Jump to content
IGNORED

jugoslavija od nemila do nedraga


kim_philby

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    53

  • Prospero

    24

  • Radoye

    14

  • pasha

    14

Top Posters In This Topic

Zna li iko sastav Izvrsnog Vijeca SR BiH odmah poslije visestranackih izbora '90?  Konkretno me interesuje ko je bio sekretar (mislim da tad jos nisu bili ministri) unutrasnjih poslova. Predsjednik vlade je bio Jure Pelivan, ako se dobro sjecam.

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Zna li iko sastav Izvrsnog Vijeca SR BiH odmah poslije visestranackih izbora '90?  Konkretno me interesuje ko je bio sekretar (mislim da tad jos nisu bili ministri) unutrasnjih poslova. Predsjednik vlade je bio Jure Pelivan, ako se dobro sjecam.


Mislim da je to bio Alija Delimustafić.

Link to comment

Ne znam za kumstvo, znam da mu je Mandić bio pomoćnik dok je ovaj bio ministar i da je par godina prije izbora i ministrovanja, vodio neku istragu vezanu za Delimustafića. Mandić je u taj vakat bio krim inspektor.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
On ‎6‎.‎8‎.‎2018‎. at 11:14, fikret selimbašić said:

Ne znam za kumstvo, znam da mu je Mandić bio pomoćnik dok je ovaj bio ministar i da je par godina prije izbora i ministrovanja, vodio neku istragu vezanu za Delimustafića. Mandić je u taj vakat bio krim inspektor.

Navodno je Mandic bio kadar nominovan od SDS jer su oni u raspodjeli vlasti "duzhili" mjesto pomocnika.

 

On ‎6‎.‎8‎.‎2018‎. at 11:46, djeneralche said:

Dogadjaj koji je promenio sve, Mandic i odvajanje srpskog dela specijalne jedinice policije.

Mislim da ne, pogledaj moj koment iznad.  Plus, ne mislim da je specijalna policija odlucujuci faktor, koji je "promijenio" sve.

Link to comment
  • 3 months later...

1 jak rijaliti ček za (drugo)srbijansku ispostavu RFE, razgovor sa najpoznatijim liberalnim ustašoidom, Ivom Bancem (Bancom?)

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/ivo-banac-100-godina-jugoslavije/29561223.html

 

Quote

Banac: Srpski nacionalizam, dinamit u temelju Jugoslavije

 

 

Ima svašta, o svehrvatskom ilirskom pokretu, neutemeljenosti i neprirodnosti Jugoslavije, kako su MASPOKovci zapravo mrzeli liberalizam i sve ostalo o čemu ne znaju domaće guske u magli :fantom: 

Edited by dillinger
Link to comment
2 hours ago, Tribun_Populi said:

Pa kad su ti preci deklarisani Srbi, moraš biti veći katolik od pape da bi bio na liniji...

 

Nešto severnije otud to izgleda ovako, lišeno nepotrebnih emocija.

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/dimitrij-rupel-100-godina-jugoslavije/29557184.html

 

Jeste, hladno precizno, bez emocija...germanski takoreći 

 

Quote

Ulaskom u EU vratili smo se odakle smo otišli 1918.

RSE: Posle svega što se desilo, da li smatrate da je za Sloveniju bolje što je postala nezavisna država ili je bila bolja varijanta da se Jugoslavija transformisala na način da je već tada 90-tih ubrzo ušla u EU kao neka labavija zajednica?

 

Rupel: Ja mislim da je najbolje to što se dogodilo. Slovenija je postala suverena država. To je za nas jako važno. Slovenski je jedan od zvaničnih jezika EU. Da je Jugoslavija ulazila u EU kao celina, to bi bio srpski jezik, a ne slovenski. Puno ima elemenata za to da kažem da je to bio jedan veliki uspeh za Sloveniju i da je to bila pravilna odluka.

RSE: Da, ali da je postojala mogućnost da se Jugoslavija transformiše, da bude zaista jedna moderna, efikasna država u kojoj se harmonizuju odnosi različitih republika, odnosno država - i u toj varijanti ne bi bilo bolje za Sloveniju da je opstala?

Rupel: Pa, znate, Slovenija je sada deo EU. I mi smo mnogo ovih odnosa koje smo imali sa srpskim poduzećima, sa srpskom politikom, mi smo zamenili za odnose sa firmama u Češkoj, Italiji, Austriji i tako dalje. Mi u EU smo dobili puno dobrih mogućnosti za razvoj. Ja bih rekao bolje nego u Jugoslaviji. Na neki način smo se mi vratili u prostor odakle smo…

RSE: 1918. godine?

Rupel: Da, odakle smo išli u Jugoslaviju. Ovaj ulazak u Jugoslaviju, na Balkan, bio je, zapravo, jedna kočnica, prepreka za brži razvoj. Slovenija je imala…

RSE: Ali, izvinite, da te 1918. Slovenija nije ušla u Jugoslaviju, ona danas ne bi ni postojala kao nacionalna država.

Rupel: To je tačno.

 

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

Jeste, hladno precizno, bez emocija...germanski takoreći 

Oko Милутовца znaju da kazu i - јајарски :sleep::

1 hour ago, dillinger said:

Ali, izvinite, da te 1918. Slovenija nije ušla u Jugoslaviju, ona danas ne bi ni postojala kao nacionalna država.

Rupel: To je tačno.

 

Quote

Rupel: Ovaj ulazak u Jugoslaviju, na Balkan, bio je, zapravo, jedna kočnica, prepreka za brži razvoj...

 

Итд, итд...

Link to comment

aha, jasno, rupel i slovenci mozga bez a srbadija sa mozgom vecim od ajnstajnovog. pogledati sloveniju danas. pogledati srbiju danas. sto se mene tice kamo srece da je i srbadija bila bez mozga kao i slovenci

Edited by Pontijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...