Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

O-kej, 3orqe, šta hoćeš više?U ovom pregrštu smeća, moraš biti pelcovan od svih čula percepcije, i glave prazne od svakog ukusa, pa da ti izmakne da je David O'Russel razbio sa ovim filmom...Imam milion ograda, ali kako je samo bio jak do samog kraja... :Hail:Jesi li sad malo srećniji, mrgude?

Link to comment
O-kej, 3orqe, šta hoćeš više?U ovom pregrštu smeća, moraš biti pelcovan od svih čula percepcije, i glave prazne od svakog ukusa, pa da ti izmakne da je David O'Russel razbio sa ovim filmom...Imam milion ograda, ali kako je samo bio jak do samog kraja... :Hail:Jesi li sad malo srećniji, mrgude?
спаваћу са осмехом у сну.
Link to comment

Literarni predložak je smeće, posle se i ispostavilo da je iz stripa i vidi se, scenario budalesanje teorijsko, ali fenomenološki džez na bubnjevima reditelja...Pravo da ti kažem, nisam ni slutio da je toliko kvalitetan...

Link to comment
U ovom pregrštu smeća, moraš biti pelcovan od svih čula percepcije, i glave prazne od svakog ukusa, pa da ti izmakne da je David O'Russel razbio sa ovim filmom...
Meni uspelo.
Link to comment

Samo da dodam ovde da je nastavak priče o ovom filmu delimično, zapravo podosta, prešao na moderaciju. Ovde je napisana gomila postova kao kombinacija komentara filma o "ludom" junaku i komentara o modaraciji. Tek sam juče video da je to prešlo tamo, a ja drugačije nisam umeo da širim priču o ovom posebnijem filmu ove godine...

Link to comment

јеси прочитао цео топик од почетка?мислим да би неки одломци могли да уђу у антологије филмске критике.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

0.jpg

 

bscap0000.jpg

Can you play Ride the Lightning by Metallica? :Hail:

 

Svideo mi se film i sto bi rekli, kupio me na prvu.

Uloge sjajno podeljene, DeNira skoro nisam gledao sa takvim uzivanjem. Iako Coopera i novu holivudsku divu J.Lawrence nisam gledao puno, ovde su me odusevili (The Hangover-e i American Hustle gde glume oboje- slobodno preporucite nesto za gledati, neko mi rece Limitless gde je Cooper i DeNiro).

Ja uvek volim da pocnem sa muzikom koja je u ovom filmu bas jebacka-red Zeppelina, Bob Dylan, ali broj jedan mi je Dave Brubeckova Unsquare dance koju sam godinama slusao i zamisljao je u nekom filmu.

Prica mi se svidela, pogotovu one scene koje mirisu da ce poci po zlu u kojima Cooper pokusava da bude sto mirniji a u stvari sve ode do vraga, po sistemu "ok je nisam lud, nisam lud, ok" . Za pocetak videti Coopera sa navucenom kesom za djubre na sebi me je zasmejavalo svaki put.

DeNirovo sujeverje nesto sto mi je i vise nego poznato, kao i svaki kladionicar, sa svojim ritualima i on to sjajno docarava sa salvetom i daljinskim upraljacima, te sa mestom sedenja da bi na kraju isao jos dalje i krivio sina za poraz Filadelfije. Scena na njihovoj prvoj "veceri" (caj i pahuljice) mi je zavrtela burgiju u stomaku od njenih jebozovnih prica do totalnog ludila i lupanja po restoranu. Tifani ima taj ludacki prkos i tu otvorenost, iskrenost, i prosto od pocetka moras navijati za nju. Takodje uspela je da docara svaku emociju u filmu, zakljucno sa onom scenom kad posle "trijumfalne petice" vidi kako Pet odlazi do Niki i gledajuci njega ona se raspada, sve se raspada. Mislim da je odglumila toliko dobro da moras da saosecas sa njom, kao da cujes kako joj srce puca-perfektno.

Jos jedna stvar koja mi je upecatljiva, iako uopste ne poznajem tehniku snimanja, su "grupni dijalozi" pogotovu ona scena kada Tifani uleti u kucu i drzi lekciju navijacima Filadelfije sto kulminira duplom opkladom. U svakoj sekundi te scene dvoje ili vise glumaca prica ali nijednog trenutka ne gubis poentu niti propustas sta je ko rekao-odlicno snimljeno/montirano.

Naravno mozemo govoriti o predvidljivosti, mozemo pricati o sladunjavom plesu i holivudskom srecnom zavrsetku, ali meni se ovaj film svideo.

Jaka osmica od mene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...