Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

ovo je ultra-zabavno51HHBli%2Bh7L._SL500_AA300_.jpgjedino je zez što koliko ja znam nema na srpskom, ima na engleskom, španskom i nemačkom, i nije potrebno veliko znanje jezika mada ume da bude malo nezgodno sa ličnostimamožda jednog dana ja prevedem na srpski :Pelem, zelene karte su pridevi a crvene su imenice, i onda u svakom krugu jedna osoba izvlači iz špila pridev i baca ga na stoa ostali igrači imaju po 7 karata u ruci i svako odabere jednu imenicu ali da se ne vidi, i baci na stoonda "šef" koji je izbacio pridev pokupi sve imenične karte i izabere onu koja najbolje ide uz pridev, bilo realno bilo da je najzabavnije/najsmešnijenpr ja izvučem zelenu kartu na kojoj piše "smešno"i onda ljudi pobacaju šta već imaju, nekad baš i nemaš izbora, pa npr piše dobijem "monti pajton", "vicevi", "kišno vreme" i "šefova frizura"u tom slučaju kišno vreme nema šanse da pobedi, verovatno nije igrač imao bolju kartu, monti pajton i vicevi imaju šanse kao "ozbiljni" kandidati, a šefova frizura kao dobra zajebancija

Link to comment
Sve ostale verzije osim crnog i obicnog su skracene u smislu igara ili broja ucesnika ili su pravljene da budu brze i da mogu da se igraju i u kolima ili da su brendirane Sundjer bobom ili Glee-jem i tako neke slicne zajebancije.Za osnovnu igru najbolje je da uzmes Cranium WOW (to je ovaj crni) jer ubedljivo najbolje izgleda, ima dodatne vrste igara tj karata u odnosu na one obicne Craniume a i posle kad budes uzimao dodatne karte (a veruj mi da hoces) mozes da uzmes oba booster pack-a bez da se brines da li ce ti se poklopiti sa onime sto imas, posto je jedan od tih booster packova zapravo dobrim delom iz Cranium Turbo verzije. Naravno ocekuje da ce ti neke karte (vecinom iz zelenog spila) biti "neupotrebljive" zbog toga sto ce biti suve americke/engleske, ali to ne treba da te brine posto samih karata ima toliko da ne moras da brines da ce ti zafaliti.
hvala puno! krećem odmah da vijam taj crni cranium po nekoj razumnoj ceni...
Link to comment

Jel sve ovo može da se igra i strejt? -_-

Svoje pitanje takođe dugujem riziku. Mnogo epskih partija do jutra i tako...beše nekad. :)

Edited by bob loblaw
Link to comment

secam se sa nostalgijom i radoscu dana kada sam, 1993. godine, igrao Riziko i pio vino sa dobrim ljudima, a sutradan u Domu omladine pricao sa Alenom Ginzbergom.dobar je Riziko. dobro je sto se sa tim ljudima jos uvek druzim, ali sada frpujemo,

Link to comment
  • 3 months later...

U Stokholmu uleteo vise puta u onu SF-Game-Nerd shop u sred starog grada i kao rezultat toga kofer napunio sa Giljotinom, Diplomacy-em i osnovnim Munchkin setom sa jos 4 ekspanzije (doduse ovo zadnje nije za mene ali ima da se koristi svakako :D)Jedino ziv nisam dok se ne docepam Diplomacy-a a ne smem da ga otvaram dok se ne sakupi ekipica.

Link to comment

Mankala u Muzeju africke umetnostiU nedelju 26.maja u 13 časova

Ivana Vojt, kustos i autor izložbe „Mankala, misaona igra“ vodiće vas kroz istoriju jedne od najstarijih društvenih igara, podeliće sa vama svoja iskustva sa putovanja u Afriku – Zelenortska ostrva, pokazaće vam kako da posmatrate izložbene predmete i naučiće vas da igrate mankalu.Za sve koji dođu na vođenje ulaz je slobodan.
http://www.museumofa...-dogadjaja.html
Link to comment
  • 1 month later...

Стигла принова:dvreview01.jpg?w=640&h=477Футуристичка верзија Ворхамера названа Ворхамер 40к пошто се дешава у 41. веку. Људском расом расутом на хиљадама светова већ 1000 година влада неумрли Император који је завео најдиктаторскији и најауторитативнији од свих диктаторских и ауторитативних режима у људској историји - а он је гуд гај. :naughty:У кутији је тридесетак фигурица које се склапају на клик-клак (оригинални Ворхамер се лепи као макете авиона). У кутији је ово:warhammer-40000-dark-vengeance-sprue-2.jpgОнда се то склопи у ово:408957-Chaos,%20Chaos%20Space%20Marines,%20Dark%20Vengeance,%20Hellbrute,%20Starter%20Box,%20Warhammer%2040,000.JPG...или нешто слично, па се боји и добије ово:DSC_0953kjr.jpg

Link to comment

...или ово...m2540281a_60010199006_DVRavenwingSquad_873x627.jpgA када се све заврши, креће битка:m1120824a_2010-05-11_1_873x627.jpg(на слици мноооого више војске него што се добија у Дарк Венџенсу)

Link to comment

Сад видех да је пре пар месеци кренула прича о 40к на Рол плејингу. Сори, нисам видео. А, руку на срце, логичније је да буде овде.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...