Jump to content
Tresko

Rusija i Srbija - ljubav, interes, prevare, istine, zablude...

Recommended Posts

Tresko
ovo je na nivou radikalskog stava prema zapadu
Pa ne baš......to je stav oko ekonomske saradnje. Oko drugog, vidi Vasin post iznad. Bez Putinovog jebanja i prdjenja. :lolol: Edited by Tresko

Verterdegete
Ne postoji nikakva dilema ili ovo ili ono. Postoji najracionalnija ekonomska racunica koja glasi: da li ces zatvoriti jedno trziste na kojem imas pogodnosti i koje ima veliki rast i koje se siri?
A ko i pominje bilo kakvo zatvaranje prema Rusiji ? Ovde su svi protivni ideji da se sudbina Srbije prepusti u ruske ruke.

Sirius
Pa ja jesam opasno opterecen Rusijom. Gogoljem, Leonovim, Harmsom, Vedenskim, Ahmatovom, Majakovskim, Tolstojem, Dostojevskim. Bulgakovim. Solzenjicinom, Varlamom Salamovim. Opterecen sam Bulatom Okudzavom (guglaj: Булат Окуджава), Mejerholjdom, Borisom Akunjinom, Peljevinom, besprizornim pesnicima iz jedne lepe antologije koju sam nedavno dobio.Ti si, sa druge strane, opterecen nuklearnim projektilima i tajkunskim mega-gradjevinama, pijanim kozacima, oholim i praznim manifestacijama moci koje imponuju osobama slabe volje i intelekta. Nemas ti pojma o Rusiji ama uopste, samo zevas kao tele u sarena vrata i nemas pojma da ta vrata otvaraju put ka jednoj ogromnoj katedrali duha. Jebo te Putin u dupe da te jebo, i tebe i sve debile opterecene cvrstom rukom, dabogda ti Putin u kuci prdeo i zenu uzeo.
Ako mene pali Putin zasto se onda ja ne divim Vucicevic putinizmom poput tebe? To isto pitanje mogao bih da postavim Vesni Pesic, koja se tako gadi Rusije i Putina, a sa druge podrzava one koji sprovode takav model.A, za ovo prvo: sta kazes za Jabloko, koji je koaliciji sa KPRF, koja nece sa JR, koja voli Oto Dix a mrzi RPC, voli PR a mrzi Nasi. Mislim da smo to vec imali u toj formi.

Аврам Гојић

que? pobrkao si me sa nekim, sinak.

Edited by Marko M. Dabovic

Sirius
A ko i pominje bilo kakvo zatvaranje prema Rusiji ? Ovde su svi protivni ideji da se sudbina Srbije prepusti u ruske ruke.
Govorim o gubljenju statusa povlascene drzave u trgovini sa Rusijom. A, to govori Vensan Dezer.

Prospero
Ne postoji nikakva dilema ili ovo ili ono. Postoji najracionalnija ekonomska racunica koja glasi: da li ces zatvoriti jedno trziste na kojem imas pogodnosti i koje ima veliki rast i koje se siri?Analize koje se prenose u nasim u medijima u zavisnosti od mecene urednika se krecu od: Glasa Rusije do Komersanta i Nove Gazete, mozde Eho Moskve. I, svako vadi ono sto hoce.
kako se to u daljem pristupanju eu rusko tržište zatvara za srbiju? dakle, ne da domaća roba postaje nekonkurentnija zbog većih taxi, nego da se tržište baš zatvara?edit: dežer kaže da će rusija baš da zatvori tržište za srbiju?
Pa ne baš......to je stav oko ekonomske saradnje. Oko drugog, vidi Vasin post iznad. Bez Putinovog jebanja i prdjenja. :lolol:
ako nećeš ruski gas uvek imaš alternativu... u stvari nemaš, realno, ali lepo je da se tako misli._uopšte mi je fantastično da se veruje da su srpske vlasti, ove ili one, vlasne da u znatnoj meri odlučuju o tzv strategiji, kao da uopšte ne postoje procesi n puta višeg ranga koji jednostavno ne nude nikakvu dilemu.naravno da će se taljigati ka eu kao paradigmi društvenog razvoja, naravno da će brisel ostati glavni power broker uz usa kada im se neko pitanje učini važnim; naravno da će srbija trčati da primenjuje sve više i više odredbi ssp-a, naravno da će gazprom biti dominanti igrač u energentima na prostoru balkana, istočne i centralne evrope, naravno da će posle moskovske i sberbanke (preko volksbanke) možda i druge ruske banke doći u region;it's a complex world, ne valja linearno razmišljati o njemu. Edited by buffalo bill

Idioteque
kako se zove neko ko je toliko opterecen nekom zemljom da mora da skace na svako njeno pominjanje i cak otvara glupave teme da bi je hvalio a zalazi u krizu srednjih godina?
Sirius?

