Ма, нема ни везе. Шта ти је проблем у овоме што сам рекао? Поп који краде, чини разне гадости и не верује у Бога је ближи демонима а даље од хришћанске вере, то сам рекао и не повлачим макар ме на триста бисера стављали.

Cek' sad Prasline ( kad je tema vec gde joj mesto nije ), znaci ja ceo svoj zivot provedem pokusavajuci da budem sto bolji covek, u sustini moje ponasanje se u velikom broju slucajeva i poklopi sa verskim normama, nebitno koje vere, i na kraju je meni taj pop blizi nego tebi samo zbog razlike jer ti verujes u boga :lol: ? Ima u jednom crtacu iskarikirana ta situacija kad se jedan mali jevrej zapita hoce li u pakao iako je dobar covek, samo zato sto ne veruje u Hrista... Ako je takav, rekao bih da to je vrlo sujetan i licemeran bog.

Е, баш због ствари које си овде написао сам ти и рекао да је тешко имати правилан став (погрешан и-ха, то може свако) о стварима о којима се учиш из Блица.
U tom slučaju, tebi ispiraju mozak popovi. Kako ti se sviđa ovaj nivo diskusije? Mislim, možemo i ovako, meni ne smeta.
Они што су спаљивали, черечили и убијали у инквизицији су радили по правилима и инструкцијама римокатоличке цркве, а ови што краду и пију данас раде супротно правилима СПЦ.
Baš čudno kako si namerno zaboravio "ubijaju" (Peranović) i "siluju dečake" (Pahomije). Ne znam što ti je toliko odvratna katolička crkva, i ovi tvoji su radili sve to (bogumili, ruski staroverci, ubijanje katolika i Jevreja u Carigradu). Bravo, dobar pokušaj da pomeriš fokus rasprave na neprijatelje u Hristu.Drugo, možda svi oni rade suprotno pravilima SPC, ali to svejedno govori koliko je trula ta ista SPC. I to je ono što Filipenko i ja pokušavamo da ti kažemo.
Шта ти је проблем у овоме што сам рекао? Поп који краде, чини разне гадости и не верује у Бога је ближи демонима а даље од хришћанске вере, то сам рекао и не повлачим макар ме на триста бисера стављали.
Sad opet skrećeš fokus na hrišćansku veru. Dogovori se prvo sam sa sobom o čemu hoćeš da pričaš, o popovima ili o veri. Tvoj najjačii "argument" ide ovako: "Možda SPC jeste trula, ali toga nigde nema u pravilima SPC!" Edited by Bakemono
Не теби, већ бакемону.
Znači, pop koji laže i krade je bliži meni nego tebi zato što obojica jedemo meso na Badnji dan, a ti posan pasulj? Koja si ti moralna olupina od čoveka. Edited by Bakemono
U tom slučaju, tebi ispiraju mozak popovi. Kako ti se sviđa ovaj nivo diskusije? Mislim, možemo i ovako, meni ne smeta.
Ја бар знам да се монаси итекако питају у СПЦ, а знам и да догма о непогрешивости значи да рара не може да погреши, па ми је јасно да одсуство исте из СПЦ много добра доноси.
Baš čudno kako si namerno zaboravio "ubijaju" (Peranović) i "siluju dečake" (Pahomije). Ne znam što ti je toliko odvratna katolička crkva, i ovi tvoji su radili sve to (bogumili, ruski staroverci, ubijanje katolika i Jevreja u Carigradu). Bravo, dobar pokušaj da pomeriš fokus rasprave na neprijatelje u Hristu.
Нећеш веровати, али стварно сам случајно заборавио "убијају". Што се "силују дечаке" тиче, пре бих ставио "оптужени да силују дечаке а онда одлагали суђење док није дошло до застаревања што ствара утисак да су оптужбе биле тачне и тиме баца ужасну љагу на СПЦ". Римокатоличка ми је одвратна зато што је обична шизма, а инквизиција нема пандан у православљу ма колико се ти трудио да неке углавном политичке сукобе тако представиш.
Drugo, možda svi oni rade suprotno pravilima SPC, ali to svejedno govori koliko je trula ta ista SPC. I to je ono što Filipenko i ja pokušavamo da ti kažemo.Sad opet skrećeš fokus na hrišćansku veru. Dogovori se prvo sam sa sobom o čemu hoćeš da pričaš, o popovima ili o veri. Tvoj najjačii "argument" ide ovako: "Možda SPC jeste trula, ali toga nigde nema u pravilima SPC!"
Не, моја теза је да СПЦ није трула али да су трули неки у њој.
Znači, pop koji laže i krade je bliži meni nego tebi zato što obojica jedemo meso na Badnji dan, a ti posan pasulj? Koja si ti moralna olupina od čoveka.
Не Бакемону него бакемону, не обраћаш пажњу на детаље па ти измиче и суштина и подтекст. ;)
Ја бар знам да се монаси итекако питају у СПЦ, а знам и да догма о непогрешивости значи да рара не може да погреши, па ми је јасно да одсуство исте из СПЦ много добра доноси.
Pa ako se pitaju, to im je samo na sramotu ako uzmemo u obzir stanje u crkvi.Aha, vidim imaš i drugi argument: "Papa je zlo!" Fino, ali ja papu nisam ni pomenuo, već si ti osetio potrebu da to uradiš. Ja pričam o SPC, sećaš se?
Нећеш веровати, али стварно сам случајно заборавио "убијају". Што се "силују дечаке" тиче, пре бих ставио "оптужени да силују дечаке а онда одлагали суђење док није дошло до застаревања што ствара утисак да су оптужбе биле тачне и тиме баца ужасну љагу на СПЦ".
Da je sreća, ti bi se, pošto se to tebe najviše tiče jer si drug član, prvi zalagao da se ta spodoba od čoveka osudi, a njegovo ime ukalja, umesto što osećaš potrebu da ga braniš.
Римокатоличка ми је одвратна зато што је обична шизма
Briljiraš, nastavi samo. Ti to ne shvataš, ali živ si primer zašto razuman čovek treba da se kloni svih tih silnih međusobno isključivih religija.
а инквизиција нема пандан у православљу ма колико се ти трудио да неке углавном политичке сукобе тако представиш.
Veruj u šta hoćeš, ako ti je tako lakše.
Не, моја теза је да СПЦ није трула али да су трули неки у њој.
To je kao da kažeš da nemaš rak, već da tvoja noga ima.
Не Бакемону него бакемону, не обраћаш пажњу на детаље па ти измиче и суштина и подтекст. ;)
E Prasline, pasuljem bi hteo da kupiš carstvo nebesko...

Или, ево компромис: да се сложимо око тога да се не слажемо да си ти у праву, па да се разилазимо.

• Create New...