Jump to content
April

Gradjanska levica - sećanja i budućnost (i Vesna Pešić)

Recommended Posts

Caligula
24 minutes ago, urkozamanje said:

Brate kauboje, mnogo si tezak covek :)

Nije mi tesko :sleep:

Edited by Caligula

Milogled Bluff

Meni je najfascinantnije kako sam sebi ne dosadis. Milsim, ti ipak moras da trpis samog sebe 375/34/8™ (by Miralem), dok smo mi ovde osudjeni na tebe svega nekoliko sati dnevno u proseku. Pa si ipak nepodnosljiv. Dakle, u cemu je tajna tvoje izdrzljivosti?

Nesh
On 3/11/2018 at 6:52 PM, koksy said:

ruku na srce, ja u tom Amfilohijevom govoru nisam našao ništa što bi se moglo tretirati kao sramno i skandalozno. ova izreka o maču se stalno poteže kao ključni argument skandaloznosti  ali ja - u kontekstu u kom je izgovorena -  u njoj (uprkos mojim nastojanjima) to ne nalazim.

stoga bih  ljubezno molio nekog ko ima oprečno mišljenje da me prosvetli.

ja mislim da je Amfilohije patio sto Djindjic nije ranije ubijen. Sta da se radi, eto ipak je docekao. Strpljen spasen.

ljakse
37 minutes ago, Milogled Bluff said:

Meni je najfascinantnije kako sam sebi ne dosadis. Milsim, ti ipak moras da trpis samog sebe 375/34/8™ (by Miralem), dok smo mi ovde osudjeni na tebe svega nekoliko sati dnevno u proseku. Pa si ipak nepodnosljiv. Dakle, u cemu je tajna tvoje izdrzljivosti?

Mogao si isto pitanje da uputiš npr Stoletu Piksiju, ili bilo kom pričeru na hoklici u parku. Pretpostavljam da se ne nadaš da bi odgovor bio "u vidi stvarno jbt, u pravu si, evo neću više".

levi
18 minutes ago, Nesh said:

ja mislim da je Amfilohije patio sto Djindjic nije ranije ubijen. Sta da se radi, eto ipak je docekao. Strpljen spasen.

nije mu Risto oprostio izručenje Miloševića. lepo je provukao na početku izručenje Karađorđeve glave, a na kraju Đinđića kao Obrenovića. mučko je to đubre

Anduril

Zanimljiv je taj Amfilohijev govor - ne samo zato sto je mitropolit bio u direktnoj semi sa sluzbom koja je ubila Djindjica, sa Kostunicom i ljudima oko njega, i sto je naravno osudjivao kao izdajnistvo saradnju sa Hagom ili uopste priblizavanje Zapadu. Ne, najzanimljiviji deo nije toliko biblijska poslovica ili cak mac Pilata (Zapada) koji joj prethodi, nego paralela sa Karadjordjem na pocetku i posebno sa Obrenovicima. Govor je majstorski odradjen jer je dvosmislen - ne izgleda kao pretnja vecini koja nije navikla na te DB mafijaske fore,  ali neki (rekao bih upravi ti koji treba) su je itekako shvatili. Zato i dolazi do ovih vecitih diskusija oko toga sta je mitropolit zapravo hteo da kaze:

Odmah nakon ubistva premijera, mnogi tumači tog doganaja okrenuli su se nešto daljoj prošlosti, pa su pokušali da u njoj potraže neke primere za koje bi se mogla utvrditi sličnost sa slučajem ubistva premijera Đinđića. Obično se pominjao knez Mihailo Obrenović, zatim kralj Aleksandar Obrenović, pa kralj Aleksandar Karađorđević. Po mom dubokom uverenju, daleko preciznije, tačnije od svih analitičara, onaj nešto dublji istorijski kontekst, razumeo je niko drugi nego Amfilohije Radović u govoru koji je održao pored odra pokojnog premijera, u govoru koji je nazvan Opelom premijeru Zoranu Đinđiću.

U tom svom govoru Amfilohije Radović je Zorana Đinđića povezao sa dinastijom Obrenović, koja je pod kraljem Milanom Obrenovićem  postala simbol vezivanja Srbije za zapad, a samim tim i za politiku modernizacije Srbije. Za ogromnu većinu onovremene Srbije, dakle s kraja XIX veka ta politika okretanja ka zapadu bila je zapravo ravna izdajstvu. Zato je ubistvo poslednjeg Obrenovića nakon kojeg je došlo do duge vladavine Narodne radikalne stranke za onovremenu Srbiju kvalifikovano, interpretirano ne kao zločinački čin nego kao legitiman, kao herojski čin, čije izvršioce ne treba kažnjavati, nego ih treba slaviti kao heroje i spasioce naroda. Upravo tu istoriju Srbije vrlo dobro je naučio i vrlo je dobro razumeo Amfilohije Radović i tim svojim govorom on je onima koji su u Srbiji to umeli da čuju i razumeju poručio: tako prolaze u Srbiji oni koji je vode na Zapad, oni su uvek bili i ostaće izdajnici i zato oni predstavljaju legitimnu metu za odstrel. To je ta crvena nit koja povezuje ubistvo Zorana Đinđića sa tom nešto daljom prošlošću Srbije koju je Amfilohije Radović u najvećem pravoslavnom hramu predočio srpskoj javnosti na jedan vrlo dijabilički način.

https://pescanik.net/o-amfilohijevom-govoru/

Svaka cast - majstorski su odradili posao, glavni sluzbin streber je sada bog i batina, a glupe demokrate i dalje diskutuju o tome sta je mitropolit hteo da kaze. 

