Jump to content
Tresko

Rusija i Srbija - ljubav, interes, prevare, istine, zablude...

Recommended Posts

Sirius
Celokupni izvoz Srbije u Rusiju 2011. godine - 285,2 miliona $Suficit Srbije od izvoza poljoprivrednih proizvoda u EU 2011. godine - 494 miliona evra. Duplo vise nego 2010.Saberi onda gde su ti prioriteti.Sto se tice uvozne robe, barem sto se tehnike tice, cene su danas mnogo srazmernije cenama na zapadu, nego pre 6-7 godina. Sa carinom bi to islo mnogo teze.
Ako je izvoz Srbije u Rusiju bio 5.5% od ukupnog izvoza, sto si napisao gore, a ukupni izvoz Srbije 11.7 milijardi onda to izadje oko $600 miliona $.Izvoz poljoprivrednih proizvoda se iz Srbije odvija uglavnom prema Rusiji i CEFTA. Uzgred, i CEFTA ce da se smanjuje a narednih 10 godina necemo u EU.Sve ce biti dobro.Sada, kada je sns na vlasti, sve je mmnogo lepse. Kada ce Godina kulture?PS Sto mi ne odgovori kada je prestala ljubav sa Tomom?edit: quote Edited by Sirius

Budja

Odgovoreno.

Edited by Budja

Verterdegete
PS Sto mi ne odgovori kada je prestala ljubav sa Tomom?
Na ovakva pitanja odgovaram samo uzivo.

Sirius
Na ovakva pitanja odgovaram samo uzivo.
Nemoj biti taki. Da se nije sizma desila 2008? Tesko, ipak tipujem na 5 mesec.Uzgred, nisi moj tip. Lose stojis sa matematikom. -_- Edited by Sirius

Idioteque
Lose stojis sa matematikom. -_-
Dobro matematičar, daj ti neke svoje cifre i izvore, koliko vidim ti samo praviš vratolomije kako bi se narugao ciframa koje su drugi dali.Daj ti nama crno na belo - koliko nas to Rusija voli? Da li nas voli više nego Evropa i koliko, u ciframa naravno. Pusti me pomoći cekvama, Našima i drugim opskurnim pojavama.I ako može jedno lično pitanje - zašto je toliko voliš?

SeljačkaSreća
zašto je toliko voliš?
Verovatno nije imao priliku da parkira Ladu Specijal po vrelom letnjem danu. Da jeste, psovao bi sve sto ima veze sa Rusijom.

Tresko
o Konjuzinu.
Sreća da je ta bahata baraba otišla iz Srbije.

Braća Strugacki

verovatno je na oba pitanja odgovor ne

Sirius
Verovatno nije imao priliku da parkira Ladu Specijal po vrelom letnjem danu. Da jeste, psovao bi sve sto ima veze sa Rusijom.
Nema boljeg auto od Moskvica. Ali ja u novije vreme preferiram:216318,xcitefun-marussia-b2-1.jpg

Verterdegete

Iz mog iskustva, osobe koje se loze na autoritarne/militaristicke rezime po pravilu imaju haos u licnom zivotu, pa svojoj nemoci da se nametnu i zavedu red oko sebe daju oduska gledajuci parade ruskih ICBMova (ciji karakteristican oblik podsvesno podseca na ono sto bi zarko zeleli da imaju i pokazu).

Idioteque
Kako mozes da ne volis majku?
Ne, bez zajebancije. Nikada nism upoznao nikoga ko gaji takve emocije prema nekoj zapadnoj zemlji, ma prema bilo kojoj zemlji na svetu kao što vi rusofili gajite prema Rusiji. A vas takvih sam upoznao brdo.Toliko bezrezrvne, nekritičke, blanko ljubavi bez ikakvog racionalnog uporišta prema jednoj stranoj državi ne mogu da razumem. Kao Čvorovići ste, neverovatno.I ovde sada, dok svi pričaju o ciframa ti pričaš o jebem li ga čemu i na tome dokazuješ da treba da izaberemo Rusiju umesto EU, iako od ove druge imamo deset puta više koristi. O čemu se dođavola radi?

Sirius
verovatno je na oba pitanja odgovor ne
Tesko da moze na drugo pitanje da se odgovori sa ne. Odnosno moze ali sa dodatkom tipa: ne ali obozavam Sjedinjene Americke Drzave. Sto meni nije daleko. Doduse, ne bih to nazvao ljubav. Nije to ljubav kao prema majci. Ljubav prema nekakvoj nametnutoj strukturi poput drzave meni nije bliska.

Braća Strugacki
Tesko da moze na drugo pitanje da se odgovori sa ne. Odnosno moze ali sa dodatkom tipa: ne ali obozavam Sjedinjene Americke Drzave. Sto meni nije daleko. Doduse, ne bih to nazvao ljubav. Nije to ljubav kao prema majci. Ljubav prema nekakvoj nametnutoj strukturi poput drzave meni nije bliska.
može da bude odgovor na oba pitanja sa ne, doduše, kod mene je na prvo da, verovatno zato drugo mora nene znam kakva su ti iskustva sa ljudima ruskim i da li si imao priliku da osetiš na licu mesta kakav stav prema pravoslavnoj braći ima jedan običan ruslistom svi koje sam poslom upoznao su svesni da su jebeno veliki i dodatno su svesni da su drugi malija to prihvatam sasvim ok, ali sam zato svestan da smo im važni koliko i već negde pominjani sao tome i prinsipeOno što ne razumem je tolika mržnja prema njima. Nisu nam pomagali kada su mogli? Šta ih boli kurac da nam pomažu. Sasvim dobar poslovni partner znaju da budu. To što je nama uništena baza, pa je teško da nakrpimo proizvod našeg porekla, jebi ga, nije njihova krivica.