Jump to content
IGNORED

Sinisa K. u raljama zivota


bergasa19

Recommended Posts

:Hail:
Savić: Igraćemo Sinišine „Čudesne“Izvor: Tanjug Vršilac dužnosti upravnika Narodnog pozorišta Dejan Savić rekao je 17. januara Tanjugu da se nada da dramski pisac i reditelj Siniša Kovačević neće tužiti pozorište zbog prekida proba njegove najnovije predstave "Čudesni".
"Ne znam zašto se priča razvija u tom pravcu i žao mi je zbog toga", rekao je Savić i dodao da Kovačevićeva predstava nije zabranjena već "možda samo odložena".Savić je takođe izrazio nadu da do tužbe neće doći, jer je, kako kaže, namera Narodnog pozorišta da se "Čudesni" igra.Da li će i kada biti nastavljene probe predstave "Čudesni", znaće se na narednoj sednici Upravnog odbora nacionalnog teatra koja je zakazana za 24. januar.Kovačević je u intervjuu "Politici" rekao da će tužiti Narodno pozozrište i tražiti da mu se plate "projektovana dobit, oštećeni ugled, reputacija i duševna bol". On je ranije Tanjugu rekao daje šokiran i ljut prekidom proba svog komada i takav potez ocenio nastupanjem cenzure.''Nisam samo ja u pitanju, već i 20 drugih ljudi koji su zdušno učestvovali u ovom komadu. Nazovite to kako hoćete - da li je to politička cenzura, da li je to zbog bahatosti, zavisti... to je cenzura. Ili ste loš pisac ili je cenzura u pitanju, a postavlja se pitanje ako je komad loš, zašto je uvršten na repertoar'', kazao je Kovačević.Probe komada za koji Kovačević potpisuje i režiju, a čija se priča odvija u jednom manastiru na Kavkazu koji je, prema rečima autora, metafora čovečanstva, počele su sredinom decembra 2012. a premijera je bila planirana za mart.U glumačkoj postavci trebalo je da se nađu Boris Komnenić, Tanasije Uzunović, Branislav Vidaković...Beogradski mediji su kao razlog prekida proba navodili da je komad kritički nastrojen prema Crkvi, da nema novca, da je nacionalni teatar previše angažovan povodom proslave 17 vekova Milanskog edikta, ali od Tanjugovih sagovornika nismo dobili konkretan odgovor na pitanje zašto su probe prekinute.
Link to comment
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    13

  • bergasa19

    12

  • kobni zelaya

    6

  • beatakeshi

    5

Нисам имао појма да се и Љиља петљала у политику и секретаријате. А таман сам се питао на коју фору је смувао такву рибу. Пих.

Link to comment

Kako ne, ljuta vukovka iz vremena dok je gradom harao don Salvatore Korona. Bilo bi fakat lepo kada bi sukob sa plavušama bio garant da "Gorki plodovi" i slični porodični poduhvati ostaju podalje od tv bastilje. Taj Kovačević mu dođe kao neka salonska verzija Radoša Bajića. Rodoljublje u porodičnoj manufakturi.

Link to comment
Kako ne, ljuta vukovka iz vremena dok je gradom harao don Salvatore Korona. Bilo bi fakat lepo kada bi sukob sa plavušama bio garant da "Gorki plodovi" i slični porodični poduhvati ostaju podalje od tv bastilje. Taj Kovačević mu dođe kao neka salonska verzija Radoša Bajića. Rodoljublje u porodičnoj manufakturi.
To. With just a drop of Kusturica.
Link to comment

Nema šanse da je u pitanju bilo kakva cenzura, ko se bre još boji pozorišne predstave? Biće pre da su se podžapali nešto oko para. Ali naravno to neće javno reći. Inače, potpuno je očekivano da se u ovakvim situacijama ne zna šta se desilo. Fuckin' upravni odbori...... najveće zlo u kulturnim institucijama koje postoji.

Link to comment
A koje to njegovo delo nije tres
Kao reditelja - svako koje sam gledao.Kao dramskog pisca, možda baš i ne svako. Imao je on na početku karijere onaj komad Ravi, pa i onaj komad o Svetom Savi (po kome je rađena predstava sa Lauševićem, koju su talibani prekinuli itd.) Posle je skrenuo totalno u nekakvo četničarenje i postao ovakvim kakav je danas. Bio je i komad "Novo je doba" (kasnije je snimio i seriju po njemu) Sam po sebi komad nije bio loš, a tada nije još bilo jasno iz kojih pozicija ide njegova kritika komunista.
Link to comment
Kao reditelja - svako koje sam gledao.Kao dramskog pisca, možda baš i ne svako. Imao je on na početku karijere onaj komad Ravi, pa i onaj komad o Svetom Savi (po kome je rađena predstava sa Lauševićem, koju su talibani prekinuli itd.) Posle je skrenuo totalno u nekakvo četničarenje i postao ovakvim kakav je danas. Bio je i komad "Novo je doba" (kasnije je snimio i seriju po njemu) Sam po sebi komad nije bio loš, a tada nije još bilo jasno iz kojih pozicija ide njegova kritika komunista.
:isuse:Loše sam se izrazio. Ne mogu iz nekog razloga da editujem, pa da se ispravim ovako. Svako mu je delo treš, osim ovih komada sa početka karijere, Ravi, Novo je doba i kao ajde to o S. Savi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...