Jump to content
Tresko

Rusija i Srbija - ljubav, interes, prevare, istine, zablude...

Recommended Posts

Аврам Гојић

Pacey da li i tebi moj post lici na Urosevo pisanje? ako da, u kolikoj meri (na skali od jedan do deset)?

pacey defender

Pa podseća, ali u tome nema ništa loše. Obojica uživate u određenim kulturnim sadržajima ali prezirete politički poredak.Zapravo, mislim da bi tvoj post Uroš bez problema potpisao. Samo što bi ga drugačije stilski upakovao.Moj post je bio pokušaj da se našalim. Peti dan kako ne izlazim iz kuće zbog bolesti je uzeo danak i unazadio mi humor.

Edited by pacey defender

Sirius
Braća Rusi uveliko pregovaraju sa Turskom da im daju isti status kao nama. Toliko o pravoslavnoj ljubavi i slovenskoj duši. Kad/ako ga Turci dobiju mi naš možemo da okačimo o klin, konkurentniji su u svemu.
Rusija daje bescarinski odnos sa zemljama koje ulaze u Evroazijsku uniju osim Srbije. Turska moze da pregovara ali uci nece jer je Nato clanica. Hilari je vec rekla svoje.
Bescarinski odnos sa Rusijom je dobra stvar, ali ucesce Rusije u nasem izvozu je 5,5%. Ucesce EU u nasem izvozu je oko 60%, pri cemu nasa glavna izvozna grana (poljoprivreda) tu ostvaruje zaradu. Bescarinski odnos sa EU je mnogo vazniji i nasoj privredi, i meni kao potrosacu.
Rusija je top 3 pojedinacna spoljnotrgovinska partnera Srbije. To se menja, nekada su na prvom mestu, nekada drugom. Nasa zavisnost od Rusije je ogromna. A, izvoz se u Rusiju stalno povecava. To sto ranije nije bio veci je samo dokaz koliki je lose vodjena politika. Plus dosta investicija je u Srbiju uslo bas zbog tog bescarniskog odnosa. To samo dokazuje koliko smo nesposobni jer stranci dolaze da koriste ono sto mi ne umemo ili necemo.Bescarniski odnos sa EU imas vec 5 godina, jednostrani. Nadam se da si osetio blagodeti.PS Pozdravi sns stab. :P Edited by Sirius

Аврам Гојић
Pa podseća, ali u tome nema ništa loše. Obojica uživate u određenim kulturnim sadržajima ali prezirete politički poredak.Zapravo, mislim da bi tvoj post Uroš bez problema potpisao. Samo što bi ga drugačije stilski upakovao.Moj post je bio pokušaj da se našalim. Peti dan kako ne izlazim iz kuće zbog bolesti je uzeo danak i unazadio mi humor.
WTMIL :cry:

