Jump to content
Tresko

Rusija i Srbija - ljubav, interes, prevare, istine, zablude...

Recommended Posts

Аврам Гојић

rekli mu u Dejtonu da mora da proda grckom biznismenu civilne avione za bagatelu?ponovo cu te pitati, koliko ti imas godina? cini mi se da nemas nikakvu jasnu sliku o svetu, osim onoga sto, mimo ikakvog konteksta, isceprkas sa Gugla.

Edited by Marko M. Dabovic

Sirius

Uplasen sam da bih dao takve informacije. Bojim se nasilnika koji prete preko interneta. :)

Edited by Sirius

Аврам Гојић
Uplasen sam da bih dao takve informacije. Bojim se nasilnika koji prete preko interneta. :)
To si vec rekao. Mene zanima koliko godina imas posto sticem, na osnovu ovog tvog grozomornog lupetanja, da si klinac koji provodi dane na internetu, obelezava bukmarke, malo cepa Metro 2033, prima dzeparac od roditelja i sanja o danu kada ce se premetnuti geopoliticka situacija, pa ce Rusija vladati celim svetom. valjda ces tada moci da dozivis neko transcendentno iskustvo, oni zmarci koje osecas kada slusas durske tonove himne SSSR postace stalno stanje duse, Dunav ce se pretvoriti u Volgu, Amerika ce nestati u talasima i nastupice cetvrti Rim.iz svakog tvog posta izbija infantilna i gotovo pubertetska nalozenost na golu silu, nepoznavanje elementarnog konteksta tih delica informacija na koje naletis na netu (da si 1995. godine bio svesna jedinka sada bi znao da niko nije morao da te godine naredjuje srpskoj vlasti da otudjuje drzavnu imovinu za bagatelu, a da imas builo kakvu analiticku svest znao bi da kanaderi ni u najludjem ludilu ne mogu da se dovedu u vezu sa Dejtonu).

ficfiric

Samo clanovi skupa (0,14)U(75,∞) mogu povezati pitanje o godinama sa bezbednoscu. Ako nisi neki neprevaspitani golootocanin onda si Pocesta 3.0

Eraserhead
Za tri meseca, mmw.
Vucic buduci GenSek NATOa.

nera

Za pocetak bi mogao da prostudira podatke Republickog zavoda za statistiku o izvozu i uvozu, pa ponovo da prodiskutujemo o majcici Rusiji i svim blagodetima ekonomske saradnje

Аврам Гојић
Samo clanovi skupa (0,14)U(75,∞) mogu povezati pitanje o godinama sa bezbednoscu. Ako nisi neki neprevaspitani golootocanin onda si Pocesta 3.0
ne, ne, ok je to, napisao sam mu na PM da bi za recenicu "Zasto tako lazes" (sto je bila njegova reakcija na moje prenosenje onoga sto sam cuo u razgovoru sa pilotom Poljoprivredne avijacije i covekom koji je gasio 1.000 pozara) u RL-u usledila samarcina.

Sirius
To si vec rekao. Mene zanima koliko godina imas posto sticem, na osnovu ovog tvog grozomornog lupetanja, da si klinac koji provodi dane na internetu, obelezava bukmarke, malo cepa Metro 2033, prima dzeparac od roditelja i sanja o danu kada ce se premetnuti geopoliticka situacija, pa ce Rusija vladati celim svetom. valjda ces tada moci da dozivis neko transcendentno iskustvo, oni zmarci koje osecas kada slusas durske tonove himne SSSR postace stalno stanje duse, Dunav ce se pretvoriti u Volgu, Amerika ce nestati u talasima i nastupice cetvrti Rim.iz svakog tvog posta izbija infantilna i gotovo pubertetska nalozenost na golu silu, nepoznavanje elementarnog konteksta tih delica informacija na koje naletis na netu (da si 1995. godine bio svesna jedinka sada bi znao da niko nije morao da te godine naredjuje srpskoj vlasti da otudjuje drzavnu imovinu za bagatelu, a da imas builo kakvu analiticku svest znao bi da kanaderi ni u najludjem ludilu ne mogu da se dovedu u vezu sa Dejtonu).
I ti si mnogo vise puta to pitanje postavio, na ovaj ili onaj nacin.Nisam analiticar. To ostavljam cenjenim i postenim novinarima u Srbiji da rade. Oni to najbolje znaju, posteno i objektivno a ne za burek od uprava SD do fondacija sa svih stranaOdlicna psihonalazia. Imam ja jos bolju: kako se zove neko ko je toliko opterecen nekom zemljom da mora da skace na svako njeno pominjanje i cak otvara glupave teme da bi to ismevao a zalazi u krizu srednjih godina?Uzgred, moras sa vise razumevanja da citas tekst. Da sam hteo da guglam, i da to postavim u formi u kojoj si ti stavio, sigurno bi to uradio na tvoj nacin, mislim na prodaju "Kanadera" od strane idijota Milosevica.Ali, ja sam uplasen. Izvini sto ne mogu da ti saopstim godine zbog tvojih pretnji.

