Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

mislim da je poklanjanje medalje i salve zahvala da se zvalava pedercina dodatno izreklamira. tesko da ce ta medalja, ako jeste medalja sa SP, ostati kod pickoustog. zauzvrat ce OSS na vreme dobiti premije i kintu za sledecu sezonu. jer Gajic jeste neko ko bi sam sebi popusio i postavio to na snapchat samo kada bi znao da ce dobiti dinar od toga, ali Terzic je preveliki egoista da bi nekome dao svoju medalju. cak i da voli wanna be Kim Jonga toliko

Link to comment

Ako sam dobro ispratio..

 

Zoran Gajic je u tandemu sa Ivanom Miljkovicem bio kandidat za predsednika odbojkaskog saveza ispred SNS..i tu su oborili Vanju Grbica. Ne mogu da se setim da li je Ivan bio sa njima u Sidneju..ali ova trojica su bila apsolutno vazni srafovi u osvajanju zlate olimpijske medalje tada. 

 

I sada rade jedni protivu drugih ?

 

Sta jebenom Gajicu treba da ovo radi..Zar Miljkovic nije dovoljno zaradio u karijeri pa mu treba da se okrece protiv nekadasnjih reprezentativnih drugova ?

 

Rece mi pre neki dan covek da je temelje svemu ovome vanja postavio..zajedno sa Nikolom. Ovi dosli da poberu lovorike. 

Ne znam, puno toga ne mogu da svarim. 

Link to comment

Ma, bila medalja viška, možda od one povređene odbojkašice ...

 

Šalu na stranu, više volim ono đipanje hrvatskih fudbalera sa Kolindom u svlačionici, negu ovu poniznost i snishodljivost putinovskog tipa ... 

 

Mada, treba i njih razumeti, vrhunskim sportistima nikada nije bilo bolje - penzije, velike premije za medalje, stanovi, plaćene pripreme, plaćeni odlasci na turnire i takmičenja ... Jeste da se to preCednik razbacuje našim parama, ali mi to volimo, zato smo tako i glasali ...

Edited by stoka
Link to comment
7 hours ago, freakns said:

mislim da je poklanjanje medalje i salve zahvala da se zvalava pedercina dodatno izreklamira. tesko da ce ta medalja, ako jeste medalja sa SP, ostati kod pickoustog. zauzvrat ce OSS na vreme dobiti premije i kintu za sledecu sezonu. jer Gajic jeste neko ko bi sam sebi popusio i postavio to na snapchat samo kada bi znao da ce dobiti dinar od toga, ali Terzic je preveliki egoista da bi nekome dao svoju medalju. cak i da voli wanna be Kim Jonga toliko

+ zilion

Ali ono đubre Gajić kada kaže da sada dobijaju pare trenutačno, čim se izližu sa vođom, a pre nikako da dobiju, pa se pate do narednog takmičenja, implicira kako nikada pare od žute bagre nije dobio. Onda nađem da je skoro sve svoje uspehe sa reprezentacijom ostvario za vreme Miloševića.

"Репрезентацију Југославије је преузео у марту 1995. године.[2] Са југословенским тимом освојио две бронзане (1995. у Грчкој и 1999. у Аустрији), једну сребрну (1997. године у Холандији) и једну златну европску медаљу (2001. у Чешкој). Освојио је сребро на Светском првенству 1998. године у Јапану, и две олимпијске медаље — бронзану у Атланти 1996. и златну на Летњим олимпијским играма у Сиднеју.[3]"

Link to comment
8 hours ago, SNARC said:

Ako sam dobro ispratio..

 

Zoran Gajic je u tandemu sa Ivanom Miljkovicem bio kandidat za predsednika odbojkaskog saveza ispred SNS..i tu su oborili Vanju Grbica. Ne mogu da se setim da li je Ivan bio sa njima u Sidneju..ali ova trojica su bila apsolutno vazni srafovi u osvajanju zlate olimpijske medalje tada. 

 

I sada rade jedni protivu drugih ?