Prospero
Dezer je rekao da ce morati da se prekine bescarinski odnos Srbija-Rusija. Stvarno ne zna kako bih drugacije nazvao zatvranje trzista, posto nasa roba postaje nekonkuretna, kao sto si napisao? Jedino ako mislis na sankcije? Ne bih isao bas toliko daleko u bukvalizmu. Doduse, ko zna sta nosi dan a sta noc. Belorusija je od dobrog poslovnog partnera, koja otvara fabriku traktora u Srbiji, ili sklapanje autobusa u Kragujevcu preko noci postala zla i uvedene su sankcije. Nista nije iskljuceno u zemlji koju vode pijanice, iskompleksirani i razni drugi idijoti.
napisao sam da postaje nekonkurentnija - shades of gray.oko sankcija, str. 6-7:
- embargo on arms and related matériel- ban on exports of equipment for internal repression- ban on provision of certain services- restrictions on admission of(a) natural persons responsible for serious violations of human rights orthe repression of civil society and democratic opposition, or whoseactivities otherwise seriously undermine democracy or the rule of lawin Belarus, or any person associated with them;(b) natural persons benefiting from or supporting the Lukashenka regime- freezing of funds and economic resources of(a) persons, entities or bodies responsible for serious violations of humanrights or the repression of civil society and democratic opposition, orwhose activities otherwise seriously undermine democracy or the ruleof law in Belarus,natural or legal persons, entities or bodies associated with them,legal persons, entities or bodies owned or controlled by them,(b) natural or legal persons, entities or bodies benefiting from orsupporting the Lukashenka regime,legal persons, entities or bodies owned or controlled by them,- valid until 31.10.2013
smo praktično obavezani ssp-om:
CONSIDERING the wish of the Parties to further develop regular political dialogue on bilateral andinternational issues of mutual interest, including regional aspects, taking into account the CommonForeign and Security Policy (CFSP) of the European Union;...ARTICLE 10...2. The political dialogue is intended to promote in particular:...(b) an increasing convergence of positions of the Parties on international issues, including CFSPissues, also through the exchange of information as appropriate, and, in particular, on thoseissues likely to have substantial effects on the Parties;...(d) common views on security and stability in Europe, including cooperation in the areas coveredby the CFSP of the European Union.
na šta su belorusi rekli da neće biti recipročnih mera.da ponovim, svet je kompleksan, ne razmišljaj linearno.

Verterdegete
Rusija daje bescarinski odnos sa zemljama koje ulaze u Evroazijsku uniju osim Srbije. Turska moze da pregovara ali uci nece jer je Nato clanica. Hilari je vec rekla svoje.Rusija je top 3 pojedinacna spoljnotrgovinska partnera Srbije. To se menja, nekada su na prvom mestu, nekada drugom. Nasa zavisnost od Rusije je ogromna. A, izvoz se u Rusiju stalno povecava. To sto ranije nije bio veci je samo dokaz koliki je lose vodjena politika. Plus dosta investicija je u Srbiju uslo bas zbog tog bescarniskog odnosa. To samo dokazuje koliko smo nesposobni jer stranci dolaze da koriste ono sto mi ne umemo ili necemo.Bescarniski odnos sa EU imas vec 5 godina, jednostrani. Nadam se da si osetio blagodeti.
Rusija jeste u top 3 spoljnotrgovinska partnera Srbije, ali tu se racuna i njihov uvoz, koji je 8 puta veci. Izvoz u Rusiju se stalno povecava, ali se i izvoz u EU stalno povecava. I to u slicnoj procentazi, samo sto je osnovica izvoza u EU deset puta veca. Inace, gradjani Srbije su itekako osetili blagodeti bescarinskog sporazuma sa EU. Ako su podaci drustva iz DSS tacni, svake godine 500 miliona evra ostane u dzepovima gradjana, umesto da se arce kao drzavna imovina.
PS Pozdravi sns stab. :P
Ja i Toma smo davno raskinuli. Edited by Verterdegete

