Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Novi hajp: Marko Polo!

Jako lepa igra, na momente mi se pak cini da ima malo previse elemenata o kojima se paralelno mora paziti. No, tek mi je treca partija.

 


IMG_20201027_225035.jpg

 


//Figurice koje glume kamile izgledaju kao radioaktivne patkice :D Nikad mi ne bi palo na pamet da su to kamile

 

Marco-Polo-II-6.jpg

  • +1 1
Link to comment

Odlična igra, mada više volim drugi deo jer nešto lakši (razudjenije je sve) i nema onaj osećaj frustriranosti kad ti fali 1 svila, ili 2 coina da uzmeš 1 kamilu kako bi povezao kombo. :D 

 

Link to comment
18 minutes ago, Shan Jan said:

Izvinjavam se ako sam vec pitao ali jel igrao neko SmallWorld i kakvi su vam utisci? Drug i ja se totalno zarazili, vec 2 godine je ne ispustamo. 

 

(Nismo pisali vec?)

Mi smo neko vreme igrali dosta ali me je onda smorilo to sto, kada smo u velikom drustvu, jako dugo traje runda a nije da moras toooliko da pratis sta se desava kod drugih. Jednom su na igrackoj veceri bili za mene novi ljudi, pa nista ni da pricas izmedju, na kraju je jedan lik igrao igricu na telefonu dok je cekao, jedan caskao sa nekim drugim koji je cekao da se zavrsi igra za drugim stolom pa krene novu partiju a ja do kraja uzela da citam neke sacuvane tekstove u Pocket-u. Rekla bih da u tom slucaju zbilja zavisi od toga sa kim igras, i da je bolja za manji krug ljudi?

Imamo i nekoliko dodataka/varijanti, bas je skoro pitao muz da odigramo jednom, no toliko imamo novih igara koje nismo uspeli ni da otvorimo (uglavnom ih je on kupio posle probe u Esenu i sve cekao da se stvori idealna prilika da me nauci) da bismo se odlucili za nesto od tih.

 

 

Ja inace secem vene na Paper Tales vec godinu dana, muz vec ne mora ni da pita "sta mi se igra?" jer zna da ce to biti odgovor. Genijalna je, relativno brzo se igra i dosta je dinamicna, i super je sto je lako prenosiva, jer su vecim delom karte u pitanju. (Ali nije kartaski tip igre u klasicnom smislu)

Quote

Paper Tales is a card game in which players draft units to bring glory to their kingdom.  The units are represented on cards: some fight, others provide resources, and a few victory points.  At the start of the game, you only have four units out at a time, so you have to pick what you value in your kingdom: are you militaristic, income-driven, or resource/building focused?  The game lasts four rounds, and your units age and die each round, so you’ll need to plan for their successors and the future glory of your domain.

Released in the U.S. this summer by Stronghold Games, Paper Tales has developed a reputation as a fast-paced simultaneous drafting game with a fun theme and beautiful art.   That reputation is well-deserved. I’ve been playing Paper Tales quite a bit in recent weeks, and it has become one of my favorite drafting games.  The core of the game is familiar to us gamers — the main mechanic resembles 7 Wonders or Sushi Go! — but the aging of the units is a novel mechanic.  Though the game plays quickly, it has several interesting decisions within, and I recommend checking it out.

Dobra analiza i objasnjenje igre, ako nekog zanima

 

Razmisljamo i moju mamu da naucimo dok je sada tu, samo ce tesko ici sa nemackim kartama (a koje se protivnicima ne pokazuju)

 


@Mos Ma pusti, ja sam preksinoc imala genijalni plan koji sam maltene i ostvarila, samo da sam dobila dve sestice na kockicama. Samo. Na taj deo sam potpuno zaboravila, dok sam prebrajala koliko imam kamila i novca za kretanje, i kockica za ostaviti sator u svakom gradu kroz koji prodjem.

Link to comment
13 hours ago, Shan Jan said:

Izvinjavam se ako sam vec pitao ali jel igrao neko SmallWorld i kakvi su vam utisci? Drug i ja se totalno zarazili, vec 2 godine je ne ispustamo. 

Igrao ja i to dve verzije. super je prosla u sirem drustvu i jos uvek se tu i tamo igra. Odlicno je sto ima vise mapa pa moze da se igra i u dvoje i u petoro a da ne gubi na zanimljivosti. 

Link to comment
  • 1 month later...

Častio se novom igrom pred novu godinu. :)

 

I pitanju je Praga Caput Regni, od češkog dizajnera u usponu poslednjih godina (Underwater Cities, Pulsar 2849, Last Will), koja će verovatno ući u izbor za igru godine. Igrači predstavljaju bogate gradjane koji se takmiče u izgradnji srednjevekovnog Praga. Neki ljudi imaju zamerke na art, kao prešaren i konfuzan, ali meni je savršen. Podseća me na cover Nolitovog Kamena moći :D 

 

Igra je jako, jako, tight. Imate svega 16 poteza ukupno, a osnovna mehanika je action weel draftovanje. Može se nazvati i combo engine builderom, jer prva trećina igre deluje jako sporo i nedinamično dok gradite put ka jednom (ili više) kombo potezu koji će vam otvoriti 4-5 mogućnosti odjednom. 

 

Ko je u prilici da proba, preporuka! 

 

Game components

 

Praga Caput Regni

 

Ovo sve košta 38 evra + šiping. S obzirom na trenutne cene boardgejmova, best buy godine sigurno. 

Link to comment
  • 9 months later...
  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...