Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

32 minutes ago, arheolog1981 said:

Tijana MVP, u idealnom timu četiri Italijanke, dve Kineskinje i Rašić. Da nije malo mnogo Italijanki jebem mu smile.png

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

Sila, Egonu, Malinov i libero Da Đenaro

 

 

 

Je l to tradicija da MVP nije deo idealnog tima?! 

Link to comment

Bravo devojke !

 

2 hours ago, Fakundo Sava said:

Ovo je za zenski sport ekvivalent Svetskom fudbalskom prvenstvu za muškarce

 

Nije da se bunim, ali ja bih radije da smo uzeli Olimpijadu. 

Link to comment
1 minute ago, Grandilof said:

Bravo devojke !

 

 

Nije da se bunim, ali ja bih radije da smo uzeli Olimpijadu. 

bice u Tokiju :D

 

1 hour ago, Facundo Orellana said:

Bravo carice.:smiley_hail::smiley_hail::smiley_hail:

Uprkos magu Terzinju.

mozemo mi da kenjamo koliko hocemo, ali da nije Terzinja ne bi bilo ni ovoga. 

prvo, covek je napravio ovu reprezentaciju. nisu njemu igracice pale s neba. covek je uzeo Maju sa 18 godina i dao joj reprezentaciju u ruke. Rasic nije imala ni 18 kada je iz Azotare stavio da igra. aj Tijana ona je once in a lifetime talenat, ali i ona je postala prvi igrac reprezentacije sa 18 godina. covek je promenio semu igre da bi mu Brankica igrala. mi smo jedina reprezentacija na svetu koja igra prakticno sa jednim primacem i dva korektora...

da, nenormalan je seronja. da se nije pokrvio sa Anjom mozda bi ovi uspesi dosli jos ranije, ali mi smo za 15 godina od betona dosli do svetskog i evropskog prvaka i olimpijskog vicesampiona i to sve usput nemajuci ligu. i zaboravljamo da sve ove igracice prakticno pola godine provode sa reprezentacijom, tako da ne rade samo taktiku vec i tehniku sa reprezentacijom. a pogledaj ti recimo Tijaninu tehniku u poredjenju sa Egonu? pa to su nebo i zemlja. ili Brankica vs Sylla koja ne ume nista osim da skoci i zakuca loptu ravno i ima polozaj tela iz kojeg ne znam kako moze da udari paralelu... ponavljam, covek je seronja, ne volim ga nikako. ali da zna da napravi igraca, zna. plus, vise nema ni dernjanja sa klupe ni divljanja, sve vreme je miran i stalozen. i on je uznapredovao za sve ove godine...

Link to comment

I dalje mislim da naše mogu da igraju (dosta) bolje od ovoga, ali jbg, sada su svetske šampionke pa nema smisla da nešto kenjam. :D 

Pred takmičenje sam bio siguran da možemo do medalje, ali sad baš zlato, pogotovo nakon povrede Bojane Milenković... Svaka čast devojkama, a naročito Buši za koju nisam verovao da će imati bilo kakav doprinos, a na kraju uopšte nije bila tako loša. Nadam se samo da nije čitala komentare na internetu. :lol: Eto, i Maja Aleksić obezbedila nacionalnu penziju iako nije provela sekund na terenu. :) 

Ono što je jako bitno je da smo sada napredovali na svetskoj rang listi, u najgorem slučaju smo drugi, vrlo moguće i prvi, tako da nam je put do Tokija još lakši jer u kvalifikacijama sigurno nećemo ići na Tursku. 

 

E sad, šta dalje... Ne znam koliko će Maja imati motiva da igra posle ovoga, a uz sve njene gafove, razlika između nje i Živković je nebo i zemlja. Značilo bi da ostane do Tokija, ali morali bi i mlađi dizači dobijati više prilike da se dokažu i napreduju. Iskreno, ne znam kako to izvesti.

I trebalo bi polako razmišljati i o Terzićevoj zameni, ne verujem da će produžiti ugovor posle Tokija, sigurno je i njemu dosta.  