Prospero
Dezer je rekao da ce morati da se prekine bescarinski odnos Srbija-Rusija. Stvarno ne zna kako bih drugacije nazvao zatvranje trzista, posto nasa roba postaje nekonkuretna, kao sto si napisao? Jedino ako mislis na sankcije? Ne bih isao bas toliko daleko u bukvalizmu. Doduse, ko zna sta nosi dan a sta noc. Belorusija je od dobrog poslovnog partnera, koja otvara fabriku traktora u Srbiji, ili sklapanje autobusa u Kragujevcu preko noci postala zla i uvedene su sankcije. Nista nije iskljuceno u zemlji koju vode pijanice, iskompleksirani i razni drugi idijoti.
napisao sam da postaje nekonkurentnija a ne nekonkurentna - shades of grey.oko sankcija, str. 6-7:
- embargo on arms and related matériel- ban on exports of equipment for internal repression- ban on provision of certain services- restrictions on admission of(a) natural persons responsible for serious violations of human rights orthe repression of civil society and democratic opposition, or whoseactivities otherwise seriously undermine democracy or the rule of lawin Belarus, or any person associated with them;(b) natural persons benefiting from or supporting the Lukashenka regime- freezing of funds and economic resources of(a) persons, entities or bodies responsible for serious violations of humanrights or the repression of civil society and democratic opposition, orwhose activities otherwise seriously undermine democracy or the ruleof law in Belarus,natural or legal persons, entities or bodies associated with them,legal persons, entities or bodies owned or controlled by them,(b) natural or legal persons, entities or bodies benefiting from orsupporting the Lukashenka regime,legal persons, entities or bodies owned or controlled by them,- valid until 31.10.2013
smo praktično obavezani ssp-om:
CONSIDERING the wish of the Parties to further develop regular political dialogue on bilateral andinternational issues of mutual interest, including regional aspects, taking into account the CommonForeign and Security Policy (CFSP) of the European Union;...ARTICLE 10...2. The political dialogue is intended to promote in particular:...(b) an increasing convergence of positions of the Parties on international issues, including CFSPissues, also through the exchange of information as appropriate, and, in particular, on thoseissues likely to have substantial effects on the Parties;...(d) common views on security and stability in Europe, including cooperation in the areas coveredby the CFSP of the European Union.
na šta su belorusi rekli da neće biti recipročnih mera.da ponovim, svet je kompleksan, ne razmišljaj linearno. Edited by buffalo bill

Tresko
kako se to u daljem pristupanju eu rusko tržište zatvara za srbiju? dakle, ne da domaća roba postaje nekonkurentnija zbog većih taxi, nego da se tržište baš zatvara?edit: dežer kaže da će rusija baš da zatvori tržište za srbiju?ako nećeš ruski gas uvek imaš alternativu... u stvari nemaš, realno, ali lepo je da se tako misli.
Pa ni mnogo jače zemlje nemaju alternativu ruskom gasu. Pa ja o tome i govorim, bolje da plaćamo gas po komercijalnim cenama, manje košta nego kad nam ovako bratski prodaju. Bolje je čak da ruski gas kupujemo od Nemačke, manje košta nego da kupujemo od Rusije, a i dobili bi bolje uslove plaćanja.

ficfiric

Kad rusofilu rknes™ cifre pod nos, po pravilu dobijes odgovor: - To je zato sto nismo bili dovoljno rusofilni, hvala im do neba i za ovo, posto ovako neverni ni to nismo zasluzili.

Idioteque
Kad rusofilu rknes™ cifre pod nos, po pravilu dobijes odgovor: - To je zato sto nismo bili dovoljno rusofilni, hvala im do neba i za ovo, posto ovako neverni ni to nismo zasluzili.
+miliun!

Sirius
Rusija jeste u top 3 spoljnotrgovinska partnera Srbije, ali tu se racuna i njihov uvoz, koji je 8 puta veci. Izvoz u Rusiju se stalno povecava, ali se i izvoz u EU stalno povecava. I to u slicnoj procentazi, samo sto je osnovica izvoza u EU deset puta veca. Inace, gradjani Srbije su itekako osetili blagodeti bescarinskog sporazuma sa EU. Ako su podaci drustva iz DSS tacni, svake godine 500 miliona evra ostane u dzepovima gradjana, umesto da se arce kao drzavna imovina.
Posto Miroslav Miskovic jeste gradjanin Srbije, onda ti jesi u pravu. Pretpostavljam da radis u delti? Nije dzaba ucestvovao u sastavljanju vlada. Nize carine, cene iste. To je posao. Mada, ja ne znam jel on bio drzava ili nije. Mozda sam ipak pogresio. Pitanje je da li je Peconi/Stanko danas drzava? Sta kazu izvori iz staba? Ima i drugih gradjana Srbije ali i gradjana iz EU, buducih clanica. Vrlo posten svet.Izvoz u Rusiju je mnogo brze rastao u poslednjih par godina. Doduse, nisam siguran za 2012 da ce tako biti.Samo ne znam sto EU nama carine nije ukinula 5 godina?
Ja i Toma smo davno raskinuli.
A, bili ste u ljubavnici?! Pretpostavljam da je veza je pukla pre 7 meseci?