Taj takve jede za dorucak a njegova ekipa celu Srbiju.

Nesh
7 minutes ago, Anduril said:

Zanimljiv je taj Amfilohijev govor - ne samo zato sto je mitropolit bio u direktnoj semi sa sluzbom koja je ubila Djindjica, sa Kostunicom i ljudima oko njega, i sto je naravno osudjivao kao izdajnistvo saradnju sa Hagom ili uopste priblizavanje Zapadu. Ne, najzanimljiviji deo nije toliko biblijska poslovica ili cak mac Pilata (Zapada) koji joj prethodi, nego paralela sa Karadjordjem na pocetku i posebno sa Obrenovicima. Govor je majstorski odradjen jer je dvosmislen - ne izgleda kao pretnja vecini koja nije navikla na te DB mafijaske fore,  ali neki (rekao bih upravi ti koji treba) su je itekako shvatili. Zato i dolazi do ovih vecitih diskusija oko toga sta je mitropolit zapravo hteo da kaze:

https://pescanik.net/o-amfilohijevom-govoru/

Svaka cast - majstorski su odradili posao, glavni sluzbin streber je sada bog i batina, a glupe demokrate i dalje diskutuju o tome sta je mitropolit hteo da kaze. 

Taj takve jede za dorucak a njegova ekipa celu Srbiju.

To govno je htelo da kaze da je srecno, a to je i reklo. Nema tu nikakve dvosmislenosti.

Edited by Nesh

Caligula
1 hour ago, Milogled Bluff said:

Meni je veci rebus kako me ti, Ljakse i Miralem ne stavite na ignor nego me stalkujete onoliko. Bez zezanja, od vas trojice jedino sa Ljaksem zaista prozborim koju a i to iz sentimentalnih razloga jer bio jednom jedan Henrik. Ti i MIralem konstantno zaskacete, ko oni češki penzosi ruski tasteri krajem šezdesetih zaduženih za vijanje i zapisivanje parova koji se ljube u parku.

Opusti se jebemmu, ne treba da patiš. Postoje forumska pravila, imam najviše par wanova, ja ne vredjam, ne stalkujem (to ti radiš) ne teram sa foruma (to ti radiš) ne zaskačem zaista nikog posebno.

Neka cveta hiljadu cvetova, što reče gmaz.  Evo vidiš gore, nisam jedini koji se protivi reviziji 12. marta i koji za Amfija kaže da je skotina.

Simon

@Caligula џаба ти причати. Него на данашњи дан је рођен један злочинац, други скикнуо у Хагу а Ђинђић је на данашњи дан убијен ради злочина и политике ове двојице. Милошевићева политика је завила у црно и Србију и многе мајке како у Србији тако и у околном региону а Младићеве злочине и да не спомињем.

renne
18 minutes ago, Nesh said:

To govno je htelo da kaze da je srecno, a to je i reklo. Nema tu nikakve dvosmislenosti.

to

koksy
15 minutes ago, Nesh said:

a to je,  pošto je tako nedvosmisleno, Amfilohije rekao tačno gde? neki citat pretpostavljam postoji. ili smo i dalje na terenu nedvosmislenih tumačenja? 

Nesh
12 minutes ago, koksy said:

a to je,  pošto je tako nedvosmisleno, Amfilohije rekao tačno gde? neki citat pretpostavljam postoji. ili smo i dalje na terenu nedvosmislenih tumačenja? 

Ako je tebi dvosmisleno, podeli sa nama ta dva smisla.

Evo, ja mislim da se ta ljudska nula radovala sto je Djindjic ubijen. Mozda gresim. Nisam pratio, ali sigurno mu je danas drzao opelo sve placuc.

koksy
1 minute ago, Nesh said:

Ako je tebi dvosmisleno, podeli sa nama ta dva smisla.

Evo, ja mislim da se ta ljudska nula radovala sto je Djindjic ubijen. Mozda gresim. Nisam pratio, ali sigurno mu je danas drzao opelo sve placuc.

ne razumem. ti si rekao da je Amfilohije hteo da kaže da je srećan zbog smrti čoveka nad kojim drži opelo i da je to nedvosmisleno. 

ja sam samo zamolio da me uputiš na neki citat koji bi dokazao tu nedvosmislenost. i onda ti okreneš stvar pa od mene tražiš da ti ukažem na dvosmislenost. izvini ali - to je neozbiljno.

Прслин

Џабе се трудиш. Пешчаник је њихова догма. Знају они све. :yawn:

Nesh
2 minutes ago, koksy said:

ne razumem. ti si rekao da je Amfilohije hteo da kaže da je srećan zbog smrti čoveka nad kojim drži opelo i da je to nedvosmisleno. 

ja sam samo zamolio da me uputiš na neki citat koji bi dokazao tu nedvosmislenost. i onda ti okreneš stvar pa od mene tražiš da ti ukažem na dvosmislenost. izvini ali - to je neozbiljno.

Ne mogu da citiram, niti da ti dokazujem. ja mislim da je bitanga bila srecna sto je Djindjic ubijen. Evo, mozda gresim i on je danas drzao opelo negde, sve tugujuci. Mozda svake godine to radi.