Edited by Halvard
Link to comment

Mogu da igraju bolje.

Mi smo katastrofalno usli u mec. Sa vezanim greskama Rasic sto je i nju prilicno urnisalo na ovoj utakmici. Srecom da je Veljkovic odlicno igrala kada je trebalo na prvom tempu.

Kao da su bile usplasene. U pocetku smo pravili niz servis gresaka i igrali stegnuto.

Link to comment
1 hour ago, BlackGeorge said:

 

Ceo meč.

Komentator zove Tijanu Boškovic The Boss :Hail:

 

I u muškoj i ženskoj ekipi najkritičnije nam postaju  pozicije libera i dizača.

Jovović možda ne spada u elitne tehničare ali u njegovu odbranu imam utisak da je od boljih defanzivaca na toj poziciji

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

I dalje mislim da naše mogu da igraju (dosta) bolje od ovoga, ali jbg, sada su svetske šampionke pa nema smisla da nešto kenjam. :D 

Pred takmičenje sam bio siguran da možemo do medalje, ali sad baš zlato, pogotovo nakon povrede Bojane Milenković... Svaka čast devojkama, a naročito Buši za koju nisam verovao da će imati bilo kakav doprinos, a na kraju uopšte nije bila tako loša. Nadam se samo da nije čitala komentare na internetu. :lol: Eto, i Maja Aleksić obezbedila nacionalnu penziju iako nije provela sekund na terenu. :) 

Ono što je jako bitno je da smo sada napredovali na svetskoj rang listi, u najgorem slučaju smo drugi, vrlo moguće i prvi, tako da nam je put do Tokija još lakši jer u kvalifikacijama sigurno nećemo ići na Tursku. 

 

E sad, šta dalje... Ne znam koliko će Maja imati motiva da igra posle ovoga, a uz sve njene gafove, razlika između nje i Živković je nebo i zemlja. Značilo bi da ostane do Tokija, ali morali bi i mlađi dizači dobijati više prilike da se dokažu i napreduju. Iskreno, ne znam kako to izvesti.

I trebalo bi polako razmišljati i o Terzićevoj zameni, ne verujem da će produžiti ugovor posle Tokija, sigurno je i njemu dosta.  

naravno da mozemo bolje, ovo nam je bila najgora tekma na prvenstvu. prvi set je bio horor, Rasic ceo mec u autu, Veljkovic ne znam da li je imala blok... izvuklo nas sto smo malo digli servis, plus sto su Italijanke bile umornije od nas.

 

sto se tice daljeg, za Tokijo nema brige, Maja ce igrati sigurno. mozda preskoci jos jedno EP, ali Tokijo je tu. mislim da je i Zivkovic tu. 

Malesevic je nakon ove partije Buse skoro pa sigurno izgubila mesto. mislim da je cetvorka Brankica, Busa, Milenkovic i Katarina Lazovic. na sredini ostajemo nepromenjeni. e sada, ko ce biti drugi korektor, a i nije toliko bitno, bez Tijane smo tim za 1/4 finale, ne za medalju... ona Milkova sestra nije ni za onu stvar da prostis. ima ona devojcica u Vizuri od 17-18 godina, dosta visoka... mozda njoj dati sansu?

pitanje je sta posle Tokija!

Maja odlazi posle, moguce i Zivkovic. Brankica, Rasic i Veljkovic sve pune 30. ako osvojimo sve, moguce da idu i one. nisu to velike godine, ali ako zasnuju porodicu to nije isto... videli smo koliko je Joca pala nakon trudnoce. za Brankicu mozda jos i bude dobra zamena Lazovic, ali za Rasic nemamo zamenu. no, i bez nje smo bili evropski prvaci, naci ce se serviceable MB... kriticno pitanje ostaje ono o cemu smo pricali vec, a to je tehnicar. valja li cemu Sladjana Mirkovic? ili ova Cirovic iz Vizure? od juniorki neko? 

 

sto se trenera tice... ne znam ko bi mogao, tek tu treba sesti i izmozgati

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...