Roger Sanchez
Tačno deset minuta i 20 sekundi trajala je 17. decembra sednica Saveta bezbednosti na kojoj je produžen mandat sudijama Haškog tribunala. Rusija nije uložila veto – i pored nedavnih oštrih kritika pa i pretnji da će tražiti zatvaranje suda.Rezolucija je usvojena sa 14 glasova, Rusija se uzdržala. Kada bilo koji sastanak kome prisustvuju petnaest predstavnika iz različitih zemalja i najvećih svetskih sila traje tako kratko, znači da je skup održan reda radi, sa unapred poznatim rezultatom i bez potrebe da se različita mišljenja javno iznose. Posle glasanja, po nekoliko unapred pripremljenih rečenica izgovorio je predstavnik Rusije, sa jedne strane, i Britanac i Amerikanac, sa druge. Ovi drugi su potvrdili „ključnu ulogu suda u borbi protiv nekažnjivosti i u zadovoljenju žrtava”, dok Rusija nijednom rečju, ni implicitno ni eksplicitno, nije pomenula kontroverzu oko oslobađajućih presuda hrvatskim generalima, komandantima „Oluje“, i Ramušu Haradinaju. U odsustvu ruskog ambasadora u UN Vitalija Čurkina, njegov zamenik Sergej Karev je u tri rečenice upozorio na sistematske greške „rukovodstva tribunala” i „nepoštovanje obećanja o krajnjim rokovima za okončanje rada“.I to je sve.
Talk the talk, walk out of the walk..

Sirius
napisao sam da postaje nekonkurentnija a ne nekonkurentna - shades of grey.
Hvala na pojasnjenju.
Kojim SSP-om?Inace, jasno se vidi da ce morati da se raskine bilo kakav bescarinski odnos sa Rusijom kada dobijemo SSP. Valjda ce i taj srecni dan doci. Hvala na ovome.
na šta su belorusi rekli da neće biti recipročnih mera.
Eto, vidis kako su oni dobri.Doduse, mera uvek bude.

Sirius
Talk the talk, walk out of the walk..
Pobogu, zar ti hoces da srpski zlocinci izvuku? Srecom to nije trazila ni Srbija. Znam, gledao sam Vucica kako pobedjuje u UN i u New York Times-u.PS Osecam da ce Sanchez-Tresko osovina zaseniti cuvenu temu o Konjuzinu.

Verterdegete
Posto Miroslav Miskovic jeste gradjanin Srbije, onda ti jesi u pravu. Pretpostavljam da radis u delti? Nije dzaba ucestvovao u sastavljanju vlada. Nize carine, cene iste. To je posao. Mada, ja ne znam jel on bio drzava ili nije. Mozda sam ipak pogresio. Pitanje je da li je Peconi/Stanko danas drzava? Sta kazu izvori iz staba? Ima i drugih gradjana Srbije ali i gradjana iz EU, buducih clanica. Vrlo posten svet.Izvoz u Rusiju je mnogo brze rastao u poslednjih par godina. Doduse, nisam siguran za 2012 da ce tako biti.Samo ne znam sto EU nama carine nije ukinula 5 godina?
Celokupni izvoz Srbije u Rusiju 2011. godine - 285,2 miliona $Suficit Srbije od izvoza poljoprivrednih proizvoda u EU 2011. godine - 494 miliona evra. Duplo vise nego 2010.Saberi onda gde su ti prioriteti.Sto se tice uvozne robe, barem sto se tehnike tice, cene su danas mnogo srazmernije cenama na zapadu, nego pre 6-7 godina. Sa carinom bi to islo mnogo teze. Edited by Verterdegete