Jump to content
IGNORED

Q&A


Dr Arslanagić

Recommended Posts

istorija naroda jugoslavije je odlična za ranu istoriju slovena, period doseljavanja i stvaranje prvih proto-državica. ne znam da li ima neko drugo adekvatno sintetičko delo o tome.
A Vladimir Ćorović? Ili se on prevashodno bavi Srbima, a manje ostalim Jugoslovenima?
Link to comment
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dr Arslanagić

    48

  • Prospero

    16

  • MancMellow

    8

  • porucnik vasic

    7

Ако мислиш на Историју народа Југославије у 2 тома (1953. и 1960.), одлична је мада делимично застарела. Мада нисам посебно стручан за ту област, знам да се и данас користи као факултетски уџбеник.
Da, bas ta, permutovala sam reci. Sto kaze BB nema bas takvih izdanja koja obuhvataju sirok period i narode i narodnosti. Zato me i zanimalo.
Link to comment
A Vladimir Ćorović? Ili se on prevashodno bavi Srbima, a manje ostalim Jugoslovenima?
mislim da se njegove knjige - "istorija srba/bosne/jugoslavije" - ne bave time na način kao u INJ.
Link to comment

Нисам стигао до НБС-а, у гужви сам али ћу отићи за који дан. Као за инат та наредба се налази у Зборнику НОБ-а у првом тому и првој књизи које нема на znaci.net.И даље ми није јасно зашто је нема у Новом времену, све остале наредбе су штампане, уредно на швапском и српском.

Link to comment

Тај, у издању ВИИ. Сад, мислим да је тај документ у I тому, I књизи (борбе у Србији), али мислим да нема немачки оригинал.ЕДИП Ради се о Бемеовом прогласу од 10. октобра 1941.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
  • 5 months later...

ima li neka dobra dusa da mi sapne gde mogu da skinem sledece knjige>Heger, Heinz. The Men with the Pink Triangle. (Boston, 1994).A Mosaic of Victims: Non-Jews Persecuted and Murdered by the Nazis (New York. 1990)Plant, Richard. The Pink Triangle: The Nazi War against Homosexuals (New York, 1986).hvala

Link to comment
  • 2 weeks later...
Posle je bilo poznato da su mnogi ondašnji rukovodioci u Sloveniji i Hrvatskoj :s_u::s_p: :lala: delove ograde koristili da bi opasali sopstvene vikendice. To ni danas nije tajna, pa je čak na „Vikipediji“ objavljeno da je Ivan Krajačić Stevo, jedan od tadašnjih „perjanica borbe za prava radničke klase“, svoju kuću opasao delovima ove skupštinske ograde.
Yodo, otkad ti uređuješ Vikipediju™?
Link to comment

Pa ne znam jbt, imao je 20/21 godinu i tek što je završio vojnu akademiju u Solunu...nekako mi nije realno.A, sad vidim zašto pitaš. Pa u tom momentu je tek bio napunio 19...

Edited by MancMellow
Link to comment

i meni deluje nerealno da je bio konzul, ali mozda je bio clan diplomatske misije? neka vojna funkcija ili mozda samo mladi oficir na duznosti?ostalo se slaze, istih je godina kao i osnivaci kluba, a uz to, kasnije (1903) je bio jedan od osnivaca Besiktasa.EDITtaj sam podatak ranije uzimao zdravio za gotovo ali se nesto definitivno ne slaze

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Entered the Military college in 1898 and graduated in 1900 with the rank of lieutenant in the InfantryMoguće je da je bio član neke posete (ali kao student...al aj dobro ko zna), nešto...Mislim, da li je realno da je bio kadet i član diplomatske misije? Ne znam...mislim, formalno jos i nije bio oficir

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...