 

Sta jebenom Gajicu treba da ovo radi..Zar Miljkovic nije dovoljno zaradio u karijeri pa mu treba da se okrece protiv nekadasnjih reprezentativnih drugova ?

 

Rece mi pre neki dan covek da je temelje svemu ovome vanja postavio..zajedno sa Nikolom. Ovi dosli da poberu lovorike. 

Ne znam, puno toga ne mogu da svarim. 

Bio je Ivan u Sidneju naravno. 

 

Gajic je bio selektor ali nikada omiljen. Covek je nevidjeno djubre, 10x gori od Terzica. Ti ne mozes da verujes koja su govna podigla nasu odbojku. Svaka im cast na svemu sto su uradili, ali jednog ne bi u kuci trpeo. On i Grbici se nisu mirisali ni dok je ovaj bio trener. Vise su se trpeli jer su znali da jedni druge trebaju. Uopste me ne cudi da je covek SNS kadar. Koja je prica sa Ivanom, to vec ne znam.

 

A osnovu za sve ovo u zenskoj odbojci su postavili Boricic, Terzic i Zakoc. 

Link to comment

Jel' Slobodan Milošević i dalje gensek odbojkaškog saveza ...?

 

Generalno, prava revolucija izvedena je upravo u srpskoj odbojci. Do raspada SFRJ beleže se samo sporadični uspesi, valjda dve evropske bronze odbojkaša i jedna evropska bronza odbojkašica. Ono što je Srbija učinila od 1995. godine jeste za udžbenike, knjige, zbirke pesama ... Osvojeno je sigurno 50 medalja na svim takmičenjima ...

 

Potpuno neočekivano, od košarkaša ili vaterpolista uspesi su mogli da se očekuju kao kontinuitet dobrih rezultata iz SFRJ, ali u odbojci ... Prosto fascinantno, i u svetskim okvirima ...

Edited by stoka
Link to comment
2 hours ago, stoka said:

Jel' Slobodan Milošević i dalje gensek odbojkaškog saveza ...?

 

Generalno, prava revolucija izvedena je upravo u srpskoj odbojci. Do raspada SFRJ beleže se samo sporadični uspesi, valjda dve evropske bronze odbojkaša i jedna evropska bronza odbojkašica. Ono što je Srbija učinila od 1995. godine jeste za udžbenike, knjige, zbirke pesama ... Osvojeno je sigurno 50 medalja na svim takmičenjima ...

 

Potpuno neočekivano, od košarkaša ili vaterpolista uspesi su mogli da se očekuju kao kontinuitet dobrih rezultata iz SFRJ, ali u odbojci ... Prosto fascinantno, i u svetskim okvirima ...

nije. gensek je Ivan Knezevic. ali savez vode Gajic i Miljkovic.

 

a muska odbojka je krenula ranije, '95 je bila samo logican nastavak. Grozdanovic je postavio temelje u Partizanu, Zvezdi i Zrenjaninu jos 70ih godina. Tu je krenuo ozbiljan rad sa decom. Pa onda u Novom Sadu s pocetka 80ih. Mladost Monter je dominirala 80ih godina, ali Vojvodina preuzima primat mislim '87(bila je i tuca maltene ko ce dovesti Vanju... pa je otisao u Mladost, ali se pred rat vratio u Vojvodinu pa oma u Italiju). Vec tada si imao pokojnog Zareta Petrovica. Jos pre '95 je napravljena generacija sa Kozicem, Djuricem, Mesterom, Zaretom, Batezom i Boskanom, a Geric je vec bio prikljucen prvom timu. do tada je Vojvodina dovodila igrace, ali ovo je prva njihova generacija na Grozdanovicevoj skoli. osim Vlade Bateza koji je presao u Zvezdu pa se vratio, sve ostalo su Vosini klinci. 

 

a zenska prica je krenula tek 90ih. prvo Zakoc u Uzicu, pa onda Boricic i Terzic uradili rewamp u Zvezdi. 

