Jump to content
Tresko

Rusija i Srbija - ljubav, interes, prevare, istine, zablude...

Recommended Posts

Sirius

Ja ti se izvinjavam. Znam da si bio glavni izvestac iz Ohaja za vreme izbora u SAD.Mi? Doduse, Novi Zeland je u nekim pregovorima sa Evroazijskom unijom. Ali Srbija nije, zbunjen sam.Ne razumem, braca?! Pa, ja podrzavam tvoj stav. Nepred u Nato, samo nema ljutnje kada nas napenale sa Gotovinom i Haradinajem. Znate, tu ima jedan problem: oni nas smatraju za porazene, Rusija to ne smatra. Doduse, ja nisam iz tog civilizacijskog kruga pa vrlo verovatno to pogresno gledam.

Аврам Гојић

Znaci Rusina nas smatra pobednicima.I ja sebe smatram Alenom Delonom.

Edited by Marko M. Dabovic

Tresko
Nisam ja novinar da dajem podatke.Ali kada novinar napise donacije nula u naslovu, a da u stvari ne zna kolike su i kada to prenese Tresko, dezurni Rusomrzitelj, to je jednako pozudano kao Siriusovi youtube Russia Today izvori na libijskoj temi.
Dakle, imaš podatke o ruskim donacijama, samo nećeš da ih iznosiš, zato što nisi novinar?

dragance
Ja ti se izvinjavam. Znam da si bio glavni izvestac iz Ohaja za vreme izbora u SAD.Mi? Doduse, Novi Zeland je u nekim pregovorima sa Evroazijskom unijom. Ali Srbija nije, zbunjen sam.Ne razumem, braca?! Pa, ja podrzavam tvoj stav. Nepred u Nato, samo nema ljutnje kada nas napenale sa Gotovinom i Haradinajem. Znate, tu ima jedan problem: oni nas smatraju za porazene, Rusija to ne smatra. Doduse, ja nisam iz tog civilizacijskog kruga pa vrlo verovatno to pogresno gledam.
:isuse:Ne bih te dalje zadrzavao. You make no sense at all...

dragance

Sad sam shvatio ono sa "mi". Opa, znaci nisam merodavan da svoju zemlju koja me je u rat oterala i za koju sam se ipak nesto dao (ne i do kraja, da me teacher ne cuje), a neretko se cimnem i do konzulata da im nacrtam kurac iako su me jebali godinama za pasos i ostatak vojnog roka. Ali eto, ja ne smem da se javim. Ali ti slobodno mozes da se sagnes.

Braća Strugacki

Rusija je Nemačkoj značajan ekonomski pratner. Ne bi bilo loše da je i nama, prvenstveno zato što se u Rusiji nalazi značajna sirovinska baza za industrije koje kod nas koliko toliko životinjare. Ne vidim zašto je loše raditi po Nemačkom modelu. Takođe, ne vidim ikakvu korist vezivanja za prošnju kao način da podeli poneka pemzijica.

teacher
Rusija je Nemačkoj značajan ekonomski pratner. Ne bi bilo loše da je i nama, prvenstveno zato što se u Rusiji nalazi značajna sirovinska baza za industrije koje kod nas koliko toliko životinjare. Ne vidim zašto je loše raditi po Nemačkom modelu. Takođe, ne vidim ikakvu korist vezivanja za prošnju kao način da podeli poneka pemzijica.
naravno da nije loše raditi posao sa rusima, pigmejima, _____________ (staviti bilo koju zemlju ovde), ukoliko za to postoji ekonomski interes srbije i od čega će njeni građani imati profit. ukoliko se nekome mora davati dupe za svaki ugovor, onda to nije ekonomska saradnja, već neki vid vazalskog odnosa i trebalo bi svako potpisivanje takvih, po srbiju štetnih, ugovora, kazniti zbog izdaje zemlje.

Tresko
+1 Apsolutno. Raditi po Nemačkom modelu. Znači, sve suprotno od ovoga sada. Dobro, sa nekim modifikacijama, jer Srbija Nemačka, ali apsolutno samo na komercijalan način. Čak bi i gas plaćali manje. Za početak.

