Jump to content
Tresko

Rusija i Srbija - ljubav, interes, prevare, istine, zablude...

Recommended Posts

Skyhighatrist

Dx3dxNjX4AAM88S.jpg

:s_w:

djeneralche

Kaze Vucic da je na njegova prva dva sastanka sa Putinom jedina stvar koju je Putina interesovalo je bio dug i kada ce se vratiti.

pt 2.0

https://www.vesti-online.com/ruski-reaktor-u-srbiji/

"Prilikom posete predsednika Vladimira Putina u januaru ove godine potpisani su odgovarajući sporazumi. Aktuelni direktor Rosatoma Aleksej Lihačov tada je objasnio da Srbija raspolaže jedinstvenim potencijalom i iskustvom u regionu (zahvaljujući nasleđu Instituta u Vinči)."

Be afraid. Be very afraid...

pt 2.0

20190726_093804.thumb.jpg.5363838b9445663bc27321496dc71057.jpg

(Preuzeto iz današnjeg DANAS-a)

Shan Jan
Posted (edited)

Ovo me podseti na komentare kad je pre par godina SAR usla u razgovore o novoj nuklearki sa Rusijom. Nation wide panic je otprilike nacin na koji moze to da se opise. Sto se jedino smirilo kolko-tolko uveravanjem da ce nuklearkom da upravljaju rusi a ne domaci "strucnjaci". Koga zanima, u SAR je velika nestasica struje koju je vlast "resila" tako sto su sve elektrane non-stop ukljucene a remonti se odlazu u nedogled. Kad neka prsne zbog svega ovoga, seku se prvo zemlje kojima se izvozi struja poput moje jadne Bocvane (koja je imala svoj element genijalnosti na ovu temu - imaju ogromno nalaziste uglja gde su nemci projektovali novu elektranu, kinezi je napravili "kvalitetno" pa non stop pucaju bojleri pod pritiskom, da bi se ugovor oduzeo kinezima i dao indusima da rese stvar - sto mozete pretpostaviti kako se zavrsilo :D ) . Zasto SAR izvozi struju ako je u manjku pitate se? Jer para u budzetu nema.

Tako da ne kukaj pt, mi smo jos super, hvala Gospodaru Vucicu:happy: 

Edit: vidim sad da se radi samo o nekom centru. Nek nam je sa srecom :)

Edited by Shan Jan

ToniAdams
On 26.1.2019. at 22:25, Skyhighatrist said:

Dx3dxNjX4AAM88S.jpg

:s_w:

Što sam ja bio ubeđen da putin voli mlađe?

pt 2.0
Posted (edited)
3 hours ago, Shan Jan said:

Edit: vidim sad da se radi samo o nekom centru. Nek nam je sa srecom :)

Dada. Radi se samo o nekom centru u kojem se planira 20 MW istrazivacki reaktor.

A sve to dok ovu oblast regulise 1 gradj. preduzimac, a sveukupno u zemlji imas 6 nuklearnih inzenjera, od toga 4 plus minus oko penzije, 1 debil i 1 sredovečna osoba kojoj je svega dosta.

Celo ugovaranje vode dunsteri i političari. Molim boga (da ne kažem Putina) da se to nikad ne realizuje. Ni sranja od postojecih reaktora i dr problematicnih objekata nismo sanirali (niti se zna kad cemo).

Edit. Da dodam jos i ovo - iz neposrednog iskustva saradnje sa Rusima ja ipak ne bih da mi oni upravljaju reaktorom u dvorištu.

Edited by pt 2.0

braca

Čeka se Winnie da nam objasni da je sve to antiruska i antisrpska propaganda

sve je pod kontrolom... 

:Jova:

ragasto

slow
Posted (edited)

.

Edited by slow

slow
13 minutes ago, braca said:

sve je pod kontrolom... 

c9ce11d144e489969f45-cernobil.jpeg

slow
Posted (edited)

Ako napravimo bombu u Centrutm da plašimo komšiluk kao Severna Koreja, ja sam za :s_w:

Edited by slow

ragasto

Facundo Orellana
Posted (edited)
39 minutes ago, braca said:

Čeka se Winnie da nam objasni da je sve to antiruska i antisrpska propaganda

sve je pod kontrolom... 

i da ne postoji realna opasnost od katastrofe, ukoliko SNS bratija ruku pod ruku rukovodi sa nekim ruskim šalabajzerima. Šta može krenuti po zlu?:Jova:

Edited by Facundo Orellana