Link to comment

Nisam siguran da je Gajić preuzeo savez "ispred SNS", pre bih rekao da je bilo obrnuto i da bi se kod da je došao na čelo OSS slizao sa njima. Kao što nisam siguran da je Vladimir Grbić bilo čime pokazao (sportska karijera na stranu) da bi bolje vodio organizaciju poput sportskog saveza, čovek je svoju kandidaturu bazirao na nekom patriotskom guslanju protiv primanja Kosova u članstvo CEV-a i kako nam zbog toga "odbojka nikad nije bila u gorem stanju" - mesec dana nakon što su odbojkašice osvojile srebro na OI, a dva pošto su muškarci pobedili u SL. 

Uopšte, ti izbori za predsednika OSS i prateće kampanje su bile jedan potpuni užas i dno dna od strane svih učesnika, niko tu nije izgledao dobro na kraju.

 

Najgore od svega je što se jedan zaista istorijski uspeh srpskog sporta polako pretvara u farsu. Gledam komentare na sajtu B92, neverovatna invazija botova na vesti o dočeku odbojkašica, što onda izaziva reakcije druge strane i komentari u kojima se čestita devojkama masovno dobijaju minuse... Bukvalno da čoveku bude muka. 

Link to comment

vise se prica o tome da su darovale medalju Vucicu nego da su je osvojile... sada jos ulje na vatru dolio RTS koji je cenzurisao govor Milene Rasic ispred skupstine. valjda jer je rekla moje Kosovo. a zena je rodjena u Pristini. 

 

a utakmice su vec davna proslost.

 

stanje drustva u Srbiji, jbg

Link to comment

Nije tu uopšte loša kinta kad kontrolišeš savez. Npr Muški odigraju finale svetske lige, žene bude npr četvrte i savez dobije recimo milion-milion i po $

Onda vrtiš tu kintu negde godinu dana i skidaš kajmak, a na račun saveza je uplatiš tek posle godinu dana, baš kada stigne nova tranša od FIVB. i tako u krug.

Stara je to šema koju je dobro razradio Boričić još 90ih

Link to comment
On 20.10.2018. at 20:02, Majo said:

Sve sve ali 14 poen :ziga:

 

+1000

 

Ништа нисам стигао да погледам од посла и синоћ погледам репризу на СК. Какав поен, каква реакција Маје на крају, савршено :Hail:

Link to comment

Ostaje da verujemo da su preCedniku poklonili repliku medalje, napravljenu od čokolade i kupljenu u aedromskom frišopu ...

 

Šalu na stranu, ali posle par dana i dalje je neshvatljiva ta količina udvorišta. Kao, zahvalni mu što redovno isplaćuje premije i nagrade?! Pa da li on plaća iz svog ili našeg džepa?!

Edited by stoka
Link to comment

iz naseg naravno

ali ako do sada nisi skapirao da on to gleda kao svoju privatnu prciju, ne znam sta bih ti rekao. nema veze sta pise u zakonu, pravilniku, ugovoru, cemu god... radi se kako je njemu volja. jel ti Vesic izjavio kada su ga pitali kako moze nenamenski da baca pare na jarbol "pobedili smo na izborima, mozemo da radimo sta hocemo". i to je bukvalno mindset koji krece od Vucica.

 

jel on obecavao milione fudbalerima? ne drzava, vec on. jel Ivana, kada su je napali posle Prlainovica, morala da se ogradi da nikoga ona ne podrzava vec je bilo u fazonu "jbg, ja dobijem pare za pripreme". jel posle osvajanja Jovanov prvi potrcao na TV da izjavi kako je Vucic zasluzan za zlato. nije drzava pomogla, nije drzava dala pare, ne stoji drzava iza njih... ne, sve je to Vucic. i jel ti stvarno mislis da je ceo SNS iskreno zaljubljen u Vucica, ili to rade zato sto ovaj drka na kult licnosti? da li je moguce da je svaki uspesni sportista u ovoj drzavi Stefanek(mada i za njega je pitanje koliko je oportunista a koliko je SNS zaista prvi koji im je dao neke pare za pripreme), ili je ljudima jasno sta moraju da urade da dobiju osnovna sredstva?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...