Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

Slazem se za sjajnu glumu svih cetvoro glavnih likova, i film jeste simpa, ali ne mogu da ne primetim da su definitivno zavrsnicu previse zasecerili. Sve je to vec vidjeno mnogo puta, sad but true. No dobro, fina zabava.

Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

+1!Divan film! Osvojio me već sa prvim taktovima mog omiljenog Zeppelin hita.http://www.youtube.com/watch?v=Bu3FuEiopJ0
Opet je koristio Zeppelin? Car! Da ne zna neko mozda hoce li ovo biti kod nas u bioskopskoj distribuciji? Kapiram da ako bude poosvajalo Oskare da hoce, ali ko da ceka kraj februara da sazna. Cekao bih bioskop ako ce da bude u nekom razumnom roku, ako ne, da se snalazimo na druge nacine! :)
Link to comment

o. russel razvalio!scena kada de niro sedi na krevetu, jutro i budi ga. prica mu kako mu je zao sto nije provodio vise vremena sa njim...film cista desetka.jennifer sija u mraku. do sada najbolja njena uloga. naravno, i ostali karakteri u filmu su odlicni. primetio sam i john ortiz-a koji me je uvek ostavio ravnodusnim.ko ne voli russel-a ne voli stence!

Link to comment

pogledacu ga veceras ponovo, ali evo jos nekih utisaka od prvog gledanja.prva scena u kuci me jako asocirala izmedju ostalog na reditelja woody allen-a, ali paralelno u toj sceni sam video i delimican obris rezije 'the fighter' sto je super. jel imao neko slicno vidjenje?

Link to comment
Rachel McAdams, Olivia Wilde, Elizabeth Banks, Blake Lively, Rooney Mara, Kirsten Dunst and Andrea Riseborough were considered for the lead female role that went toJennifer Lawrence.prava odluka.
Slažem se, s tim što mislim da bi i mala Kirsten mogla da razvali ulogu, posebno sa dvostrukim nasleđem Melanholije sa jedne i Bring it On sa druge strane.Odnos sestara, i scena u kući u mnogo čemu podseća na prvi deo Melanholije.
Link to comment

samo da dodam onaj koji tvrdi da nema kica u ovom filmu uzasno gresi. kic je prisutan kao temelj mizanscena filma. benjamin kaze da je kic ona situacija u kojoj ljudi vise ne naseljavaju objekte vec kada objekti pocnu da naseljavaju ljude.tako dok su inace romanticne komedije, i ovde ne mislim zapravo nista lose, kic zato sto pokusavaju da se uvuku u nas ovaj film nas tera da ga tretiramo kao gotovo naturalisticki predstavljeni objekt. tako se ispred nas nalazi dom solitanovih koji je potpuni kic predgradja, kancelarija doktora patela koja je posuta new age east folk art kicom, science fiction kamin u kuci patovog drugara je kic sam... osim toga imamo navijacki kic, kic takmicenje u plesu kao jedan od zamajaca radnje, kasting je mig kicu (bradley cooper, chris tucker pa i teen kic kraljica trenutka lawrencova).pa sve do one prelepe scene dok oni setaju kroz ultimativni kic praznik (noc vestica) kao jedine dve osobe u moru bauka, bundeva i djavolaka. na kraju krajeva film se otvara petovim priznanjem ljubavi spram ultimativnog porodicnog kic dogadjaja - nedeljnog rucka. i to je to: kic ociscen od kica kao umetnost koja se ne spusta s neba vec se dize iz plastic fantastica oko nas. russel voli kic - ne poput watersa koji ga praktikuje - i zato pravi umetnost o kicu.

Edited by kim_philby
Link to comment

ovo tvoje me sasvim uverilo da sam u pravu. toliko kica na sve strane ne moze biti slucajno, to jest film samim tim sigurno nije kic. da ne govorimo da ako je suditi po mizanscenu onda je (skoro) svaki mainstream americki film do sada snimljen kic. nije mi takodje jasno zasto su Cooper i Tucker kic glumci, da ne pominjem JL. onda odatle odmah sledi da je i DeNiro kic sa cim se delimicno slazem pogotovo ako se uzmu njegove skorije uloge.

