Jump to content
April

Gradjanska levica - sećanja i budućnost (i Vesna Pešić)

Recommended Posts

April
"BEOGRAD - Skupština Srbije usvojila je danas Zakon o rokovima za izmirenje novčanih obaveza u komercijalnim transakcijama kojim se rok plaćanja za privatni sektor ograničava na 60 dana, a za državu na 45 dana."Ova vlada je mnogo bolja.
Ovo je kao za 4 zimske gume.

Braća Strugacki

Ne, to je zakon koji je najviše nedostajao malim i srednjim preduzećima koja iza leđa nemaju nekog mud®onju.

April
Ne, to je zakon koji je najviše nedostajao malim i srednjim preduzećima koja iza leđa nemaju nekog mud®onju.
To je istina, ali se stvarnost za ta preduzeća neće promeniti - oni neće sada iznenada naplatiti zaostala potraživanja.Pare nisu problem...

bergasa19

Nastavite ovu diskusiju na topiku o vladi Srbije.

Braća Strugacki

Izvini, bergasa19 ja sam ovo slučajno.

Edited by Zugurosh

Budja
Razumeo sam ja tvoju statistiku, ali se ne slažem da će svaki Mađar uvek po difoltu glasati za DZVM ili SVM, a svaki Vojvođanin za Čanka. Veština politike je u mešanju karata.Isti ti ljudi će kasnije dva puta davati Tadiću mandat. Kapiraš sad?Tih 300k i onda su bili i sada su izuzetan glasački potencijal, nekad kao jezičak na vagi, nekad bar za postizanje sekundarnih ciljeva. Vesna nije umela da postigne nijedno od ta dva, niti da kanališe njihovu energiju. Lako je sad soliti po Đinđićevim manevrima i ocenjivati ih. Čovek je deset godina kidisao na diktatora i na kraju promenio istoriju. VP to ne bi uradila ni za sto pedeset godina. Što u principu nije strašno, samo neka onda prestane da drži časove plivanja ne ulazeći u vodu.
Ja ne razumem tvoju statistiku, Mislim, govoriti o Tadicu koji je dobio mandat je isto kao reci "Kostunica je dobio mandat 2000". Nije Tadic izasao na izbore kao usko gradjanski kandidat vec kao kandidat koalicije.Sto se Madjara tice, opet nisi fer. VP se zaista moze kritikovati da nije prosirila krug glasaca svojim delovanjem u GSS, ali se ne moze kriviti da ih je smanjila. Ti Madjari i danas glasacju za SVM, a ne masovno za ligu ili DS.Sto se Canka tice, ti dakle zameras VP sto nije rusila autonomisticko-gradjanski diskurs Canka, tj. sto nije usla u fajt sa Cankom?

Budja
uopste ne sumnjam da ce VP kritikovati i ovu vlast. njen sadasnji nastup je, cenim, usmeren ka suocavanju sa realnoscu - a to je cinjenica da ova vlas' radi stvari koje prosla nije ni mogla ni zelela, i da, kazi ga, gradjanske stranke moraju da potraze drugu strategiju. pozivanje na devedesete, rat itd je nominalno ispravno, ali prakticno deplasirano.
To je tacno.Jedino ne bih voleo da sad Daci kaze "Evo, i Vesna me podrzava".Tj. jedno je reci to i to je ok, ali treba biti oprezan da to ne bude iskorisceno za pranje biografije u nekom buducem trenutku kada bi, recimo, Dubravka Stojanovic umesto Latinke govorila o Vucicu i Dacicu kao "progresivnim" i "modernim" elementima u Srbiji koje Srbija nije razumela.

Prospero

Meni ta kritika da je VP gresna jer nije povecala biracko telo gss-a ne ide u glavu.U drustvu koje je u ratnom stanju, formalno ili neformalno, nema prostora za promenu vlasti. Odnosi se petrifikuju do okoncanja sukoba. Mora se bas bunariti da se nadje primer da je drustvo u ratu menjalo vlast na izborima. Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Eraserhead
Meni ta kritika da je VP gresna jer nije povecala biracko telo gss-a ne ide u glavu.U drustvu koje je u ratnom stanju, formalno ili neformalno, nema prostora za promenu vlasti. Odnosi se petrifikuju do okoncanja sukoba. Mora se bas bunariti da se nadje primer da je drustvo u ratu menjalo vlast na izborima. Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Mislim da nije zamerka sto nije smenila Slobu vec to sto je bila vrlo marginalna. A i Vesna je imala priliku da nesto konkretnije uradi i nakon ratnog stanja pa nista.

henrik larsson

Da smeni Đinđića.

Eraserhead

Pa ne. Vesna je imala i pokusaj sa Baticem i Cankom koji se zvao 6.oktobar ako se ne varam. To je takodje bio fijasko.

MayDay

Kakav debil ta Vesna sto nije single-handedly izvela Sesti Oktobar.