Sirius
que?pobrkao si me sa nekim, sinak.
Nisam, jer i taj drugi isto nabraja zasto mrzi i zasto voli Rusiju. Doduse, on voli skracenice ali ko zna kuda ce ova tvoja metamorfoza sa nabrajanjima da ode. Rekoh: bolje da sprecima nego da lecim, sto bi rekao nas mudri narod.

Prospero

-

Edited by buffalo bill

Аврам Гојић
Nisam, jer i taj drugi isto nabraja zasto mrzi i zasto voli Rusiju. Doduse, on voli skracenice ali ko zna kuda ce ova tvoja metamorfoza sa nabrajanjima da ode. Rekoh: bolje da sprecima nego da lecim, sto bi rekao nas mudri narod.
auuu

Sirius
kako se to u daljem pristupanju eu rusko tržište zatvara za srbiju? dakle, ne da domaća roba postaje nekonkurentnija zbog većih taxi, nego da se tržište baš zatvara?edit: dežer kaže da će rusija baš da zatvori tržište za srbiju?
Dezer je rekao da ce morati da se prekine bescarinski odnos Srbija-Rusija. Stvarno ne zna kako bih drugacije nazvao zatvranje trzista, posto nasa roba postaje nekonkuretna, kao sto si napisao? Jedino ako mislis na sankcije? Ne bih isao bas toliko daleko u bukvalizmu. Doduse, ko zna sta nosi dan a sta noc. Belorusija je od dobrog poslovnog partnera, koja otvara fabriku traktora u Srbiji, ili sklapanje autobusa u Kragujevcu preko noci postala zla i uvedene su sankcije. Nista nije iskljuceno u zemlji koju vode pijanice, iskompleksirani i razni drugi idijoti.

Idioteque

Braća Rusi uveliko pregovaraju sa Turskom da im daju isti status kao nama. Toliko o pravoslavnoj ljubavi i slovenskoj duši. Kad/ako ga Turci dobiju mi naš možemo da okačimo o klin, konkurentniji su u svemu.

Verterdegete
Dezer je rekao da ce morati da se prekine bescarinski odnos Srbija-Rusija. Stvarno ne zna kako bih drugacije nazvao zatvranje trzista, posto nasa roba postaje nekonkuretna, kao sto si napisao? Jedino ako mislis na sankcije? Ne bih isao bas toliko daleko u bukvalizmu. Doduse, ko zna sta nosi dan a sta noc. Belorusija je od dobrog poslovnog partnera, koja otvara fabriku traktora u Srbiji, ili sklapanje autobusa u Kragujevcu preko noci postala zla i uvedene su sankcije. Nista nije iskljuceno u zemlji koju vode pijanice, iskompleksirani i razni drugi idijoti.
Bescarinski odnos sa Rusijom je dobra stvar, ali ucesce Rusije u nasem izvozu je 5,5%. Ucesce EU u nasem izvozu je oko 60%, pri cemu nasa glavna izvozna grana (poljoprivreda) tu ostvaruje zaradu. Bescarinski odnos sa EU je mnogo vazniji i nasoj privredi, i meni kao potrosacu.

Аврам Гојић

upravo to htedoh da napisem. ako mora da se bira, onda biras onog od koga imas vise koristi.

pacey defender
Pa ja jesam opasno opterecen Rusijom. Gogoljem, Leonovim, Harmsom, Vedenskim, Ahmatovom, Majakovskim, Tolstojem, Dostojevskim. Bulgakovim. Solzenjicinom, Varlamom Salamovim. Opterecen sam Bulatom Okudzavom (guglaj: Булат Окуджава), Mejerholjdom, Borisom Akunjinom, Peljevinom, besprizornim pesnicima iz jedne lepe antologije koju sam nedavno dobio.Ti si, sa druge strane, opterecen nuklearnim projektilima i tajkunskim mega-gradjevinama, pijanim kozacima, oholim i praznim manifestacijama moci koje imponuju osobama slabe volje i intelekta. Nemas ti pojma o Rusiji ama uopste, samo zevas kao tele u sarena vrata i nemas pojma da ta vrata otvaraju put ka jednoj ogromnoj katedrali duha. Jebo te Putin u dupe da te jebo, i tebe i sve debile opterecene cvrstom rukom, dabogda ti Putin u kuci prdeo i zenu uzeo.
Ako mene pali Putin zasto se onda ja ne divim Vucicevic putinizmom poput tebe? To isto pitanje mogao bih da postavim Vesni Pesic, koja se tako gadi Rusije i Putina, a sa druge podrzava one koji sprovode takav model.A, za ovo prvo: sta kazes za Jabloko, koji je koaliciji sa KPRF, koja nece sa JR, koja voli Oto Dix a mrzi RPC, voli PR a mrzi Nasi. Mislim da smo to vec imali u toj formi.
Zašto se Uroš još uvek nije uključio u polemiku?