Jump to content
IGNORED

MLB '13.


stoutspectacledbold-head

Recommended Posts

Nestvarna skribomanija tudej.Kada vec niko ne pokrece, usudjujem se, iz jednostavnog razloga da bi ljudi koji prate i znaju materiju ostavili ponekada po koji post, cisto da bi se neznalci poput mene edukovali i van sezone.Od na brzinu pregledanog, u Milvokiju se hvale da su vec prodali milion tiketa za Miler park, bilo privavljeno njih 133 za arbitrazu ( koristilo bi pojasnjenje o strukturi ugovora u ligi), a u prestonici su otposlali Morsa nazad za Sijetlu ( sada je levo polje slobodno da ga startuje Tejlor, nadam se), cime su uzeli nazad onomad svoga pika Ej Dzej Kola, produzili Larosa i potpisali Sorijana ( produzili su i Stamenog dve godine, ali to mi nije bitno).Vredi li pratiti? http://web.worldbaseballclassic.com/index.jspBudite slobodni komentarisati, nemojte biti previse lenji, ima kome ce korisititi.

Link to comment
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoutspectacledbold-head

    25

  • Miljenko

    20

  • Teixeira

    14

  • freakns

    11

WBC mi je malo razocarenje na samom pocetku, sto i nije cudo s obzirom na doba godine kada se igra, odnosno formu u kojoj se igraci uglavnom nalaze tad. ali finalna runda je vec bolja prica.realno, bez obzira sto je bejzbol sport takav kakav je, kada bi u junu-julu moglo da se desi da holandija dva puta dobije dream team koji ima dominika.

Edited by Teixeira
Link to comment
WBC mi je malo razocarenje na samom pocetku, sto i nije cudo s obzirom na doba godine kada se igra, odnosno formu u kojoj se igraci uglavnom nalaze tad. ali finalna runda je vec bolja prica.realno, bez obzira sto je bejzbol sport takav kakav je, kada bi u junu-julu moglo da se desi da holandija dva puta dobije dream team koji ima dominika.
koristilo bi pojasnjenje o strukturi ugovora u ligi
:happy:Kako funkcionise ta arbitraza?
Link to comment

aha, nisam ni video. bez mnogo komplikacija, tim ima 6 punih MLB sezona pravo na igraca preko arbitraze, ili mogu na sud koji ce na osnovu ucinka da odredi koliko ce igrac dobiti para za sledecu sezonu ili mogu da urade "avoid arbitration" i bez suda dogovore sami jednogodisnji ugovor. zbog te sestogodisnje kontrole se desava ono da siromasni timovi poput tampe ili KC-a cekaju za promocijom velikih talenata, da bi ih sto duze imali pod kontrolom jer nece svako da potpise onako povoljan ugovor za tim kao sto je uradio longoria.

Link to comment
aha, nisam ni video. bez mnogo komplikacija, tim ima 6 punih MLB sezona pravo na igraca preko arbitraze, ili mogu na sud koji ce na osnovu ucinka da odredi koliko ce igrac dobiti para za sledecu sezonu ili mogu da urade "avoid arbitration" i bez suda dogovore sami jednogodisnji ugovor. zbog te sestogodisnje kontrole se desava ono da siromasni timovi poput tampe ili KC-a cekaju za promocijom velikih talenata, da bi ih sto duze imali pod kontrolom jer nece svako da potpise onako povoljan ugovor za tim kao sto je uradio longoria.
Je l' se to pravo na igraca od sest vezanih sezona odnosi na svakog igraca koji po prvi put dolazi u neki tim, bez obzira kako dosao - sa drafta, preko trejda, slobodan agent(...) ?
Link to comment
Je l' se to pravo na igraca od sest vezanih sezona odnosi na svakog igraca koji po prvi put dolazi u neki tim, bez obzira kako dosao - sa drafta, preko trejda, slobodan agent(...) ?
pa ne, odnosi se na prvih 6 major league sezona igraca.
Link to comment
pa ne, odnosi se na prvih 6 major league sezona igraca.
Jos ovo i ne smaram vise ( za neko vreme :D ):Nakon odluke suda koliko igrac mora biti placen za narednu sezonu, moze li tim odbiti tu odluku i igrac postaje slobodan ili mora prihvatiti?
Link to comment

zaboravih da ti odgovorim... kada igrac izadje na arbitrazu on da svoju ponudu plate, tim da svoju i onda "sud" odluci koja vise odgovara mogucnostima igraca, tj. kojoj su finansijski blizi igraci slicnog kvaliteta i to je to, taj ugovor se potpisuje, nema posle izlaska.

Link to comment
  • 1 month later...

Telekom je prvo izbacio ESPN, a sada vidim i da Arena uopste nece davati MLB.Neka jedu gomna&puse qrac(!), pogotovo ako su se odrekli bejzbola radi pokusaja da si namaknu NBA, koja mi je, u konkurenciji preostale tri lige ( i bez obzira sto NHL pratim tek od tekuce, a MLB tek od prosle sezone), ubedljivo najmanje smekerska.Imaju sasvim dovoljno basketa - Aba, Acb i koledz.Hocu bejzbola!

Link to comment
Telekom je prvo izbacio ESPN, a sada vidim i da Arena uopste nece davati MLB.Neka jedu gomna&puse qrac(!), pogotovo ako su se odrekli bejzbola radi pokusaja da si namaknu NBA, koja mi je, u konkurenciji preostale tri lige ( i bez obzira sto NHL pratim tek od tekuce, a MLB tek od prosle sezone), ubedljivo najmanje smekerska.Imaju sasvim dovoljno basketa - Aba, Acb i koledz.Hocu bejzbola!
90 eura i imaš sve utakmice u HD-u do kraja sezone tj do početka sledeće...Uključujući i spring training.
Link to comment
Telekom je prvo izbacio ESPN, a sada vidim i da Arena uopste nece davati MLB.Neka jedu gomna&puse qrac(!), pogotovo ako su se odrekli bejzbola radi pokusaja da si namaknu NBA, koja mi je, u konkurenciji preostale tri lige ( i bez obzira sto NHL pratim tek od tekuce, a MLB tek od prosle sezone), ubedljivo najmanje smekerska.Imaju sasvim dovoljno basketa - Aba, Acb i koledz.Hocu bejzbola!
Pisi im proteste :D
Link to comment
Telekom je prvo izbacio ESPN, a sada vidim i da Arena uopste nece davati MLB.Neka jedu gomna&puse qrac(!), pogotovo ako su se odrekli bejzbola radi pokusaja da si namaknu NBA, koja mi je, u konkurenciji preostale tri lige ( i bez obzira sto NHL pratim tek od tekuce, a MLB tek od prosle sezone), ubedljivo najmanje smekerska.Imaju sasvim dovoljno basketa - Aba, Acb i koledz.Hocu bejzbola!
htela je Arena da prenosi MLB, ali nemaju komentatora sa makar minimalnim znanjem istog :P
Link to comment
90 eura i imaš sve utakmice u HD-u do kraja sezone tj do početka sledeće...Uključujući i spring training.
Nasao si od koga da trazis 90 evra. :isuse: :D
htela je Arena da prenosi MLB, ali nemaju komentatora sa makar minimalnim znanjem istog :P
Tako sam i mislio.Onaj Ognjanovic nije ni za... :whistle:
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...