Jump to content
IGNORED

Q&A


Dr Arslanagić

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dr Arslanagić

    48

  • Prospero

    16

  • MancMellow

    8

  • porucnik vasic

    7

  • 3 weeks later...

Da li možda neko ima više podataka o

 

Ellinor Flora Bosworth Grogan, Lady Grogan, supruga Sir Edward Grogan, 2nd Baronet, ćerka Reginald Bosworth Smith

 

?

Link to comment
  • 1 month later...

Gde bih mogao da vidim etničku strukturu stanovništva Beograda i Zagreba na početku 20. veka?

 

Mogao bi da kreneš od guglanja, pa da upišeš u pretragu recimo, "austria hungary census 1900" i onda nađeš da bar za Mađarsku ima sve online :fantom:

 

http://kt.lib.pte.hu/cgi-bin/kt.cgi?konyvtar/kt06042201/0_0_3_pg_23.html

 

I onda recimo Zagreb, 1900. Srba 110.535 Hrvata 359.419, a 1910. Srba 118.601 Hrvata 386.522 (mislim da je to zagrebačka županija, a ovo ispod toga što su daleko manji brojevi je verovatno sam grad). A imaš i sve ostale županije Kr. Mađarske, ovo je druga strana, klikni gore na elõzõ oldal za prethodnu...

 

A o Beogradu možda ima nešto ovde, nisam siguran. Vidim da je popis bio 1901., kapiram da ima negde da se nađe knjiga sa detaljnim podacima. A možda bi ti i ovaj rad bio koristan, mrzi me sad da čitam.

Link to comment

Našao sam podatke za ZG za 1910, za maternji jezik, što mi radi posao. BG još nisam ali to i nije toliko bitno. Hvala.

Link to comment

Pa na gornjem linku imaš podatke za Zagreb za 1900. i 1910. po etničkoj pripadnosti (mislim ili to, ili se srpski i hrvatski beleže kao odvojeni jezici, što ti onda dođe na isto). Čini mi se da je ovo ,,Zagrab v.m." županija a ,,Zagrab tjv." grad.

 

Inače koliko shvatam, izvor je

 

Adatok
Cím, szerző(k) A magyar szent korona országainak 1910. évi népszámlálása. : Első rész. A népesség főbb adatai községek és népesebb puszták, telepek szerint. / [...] szerkeszti és kiadja a Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal
Kiadás adatai Budapest : Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-társulat, 1912
Terjedelem [2], VI, 50, 880 p. ; 27 cm
Sorozati adatok (Magyar statisztikai közlemények. Új sorozat ; 42.)
 
Zovite Caneta Prebranca da nam istumači :lol:
Link to comment

ma trebalo mi je samo to prove a point pa sam već uneo fusnotu, ona se potpuno slaže sa ovim popisom

 

za BG sam siguran da sam negde video u starim Godišnjacima grada Beograda, pregledaću ih (ima ih svih brojeva na netu, zaključno sa 2013)

Link to comment
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...