Edited by 3opge
Link to comment
najromanticniji i najvedriji film koji je moguce snimiti bez dodira sa kichom i spustanja kriterijuma drame.
To je to, sa akcentom na prvu i treću reč. Uživao svaku jebenu sekundu, bez ikakvog preterivanja, jedan mi od najdražih filmova u poslednjih par godina.Ne bih secirao puno u ovom momentu, završio sam film pre pola sata, i dalje me drži neopisivo blaženi osećaj. Samo bih dodao da se film može svesti na sve, samo ne na "rom com" deskripciju.
Link to comment
ovo tvoje me sasvim uverilo da sam u pravu. toliko kica na sve strane ne moze biti slucajno, to jest film samim tim sigurno nije kic. da ne govorimo da ako je suditi po mizanscenu onda je (skoro) svaki mainstream americki film do sada snimljen kic. nije mi takodje jasno zasto su Cooper i Tucker kic glumci, da ne pominjem JL. onda odatle odmah sledi da je i DeNiro kic sa cim se delimicno slazem pogotovo ako se uzmu njegove skorije uloge.
pa ja ni ne tvrdim da je film kic. to je film koji za svoj objekat ima kic. gotovo prvo sto vidimo kada udjemo u cooperovu roditeljsku kucu su dva uzasna portreta koji zapravo stoje za dva brata. nesto u sta se ljudi investiraju, znaci im puno, predstavlje nesto sto je formalno umetnicki objekat ali je zapravo kic. prve reci koje kuper izgovore odnose se na porodicna okupljanja nedeljom koja su kic. njegov najbolji drug zivi u potpuno kic kuci. JL je puna preslatkih goth-kic detlja - krst, nokti...cooper je kic ne zato sto je glumac vec zato sto je glumac koji je do sada uglavnom svoju javni lik gradio kroz filmove poput hangovera (glupi frat-house kic) ili wedding crashersa (topli ljudski kic). chris tuckera ne treba ni komentarisati dok je lawrencica za najveci deo publike devojka s lukom i strelom. de niro je kic jos od kako ga su ga bananarame metnule u pesmu. nisu oni objektivno, po sebi, kic vec su smesteni u takve mere industrije kica.ono sto je kod russela neverovatno je to ciscenje, kroz formalne zahvate, kic od onoga sto ga cini kicom i pravljenje od istog umetnosti.
Link to comment

Evo i ja konačno pogledao to "remek delo"...... Tja..... nisam nešto oduševljen.Ok je ali ne bih ga nikada stavio ni u jednu kategoriju za Oskara (što, opet, govori o kiču samog Oskara....) i tu se, donekle, i slažem sa Philby-jem da je u pitanju film koji za svoj objekat ima kič!Režija i montaža imaju par svojih propusta, dovoljno da mi upadaju u oči.....što se tiče kastinga: DeNiro - još malo pa će biti u reklami za Tide; Chris Tucker - taj još postoji?; Bradley Cooper - .!. od glumca, i Novak Đoković bi bolje odglumio; Julia Stiles - ok; John Ortiz - dobar; Jennifer Lawrence - jedina svetla tačka u ekipi!Sve u svemu, ocena: 5/10..... baš kao i ocena u filmu; možete da ga pogledate ali ako ga i preskočite, nećete propustiti ništa posebno....

Link to comment
Evo i ja konačno pogledao to "remek delo"...... Tja..... nisam nešto oduševljen. /// steta.Ok je ali ne bih ga nikada stavio ni u jednu kategoriju za Oskara (što, opet, govori o kiču samog Oskara....) i tu se, donekle, i slažem sa Philby-jem da je u pitanju film koji za svoj objekat ima kič!/// da, i sta s tim?Režija i montaža imaju par svojih propusta, dovoljno da mi upadaju u oči...../// mozda bi bio ljubazan da navedes bar jedan primer?što se tiče kastinga: DeNiro - još malo pa će biti u reklami za Tide; Chris Tucker - taj još postoji?; Bradley Cooper - .!. od glumca, i Novak Đoković bi bolje odglumio; Julia Stiles - ok; John Ortiz - dobar; Jennifer Lawrence - jedina svetla tačka u ekipi! /// ovo je nepotrebno i komentarisati, mislim da si se salio, Cooper se prosto uzvisio u ulozi.Sve u svemu, ocena: 5/10..... baš kao i ocena u filmu; možete da ga pogledate ali ako ga i preskočite, nećete propustiti ništa posebno..../// propusticete samo jedan od najboljih filmova ove godine i da citiram BEE, novopostavljeni zakon (benchmark) za romanticnu komediju.
Edited by 3opge
Link to comment

Moldere, meni se čini da je možda upravo u ovome razlog što si nisko ocenio film, jer ti je zaličio na mnoge ranije, pa si ga, ne udubljujući se, ubacio u istu fioku. SLP nesumnjivo jeste rom-com, ali to nije nikakva uvreda, nego radije pokazuje kako "niski" žanrovi nisu tako niski kao što se čini. Ovde zaista sve liči na mnoge druge (i slabije filmove), ali ga to ne sprečava da bude izvrsno i novo. (Kada bi ga prepričao, lako bi se dao pobrkati sa puno drugih filmova. Na pamet mi padaju Greenberg i Dedication)

Pogledaj samo šta film radi sa manic pixie dream-girl toposom. Ovo je istrošen žanrovski obrazac koji se primenjuje sa različitim uspehom u različitim filmovima, prominently u katastrofalnom Elisabethtown-u. Ovaj film preuzima žanrsovski obrazac ali ga obrće na glavu - naime, this manic dream-girl really is manic, as in clinically diagnosed.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...