Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

i dobise ipak Kineskinje... pomerili su prijem, nije bilo koreje, Larson se setila da ima 40 godina i iako se Hill raspucala nije im bilo spasa. pokusao je Kirali i sa Lowe umesto Murphy, ali ni to nije vredelo, lose su Amerikanke na korekciji... btw, kineski korektor, devojcica od 18 godina, levakinja, fe-no-me-nal-na

Link to comment

nisam mnogo pratila, ali gledala sam retrogradno mečeve kina - SAD i japan - brazil jer mi je skrenuta pažnja da su bili fenomenalni.

japanke su se branile fantastično i bilo je stvarno spektakularnih poena, npr.

 

Spoiler

 

 

što čini ovu pobedu još dražom :)

Link to comment

Tijana i Brankica pokidale. Odbrana neočekivano dobra, neke neverovatne lopte smo pokupili. I još Buša na kraju ispade heroj :D 

Još samo da je napad preko srednjaka funkcionisao, bilo bi ovo savršeno izdanje. Nije mi jasno da Maja može da odigra koreju sa Rašić kojoj to nije specijalnost, a ne može sa Stevanović kojoj jeste. Najlošiji meč Milene Rašić na prvenstvu, neočekivano za mene jer protiv Japanki ona uvek dominira. 

 

Vrlo smo blizu polufinala sada.

Link to comment

odbrana sjajna u prva dva seta. u trecem smo mnogo toga pustili. napravili smo i gomilu gresaka u napadu. penali i koreje plac majke bozije, srednjaci kao da nisu postojali. morao sam da pogledam statistiku. napadi nasih srednjaka su bili 6/24. imali smo 7 blokova, od toga 1 od srednjaka. Japanke su imale 4 bloka, interesantno, sva 4 srednjaci. zajedno su imale 7/20 napade. ovo pisem jer je jedan od dva japanska srednjaka nema ni 180cm. i opet su nadigrale nase, toliko nam je los napad kroz sredinu bio. 

Tijana i Brankica, kako ih zovu ono, two headed monster :) Brankica je posebno izdominirala. zena je imala 60% prolaza... let that sink in for a moment. 60% prolaza. protiv Japana. Busa je isto bila sjajna. napad nije nesto isao, ali overall odlican prijem koji je sama drzala. a na kraju prosla jos vaznu kontru na dvostrukom bloku pa 1 na 1 izblokirala Araki za prednost. ako bude ovako odradila i polufinale, ce i tamo da operemo 3-0 :) 

 

sutra Italija neka uzme makar set, onda lepo u utorak bez Brankice i Tijane. 

 

Link to comment

Aupm, toliko davno pocelo ovo prvenstvo da sam zaboravio da je danas vazna utakmica...

Bravo za devojke i svaka cast!

Ako zna neko za neki snimak bio bih zahvalan.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
Just now, mlatko said:

Aupm, toliko davno pocelo ovo prvenstvo da sam zaboravio da je danas vazna utakmica...

Bravo za devojke i svaka cast!

Ako zna neko za neki snimak bio bih zahvalan.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

ja sam gledao na eonu sada treci set jer sam otisao iz stana posle prva dva... tako da, ako si na SBB, mozes preko EONa... snimak po najavi ide na SK2 oko pola 11 veceras

Link to comment
11 minutes ago, freakns said:

odbrana sjajna u prva dva seta. u trecem smo mnogo toga pustili. napravili smo i gomilu gresaka u napadu. penali i koreje plac majke bozije, srednjaci kao da nisu postojali. morao sam da pogledam statistiku. napadi nasih srednjaka su bili 6/24. imali smo 7 blokova, od toga 1 od srednjaka. Japanke su imale 4 bloka, interesantno, sva 4 srednjaci. zajedno su imale 7/20 napade. ovo pisem jer je jedan od dva japanska srednjaka nema ni 180cm. i opet su nadigrale nase, toliko nam je los napad kroz sredinu bio. 

 

Ne pamtim kad su nam srednjaci bili ovako loši, baš ništa nije išlo. Bilo je nekoliko dobrih pasivnih blokova, ali osim toga katastrofa. Ovog puta nije bilo bitno jer su Bošković i Mihajlović sve nadoknadile, ali ko god nam došao u polufinalu (*knock on wood*) i dalje, ne može ovako da se igra. 

 

Već godinama imam utisak da u reprezentaciji ne koristimo ni 50% potencijala Jovane Stevanović. Gledao sam je 100 puta u italijanskoj ligi, devojka rastura. Koreja joj je ubica, prvi tempo sasvim dobar. Da to prenese u reprezentaciju, iz iole pristojan prijem napad bi nam bio daleko raznovrsniji i efikasniji. 

Link to comment
22 minutes ago, Halvard said:

Ne pamtim kad su nam srednjaci bili ovako loši, baš ništa nije išlo. Bilo je nekoliko dobrih pasivnih blokova, ali osim toga katastrofa. Ovog puta nije bilo bitno jer su Bošković i Mihajlović sve nadoknadile, ali ko god nam došao u polufinalu (*knock on wood*) i dalje, ne može ovako da se igra. 

 

Već godinama imam utisak da u reprezentaciji ne koristimo ni 50% potencijala Jovane Stevanović. Gledao sam je 100 puta u italijanskoj ligi, devojka rastura. Koreja joj je ubica, prvi tempo sasvim dobar. Da to prenese u reprezentaciju, iz iole pristojan prijem napad bi nam bio daleko raznovrsniji i efikasniji. 

I meni je ovo neverovatno. Sada cak i ne igra u repki toliko... ali i kad je igrala, uvek je delovalo da moze vise - u Italiji sabija. 

Link to comment

Amerikanke out... nakon sto su imale 2-1 protiv Kine, sada su imale 2-0 protiv Holandije, izgubile oba meca sa 3-2... Sloetjes je odigrala nehumano. devojka je imala 69 napada :hail: 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...