Jump to content
IGNORED

Tenis 2013


renne

Recommended Posts

Pa dobro, pitanje je i koliko bi ljudi pratilo npr. naš fudbal da je oduvek bio na nivou na kojem je danas? Ili košarku da samo na niou Engleske? :)
verovatno manje, ali ja smatram nenormalnim da nesto pratis samo zato sto je neki tvoj sunarodnik dobar u tome. Ne razumem taj nacin razmisljanja. Sutra takvog nekog lika to prebacivanje loptice uopste nece interesovati. To mi je jedan problem. Drugi problem je taj nedostatak kulture, obicaja.... odlazaka na sportska takmicenja nezavisno od toga da li neki nas lokalni idol nastupa.Ovim ne teram nikog naravno da ide na sport, samo mi je to malo cudno za naciju koja se toliko ponosi time da je sportska.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    427

  • dùda

    232

  • Max Morlock

    163

  • Time Crisis

    120

Top Posters In This Topic

Posted Images

i kad se on sutra povuce tada ce i popularnost tenisa nestati.
Ne bih se složio, popularnost će sigurno biti veća nego što je bila pre Đokovića i one dve kenjaže od prva mesta Ivanovićke i Jankovićke. Kao primer navešću kevu koja pravila nije znala a sada sva bitna gleda Vilijams i Šarapova npr i još kao navija. Da ne govorim o svima onima koji su se u međuvremenu navukli na rekreativno igranje, da neće možda prestati da igraju i dalje zato što Đoković više ne igra? Teško.
Link to comment

tako je, naravno da uspeh nekog pojedinca-sunarodnika ili reprezentacije povuce gomilu klinaca. nek deseti deo njih nastavi da igra i kad prodje hajp, opet ce to biti deset puta vise ljudi koji igraju i vole tenis nego pre.

Link to comment
verovatno manje, ali ja smatram nenormalnim da nesto pratis samo zato sto je neki tvoj sunarodnik dobar u tome. Ne razumem taj nacin razmisljanja.
Pa sad, na neki način se obično mora početi, da li je neko počeo da prati neki sport zbog brata, dede, druga, Tipsarevića ili što je pročitao nešto u novinama mislim da je potpuno svejedno :)
Link to comment

nije turnir u beogradu jedini koji je muku mučio sa lošom posetom.gledajte prva kola nekih drugih turnira a koji nisu gs, situacije je maltene slična.tek kad se dođe do sf i f ili kad igra neko zvučnije ime, tribine se popune.naročito rim (a još masters) ume da bude prazan.opet, to su zemlje sa većim sportskim budžetima (ili jačim sponzorima) pa mogu da izguraju te turnire i sa lošom posetom.mi očigledno ne možemo.i taj termin je problem, zato je i teško privući jača imena.

Link to comment
nije turnir u beogradu jedini koji je muku mučio sa lošom posetom.gledajte prva kola nekih drugih turnira a koji nisu gs, situacije je maltene slična.tek kad se dođe do sf i f ili kad igra neko zvučnije ime, tribine se popune.
+1Kad pogledam pocetak skoro svakog 250 turnira cini mi se kao da se igra prvenstvo skole.
Link to comment
Ne bih se složio, popularnost će sigurno biti veća nego što je bila pre Đokovića i one dve kenjaže od prva mesta Ivanovićke i Jankovićke. Kao primer navešću kevu koja pravila nije znala a sada sva bitna gleda Vilijams i Šarapova npr i još kao navija. Da ne govorim o svima onima koji su se u međuvremenu navukli na rekreativno igranje, da neće možda prestati da igraju i dalje zato što Đoković više ne igra? Teško.
u pitanju je dostupnost sporta sirokim narodnim masama. tvoja keva kada prestane Djokovic da igra sigurno nece vise biti teniski fan jer ce i sam tenis biti manje zastupljen na televiziji. tako i moja komsinica dodje kod mame na kafu pa njih dve krenu da naglabaju o tenisu jer ja sedim i blejim u tv gledajuci tenis, i onda me u pola filozofsko/psihofizicko/sportske debate(gde su dobrano izanalizirale koji je njbolji i zasto) upitaju koji je rezultat i do koliko igraju. eto ti, veliki fanovi tenisa, a nemaju pojma ni na koliko gemova se igra set, kamoli nesto drugo.elem, kada pocinje taj Aussie Open? koga bre briga za pimplanje na Hofman kupu...
Link to comment

Berdih ispao iz Čenaja od Bautiste Aguta.Tipsu do titule čeka sutra slovenac Aljaz Beden (rank 80) a drugo polufinale je Benoit Paire protiv špancaAko ništa drugo primiče se 8. mestu na kojem Tsonga gubi poene jer je prošle godine osvojio Dohu. Koćega znati ko je izabrao bolju pripremu za AO... Prošle godine Tsonga je ispao u 4. kolu a Tipsa u 3.

Link to comment

Meni Serbia Open bio baš zanimljiv. Išao svake godine.Padao u mnogo lepo doba godine, u retkim periodima kad je Beograd super, a klanje tokom kvalifikacija uvodnog vikenda mi uvek bile zanimljive koliko i sam turnir. Da je Femili sport oprao malo para za Antića i Bajatovića, a ne za apsolutne početnike poput Dulića i Jeremića, igralo bi se još dugo, dugo. Šteta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...