Turnbull

Kakve veze imaju godine sa pretnjama - ako mu kažeš da si maloletan, možda ga bud ei sramota što ti je pretio.

Prospero

uopšte je poređenje eu i rusije u smislu koristi za srbiju blesavo. rusija nudi nekakvu ekonomsku saradnju klasičnog tipa; eu nudi model šireg društvenog razvoja (da ne ulazim u to da li je model u krizi) pored ekonomske saradnje.ovde su već kačeni tekstovi ruskih autora koji ponavljaju to isto - rusija nije (još uvek, a da li će biti nije sigurno) strateška alternativa koja može da zameni eu, niti kremlj ima takve ambicije na evropskoj teritoriji, van sovjetskih granica izuzimajući baltik.dilema "eu ili rusija" je konstrukt, ovdašnji, koji ima isključivo ulogu legitimizacije određenih političkih struktura.

Tresko
uopšte je poređenje eu i rusije u smislu koristi za srbiju blesavo. rusija nudi nekakvu ekonomsku saradnju klasičnog tipa; eu nudi model šireg društvenog razvoja (da ne ulazim u to da li je model u krizi) pored ekonomske saradnje.ovde su već kačeni tekstovi ruskih autora koji ponavljaju to isto - rusija nije (još uvek, a da li će biti nije sigurno) strateška alternativa koja može da zameni eu, niti kremlj ima takve ambicije na evropskoj teritoriji, van sovjetskih granica izuzimajući baltik.dilema "eu ili rusija" je konstrukt, ovdašnji, koji ima isključivo ulogu legitimizacije određenih političkih struktura.
Tačno da nije za poredjenje. Jer saradnja koju nude Rusi je onakva kakvom su je opisivali Poljaci još u vreme varšavskog pakta: Mi njima dajemo žito, a oni nama uzimaju meso.

Аврам Гојић
Odlicna psihonalazia. Imam ja jos bolju: kako se zove neko ko je toliko opterecen nekom zemljom da mora da skace na svako njeno pominjanje i cak otvara glupave teme da bi to ismevao a zalazi u krizu srednjih godina?
Pa ja jesam opasno opterecen Rusijom. Gogoljem, Leonovim, Harmsom, Vedenskim, Ahmatovom, Majakovskim, Tolstojem, Dostojevskim. Bulgakovim. Solzenjicinom, Varlamom Salamovim. Opterecen sam Bulatom Okudzavom (guglaj: Булат Окуджава), Mejerholjdom, Borisom Akunjinom, Peljevinom, besprizornim pesnicima iz jedne lepe antologije koju sam nedavno dobio.Ti si, sa druge strane, opterecen nuklearnim projektilima i tajkunskim mega-gradjevinama, pijanim kozacima, oholim i praznim manifestacijama moci koje imponuju osobama slabe volje i intelekta. Nemas ti pojma o Rusiji ama uopste, samo zevas kao tele u sarena vrata i nemas pojma da ta vrata otvaraju put ka jednoj ogromnoj katedrali duha. Jebo te Putin u dupe da te jebo, i tebe i sve debile opterecene cvrstom rukom, dabogda ti Putin u kuci prdeo i zenu uzeo. Edited by Marko M. Dabovic

Prospero
Tačno da nije za poredjenje. Jer saradnja koju nude Rusi je onakva kakvom su je opisivali Poljaci još u vreme varšavskog pakta: Mi njima dajemo žito, a oni nama uzimaju meso.
ovo je na nivou radikalskog stava prema zapadu

Turnbull
ovo je na nivou radikalskog stava prema zapadu
+1Stvarno nema potrebe za ovako grubim karikiranjem.

Sirius
Ne postoji nikakva dilema ili ovo ili ono. Postoji najracionalnija ekonomska racunica koja glasi: da li ces zatvoriti jedno trziste na kojem imas pogodnosti i koje ima veliki rast i koje se siri?Analize koje se prenose u nasim u medijima u zavisnosti od mecene urednika se krecu od: Glasa Rusije do Komersanta i Nove Gazete, mozde Eho Moskve. I, svako vadi ono sto hoce.