Jump to content
IGNORED

Q&A


Dr Arslanagić

Recommended Posts

Za sve što vam treba...Da počnem:Potrebni su mi podaci o Stevanu Stefanoviću, industrijalcu, sinu Svetozara Stefanovića, vlasniku fabrike konzervi u Stanovu kod Kragujevca, potpisniku apela srpskom narodu od 13.8.1941 i dugogodišnjem predsedniku S.K. Šumadija iz Kragujevca. Za početak mi trebaju godine rođenja i smrti.Unapred zahvalan.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dr Arslanagić

    48

  • Prospero

    16

  • MancMellow

    8

  • porucnik vasic

    7

На путу сам али имам ја кући Ново време а тамо сигурно има проглас. Качим у суботу, чим се вратим.

Link to comment
На путу сам али имам ја кући Ново време а тамо сигурно има проглас. Качим у суботу, чим се вратим.
Ела...
Link to comment
Има ли ко онај проглас о казненим мерама за Устанак ујесен 1941-ве на српском и немачком?
Нема у Новом времену :mellow: Идем ових дана до Народне библиотеке, тамо имају збирку наредби па ћу фотокопирати.
Link to comment

Тражио сам је на сајму и тада још није била изашла из штампе, биће да је спремна. Ерго, нисам је још читао. Социјална историја Србије је одлична књига али има један проблем који имају све књиге о Србији и Југославији које пишу странци: коришћено је премало домаћег архивског материјала.Књига је сигурно поштено написана и ја ћу је свакако купити али и даље као прву опцију препоручујем Историју Југославије Бранка Петрановића у 3 тома.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Тражио сам је на сајму и тада још није била изашла из штампе, биће да је спремна. Ерго, нисам је још читао. Социјална историја Србије је одлична књига али има један проблем који имају све књиге о Србији и Југославији које пишу странци: коришћено је премало домаћег архивског материјала.Књига је сигурно поштено написана и ја ћу је свакако купити али и даље као прву опцију препоручујем Историју Југославије Бранка Петрановића у 3 тома.
Hvala na odgovoru. Hvala i za ovog Branka Petranovića. Baš sam tražio nešto o poslednjem veku a da nije nije pisano iz ideološkog ugla bi on komunistički ili monarhistički.
Link to comment

Бранко јесте био комуниста али објективнијег и систематичнијег дела од његовог нема.

Link to comment

Hm, kad i vec tu, ja imam "Istorija jugoslovenskih naroda" u dva toma, tj. prva knjiga je hrvatsko izdanje a druga srpsko. Ranije sam odatle vadila sta mi treba ali je iskreno nikad nisam prostudirala od korica do korica. I nikad nisam cula misljenje o tom izdanju.

Link to comment

Ако мислиш на Историју народа Југославије у 2 тома (1953. и 1960.), одлична је мада делимично застарела. Мада нисам посебно стручан за ту област, знам да се и данас користи као факултетски уџбеник.

Link to comment
Hvala na odgovoru. Hvala i za ovog Branka Petranovića. Baš sam tražio nešto o poslednjem veku a da nije nije pisano iz ideološkog ugla bi on komunistički ili monarhistički.
recimo, umesto II toma petranovićeve "istorije jugoslavije" možeš da iskoristiš njegovu knjigu iz 1992. "srbija u drugom svetskom ratu". nije nešto mnogo različita u toku i predstavi perioda ali ima značajno manje "partijskog" sadržaja, lakša je za čitanje.---istorija naroda jugoslavije je odlična za ranu istoriju slovena, period doseljavanja i stvaranje prvih proto-državica. ne znam da li ima neko drugo adekvatno sintetičko delo o tome.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...