Jump to content
IGNORED

Plivanje za časni krst

Filipenko

Recommended Posts

• Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Filipenko

35

• Töölönlahti

12

• Прслин

37

• Ravanelli

20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma, то било за онај коментар о дукату: у први мах сам видео да су само на Косову давали дукат, па написао да их презиреш желећи да поентирам тим податком али после видим да су још негде дали дукат па ми пропао контра напад. Само одмах да ти кажем да ми не пада на памет то да признам, већ ћу да се ментално напрегнем и да смислим нешто што ће тај шав да учини невидљивим......еммм.... ууууу.... ах, није то. ...фрррррр... Стамболић комуњара границе и овај комуњара... јесте, то је али ме мрзи да елаборирам.......и попови... су... Срби... са.. Косова... То је! Кратко и могу одма' да откуцам. Може!Е, Филипенко, ти презиреш Србе са Косова зато што пљујеш попове, а на Косову су сви попови Срби са Косова.

Е, Филипенко, ти презиреш Србе са Косова зато што пљујеш попове, а на Косову су сви попови Срби са Косова.
Теодосије (Живко Шибалић, Чачак, 29. јун 1963) је епископ рашко-призренски.Владика Теодосије, на крштењу Живко Шибалић, рођен је 29. јуна 1963. године у Чачку :fantom:

Е, комуналци, бројите крвна зрнца а не знате ни разлику између монаха и попа. Како са вама човек да прича...Друго, сваки Србин који живи на Косову је Србин са Косова, исто као и онај који је пореклом са Косова, само је оно "са Косова" нешто другачијег значења. Уз то, оно прво значење (онак који живи на Косову) је тренутно много, много теже за поднети од оног другог.Трећа ствар, немате појма ништа.

Zasto mrzis Srbe van Kosova комуналце? :cry:
Зато што су могли да бирају шта ће да буду, а изабрали су да буду горди демагози, препуни зависти и горуће жеље да уништавају, газе и убијају иако одлично знају да су и у прошлом крвавом кругу неславно пропали оставивши десетине милиона мртвих као једино своје достигнуће. Да, и Трабанта су направили, извињавам се.
Šta ja izbosne znam šta je Kosovo :fantom:
Па и ви муслимани сте се тамо борили, требало би да знаш за Косово.
Зато што су могли да бирају шта ће да буду, а изабрали су да буду горди демагози, препуни зависти и горуће жеље да уништавају, газе и убијају иако одлично знају да су и у прошлом крвавом кругу неславно пропали оставивши десетине милиона мртвих као једино своје достигнуће. Да, и Трабанта су направили, извињавам се.
"Ovi tvoji nisu u stanju da okreče ono što su komunisti napravili."
Па и ви муслимани сте се тамо борили, требало би да знаш за Косово.
Musliman Vlatko Vuković ti u gaćama, obrezan i usaho :fantom:
"Ovi tvoji nisu u stanju da okreče ono što su komunisti napravili."
"Бетонска ругла, дотиране фабрике грађене по селима како би сељак постао пролетер и масовне гробнице ни нису за кречење, а виле и станове које су покрали могу сами да крече." (Праслин, 2013)
Musliman Vlatko Vuković ti u gaćama, obrezan i usaho :fantom:
Војвода је одлично знао где је Косово, а то што га ти називаш обрезаном и усахлом китом нека ти служи на част. Ах, заборавих, ви комуналци имате светску револуцију на памети а не неке тамо превазиђене концепте као што је част. Edited by Праслин

Potpuno si pobrkao stvari. Nazivam tebe obrezanom i usahlom kitom.Moja "muslimanska" porodica je odavde:manastir-mostanica.jpgIza tih brda je Sava, preko puta Jasenovac. Tuda su Nemci potiskivali partizane, ustaše ubijale, klale i vodile u logor, a četnici im bili izviđači i pokazivači gde su narodni zbegovi, jer su znali teren. Usput, crkvu su obnovili komunisti nakon rata, a i konak su izgradili komunisti 1972.Ja sam odrastao ovde:arandelovac-crkva-sveti-arhangel-gavrilo-istrazivanja-1328585176-110192.jpgcrkva.jpgNa drugoj slici, jedan od prvih krovova sa strane, to je moja kuća. Nju je podigao deda na temeljima stare kuće koju su i četnici i nedićevci hteli da liše ukućana. Tu je deda komesar krstio moju majku i tetku, tu je deda komesar krstio i mene, naučio me da se krstim, naučio da proti valja poljubiti ruku. Prota Mateja, koji je takođe živeo u neposrednoj blizini, je uvek bio rad gost u našoj kući (možda je bio saradnik službe?), njegov unuk Milan mi je bio najbolji drugar. Omiljena zabava kao klincima nam je bila da se penjemo na breg gde je crkva i igramo u okolnim šumama i poljanama. Inače, neposredno pored crkve je obdanište u koje sam išao. Odlično znam i ko su bili popovi, i kakvi su bili, i kakve su im bile porodice, i koliko su uzimali naknade za svoje usluge.Danas, budući da me ove crkve prate generacijama, živim direktno preko puta ove sramote i travestije:57294528.jpgLažna crkva, u kojoj prostituišu Boga. Lažna crkva, koja je najskuplja od svih. Lažna crkva, gde sirotinja i prosjaci ne mogu dobiti ni parče hleba ni utočište. Lažna crkva koju drži bosanska mafija...pardon, srpska mafija, da ne vređamo Vlatka Vukovića. Lažna crkva, gde ni ne znaju kada zvona trebaju da se oglašavaju, pa lupetaju po njima u proizvoljnim terminima (10:14, 11:42, 12:55, 16:27). Hristomrzivi nakinđureni ološ u mantijama koji samo gleda kako da ti proda što skuplju službu, svadbu, pomen, molitvu. Ološ. Da ne ulazim u to što ni crkvu namerno nisu završili (verovatno da ne bi plaćali komunalije), da ne ulazim u to odakle im dozvola da izgrade crkveni toranj 20 metara od zgrada i da lupetaju u zvona kad im se ćefne, da ne ulazim u simboliku dizanja ovog sotonskog objekta direktno naspram časnog vojnog 33. bloka, gde ne daju ovim ljudima što su gradili neko bolje vreme ni da umru na miru.Sve u svemu, ti ćeš da mi kažeš ko su i kakvi su popovi, kakvi su bili, ko su i kakvi su komunisti bili u relaciji prema njima, da mi prodaješ muda za bubrege raspravljajući se sa imaginarnim mrziteljem pravoslavlja i crkve, pa još da me zoveš muslimanom. More mrš. Današnji popovi lihvari i jesu tvoji.Nikako mi nije bilo jasno kako je moguće da iskrenim vernicima ne smeta u šta im se pretvorila crkva. Polako počinjem da shvatam - nikakvi vi iskreni vernici niste.

Prota Mateja, koji je takođe živeo u neposrednoj blizini, je uvek bio rad gost u našoj kući (možda je bio saradnik službe?), njegov unuk Milan mi je bio najbolji drugar.
tntknjiga.jpg

Dobra ti je to taktika, da pribegavaš humoru kad god te neko razbije argumentima. Biće da smo drugačijeg senzibiliteta, ja bih se na tvom mestu pokrio ušima, ili (zamisli sad ovo!) promenio mišljenje.

• Create New...