Jump to content
IGNORED

Sinisa K. u raljama zivota


bergasa19

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    13

  • bergasa19

    12

  • kobni zelaya

    6

  • beatakeshi

    5

ma je l neko uopste gledao to o svetom savi?da nije bilo te politicke frke, niko ga se vise ne bi ni secao, osim mozda kao neopevane budalastine.
Pa, predstavu nije ni režirao Siniša. Komad kao komad nije loš, a predstavu nisam gledao.edit - mislim, on ume, recimo, da piše. Sad što je on u ego tripu, pa misli da ume da režira predstave i filmove, to je druga stvar. Tamo negde krajem osamdesetih kada je sticao neko ime, komad "Novo je doba" mu je u BDP-u režirao E. Savin. Onda je to ličilo na nešto. Ovo što on sam režira je samo neko ispaljivanje njegovih političkih četnoidnih poruka, bez ikakvog bavljenja medijem kroz koji to radi, bilo da je u pitanju pozorište, tv ili film. On se, kasnije, tokom nultih godina, okrenuo direktnoj reviziji istorije kroz svoje komade. Ne treba ni govoriti koliko je to sranje, bilo da se radi o Đeneralu Nediću, Srpskoj drami ili onom fuckin' Zečijem nasipu, jednoj od najglupljih predstava koje sam ikada gledao. Edited by kobni zelaya
Link to comment

Meni je samo bitno da likovi poput Slinise K. pate, a ko je u konkretnom slucaju u pravu me zabole.Najbolje da cu da se potresam sto je povredjeno neko pravo zastupniku ideologije cija je sustina neuporedivo drasticnije gazenje tudjih prava.

Link to comment
jel i on neki fashista?
jeste, zvao je ljude da protestvuju ispred pekara koje drze albanci u srbiji zato sto je kosovo proglasilo nezavisnost. gnjida.
Link to comment
Meni je samo bitno da likovi poput Slinise K. pate, a ko je u konkretnom slucaju u pravu me zabole.
biće ti bitno kad ti se oglasi blagi inspektorškinjin glas sa telefona.
Link to comment
Ljuba
Cenzurisano delo zove se “Čudesni”, pretpostavljam da je reč o životu Vojislava Koštunice, čudesnog predsednika čudesne stranke čiji je i gospodin Kovačević čudesni član.
:lolol:
Link to comment
Lupetanje u stilu Biljane Srbljanovic.Milanski edikt nema veze sa hriscanstvom,vec sa slobodom veroispovesti.Onom istom slobodom koja je deo slobode izrazavanja a koja je zasticenja Univerzalnom poveljom o ljudskim pravima.Onom istom poveljom koja stiti pravo na koje isti Zivkov nije smeo da se pozove kada ga je Veran MAtic oterao iz dnevnika B92.Hrabrost je potrebna ovom drustvu a ne cinizam slabica.Branislav J. Ciric
Link to comment
u jebote sto bi to bio dobar dvoboj: Biki vs Sinisa
IIspravnije bi bilo reci-sukob izmedju Sinise Kovacevica i Dejana Stoiljkovica.U carsiji se prica da je Kovaceviceva drama neprikladna ,jer opisuje razvratom i zlocinom uzdrmanu zajednicu usamljenog manastirara na Kavkazu,sto je za neke neprikladno prikazivati u godini obelezavanja milanskog edikta,kada se priprema i prigodna predstava o konstantinu,koju je napisao autor Konstantinovog raskrsca.Zalosno je da mi ovde pricamo o delu koje ne poznajemo vec,poput mene,iznosimo rekla-kazala informacija ili parcice onoga sto smo culi.
Link to comment
Lupetanje u stilu Biljane Srbljanovic.Milanski edikt nema veze sa hriscanstvom,vec sa slobodom veroispovesti.Onom istom slobodom koja je deo slobode izrazavanja a koja je zasticenja Univerzalnom poveljom o ljudskim pravima.Onom istom poveljom koja stiti pravo na koje isti Zivkov nije smeo da se pozove kada ga je Veran MAtic oterao iz dnevnika B92.Hrabrost je potrebna ovom drustvu a ne cinizam slabica.Branislav J. Ciric
e neka si rekao!
Link to comment
Lupetanje u stilu Biljane Srbljanovic.Milanski edikt nema veze sa hriscanstvom,vec sa slobodom veroispovesti.Onom istom slobodom koja je deo slobode izrazavanja a koja je zasticenja Univerzalnom poveljom o ljudskim pravima.Onom istom poveljom koja stiti pravo na koje isti Zivkov nije smeo da se pozove kada ga je Veran MAtic oterao iz dnevnika B92.Hrabrost je potrebna ovom drustvu a ne cinizam slabica.Branislav J. Ciric
:lolol:Joj, prejako.
Link to comment
http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/363975/Ministar-kulture-Drama-Sinise-Kovacevica-je-puna-psovki-Pročitao sam prvih deset strana komada “Čudesni” i video neke nedolične reči u dijalozima. Pretpostavljam da je Radoslav-Lale Pavlović, predsednik Upravnog odbora Narodnog pozorišta, kao moralni čuvar sadržaja koji se izvode na scenama nacionalnog teatra, odlučio da se Kovačevićev komad analizira. Siniša Kovačević je iskusni dramski pisac čije se tri predstave igraju u Narodnom pozorištu i verujem da će i “Čudesni” u jednom momentu biti oživljeni pred pozorišnom publikom - rekao je Petković za „Blic“. :piggy: :ziga:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...