Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

Malo zazirem od tih glomaznih igara u pakovanjima od po 5 kila za koje treba nekoliko partija da se skapira, ali mi ta deluje kul zbog horor tematike, jedino sto me je zbunilo je to sto pise da moze da igra 1 do 8 igraca.

Link to comment
Malo zazirem od tih glomaznih igara u pakovanjima od po 5 kila za koje treba nekoliko partija da se skapira, ali mi ta deluje kul zbog horor tematike, jedino sto me je zbunilo je to sto pise da moze da igra 1 do 8 igraca.
Igra je mislim laksa ako ima vise igraca. Nas dvojca smo odigrali par partija i imali smo utisak da je u dvoje jako tesko pobediti. Ako volis lakse stone RPG-ove (lakse ne u smislu kompleksnosti pravila, nego u sansama da ne zagines tokom partije), probaj Descent : Journeys into Dark, to je heroic fantasy RPG.
Link to comment

Ma ja zapravo jurim nesto sto je za bar 5+ igraca i da je dovoljno zabavno da se svi ukljuce kada se okupi sarena ekipa.Za sad mi je to uspevalo sa Craniumom i Blood Bowl card game i donekle sa Giljotinom koju smo nekako uz house rules uspeli da navucemo na 6 igraca iako je optimalno 3 a maximalno 4Pokusao sam i sa Diplomacy ali sad skuplja prasinu na ormaru jer je procenat svadja po partiji bio 100% tj u svakoj se bez greske desavala barem jedna ozbiljna svadja medju dobrim prijateljima, parovima ili rodjacima koja je trajala i par dana posle partije.

Link to comment
Mos, Pavlle i Radagast da promene avatare u nešto u vezi sa YU ili Seb košarkaškom reprezentacijom. Idealka u nekog od aktuelnih članova repstacije. Hvala, momci! :*
Ko je ostao slobodan od aktuelnih? :D
Link to comment

Jbt, šta vam uopšte znači to sa avatarima i zašto jurite ljude po forumu za to? More treba jedna inkvizicija da poništi svu tu vašu jeres i vaspostavi ljubav prema jestastvenom izvoru postojanja čoveka u galaksiji, bogu-imperatoru.Inquisition.jpgIš, jeresi, i dok odlazite, čuvajte se Sivih Vitezova imperatorove pravde...

Link to comment
Jbt, šta vam uopšte znači to sa avatarima i zašto jurite ljude po forumu za to? More treba jedna inkvizicija da poništi svu tu vašu jeres i vaspostavi ljubav prema jestastvenom izvoru postojanja čoveka u galaksiji, bogu-imperatoru.Inquisition.jpgIš, jeresi, i dok odlazite, čuvajte se Sivih Vitezova imperatorove pravde...
Zar nisi nameravao da krenes sa Tau imperijom?
Link to comment

E vidim, pomenuo se Apples to Apples - ima još luđa verzija, pravi parti gejm za šaroliku ekipu gde imate i ne-gejmere: Cards Against Humanity.http://cardsagainsthumanity.com/Fora je prosta - svako izvuče deset "odgovor" kartica, a jedan, nasumično odabran, bira jednu iz seta "pitanje" kartica. Onda mu svaki igrač da karticu sa odgovorom koji misli da najviše... odgovara zadatom pitanju. Pa onda "pitač" odabere najgotivniji odgovor i svi se smeju i žive zauvek srećno posle. Deluje tupavo ali u praksi se čini da je vrh zabava. Jedini maler je što ovo što ima da se daunloudije je pre svega za amere i pomalo naklonjeno gikovštini, jer su odgovori tipa "MechaHitler" i taj fazon.A ima i do jaja derivat - SUPERFIGHT. Izvučeš tri karte da napraviš superheroja - osoba+osobina+nedostatak (npr. 1) Nickelback 2) koji može da se klonira 3) ali je zatvoren u krug za hrčka) i tri da napraviš drugog heroja, i onda se raspravljate ko bi pobedio. To je igra, otprilike lololohttp://www.kickstart...owers-and-super

Edited by Ariel
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...