Braća Strugacki
naravno da nije loše raditi posao sa rusima, pigmejima, _____________ (staviti bilo koju zemlju ovde), ukoliko za to postoji ekonomski interes srbije i od čega će njeni građani imati profit. ukoliko se nekome mora davati dupe za svaki ugovor, onda to nije ekonomska saradnja, već neki vid vazalskog odnosa i trebalo bi svako potpisivanje takvih, po srbiju štetnih, ugovora, kazniti zbog izdaje zemlje.
tako trenutno radimo sa skoro svima koji ovde išta otvaraju ili češće preuzimaju

salerokada
1) Mislis da ukidanje carina na odredjen broj proizvoda iz Srbije od strane Rusije nije nikakva pomoc?
Sa druge strane imaš ukidanje carina ka EU koje nije uračunato u one donacije.
Glupa Nemacka za to vreme gradi gasovode i potpisuje ugovore vredne milijarde evra u Moskvi.
Za to vreme sve zemlje koje učestvuju imaju u Južnom toku pola/pola sa Rusima, a pametna Srbija ima manje od pola. Tako je to kod braće.
Mogli su da dizu cele godine ali i cele godine da gase pozar koji bi se sirio. Dromader ne moze da gasi ogroman sumski pozar samostalno, nema kapacitete.Ali, ponavaljam, ako Srbija smatra da su je Rusi pokrali neka iznajmi iz EU. Nikakav problem.
Otkud ti to da nema kapacitete. Da ponovim citat:
A i nama je mnogo lakše nego ruskim avionima jer velike letelice ne mogu da uđu u neku dolinu pa vodu samo bacaju sa veće visine, dok mi možemo da se spustimo vrlo blizu vatre - objasnio je Antić.Mada je istina da ruski „iljušin" ima rezervoar od 42 tone vode, Antić kaže da je sa našim avionima mogao da se napravi „lanac" u kojem bi svakog trenutka neki od aviona bio u vazduhu.
I nema šta da iznajmljujemo ni od EU ni od Rusije. Imamo sopstvene avione.

Frank Pembleton

Ali zato se Ruso otvorio pre neko veče na otvaranju pumpe tamo u Krnjači ...votka tekla potocima svi veseli....

pacey defender
Vučić: Priznajem, ranije nisam shvatao značaj učešća naše zemlje u NATO
Za tri meseca, mmw.

Sirius
Sa druge strane imaš ukidanje carina ka EU koje nije uračunato u one donacije.Za to vreme sve zemlje koje učestvuju imaju u Južnom toku pola/pola sa Rusima, a pametna Srbija ima manje od pola. Tako je to kod braće.Otkud ti to da nema kapacitete. Da ponovim citat:I nema šta da iznajmljujemo ni od EU ni od Rusije. Imamo sopstvene avione.
Tu postoji mali problem. SSP smo jednostrano primenjival jer EU nije htela u potpunosti da ratifikuje isti(ne znam je li Litvanija konacno ratifikovala SSP?), sto ce reci 5 godina jednostrana primena. Plus nasa roba ne moze biti konkuretna na trzistu EU kao Rusije. Najbolji je primer toga poljoprivreda. Dosta kompanija koje su dosle u Srbiju su dosle jer mogu da izvoze proizvode u Rusiju bez carine. Za takav izvoz u EU nije potrebna Srbija, mogu onda i u Makedoniju, cak je jeftinija radna snaga, ili Hrvatsku. Gde smo se hvalili da imamo vise investicija od njih. A, to je razlog sto u Rusiju moze deo proizvoda bez carine.Cujem da su ti avioni, "veliki Dromaderi", pogasili sve pozare u BiH. Doduse, BiH morala da pozajmljuje "Kanadere". Dromader moze biti dodatak i trebao je da bude ispomoc ali on ne moze da gasi velike pozare samostalno. Mi smo imali "Kanadere" ali je idijot Milosevic u svojoj "Faktor mira i stabilnosti" fazi prodao Grcima. Izgleda da se i on nadao pomoci i saradnji. Tako mu rekli u Dejtonu, Ohajo.