Jump to content
April

Gradjanska levica - sećanja i budućnost (i Vesna Pešić)

Recommended Posts

radisa
zar nisu taj problem sa dimenzijama prtljaga vec obznanili i mnogi autentichni srbi?

sent from bubamoto

Zamišljam da sledeći put kad budem.imao problem na, recimo, Grčkom aerodromu sastavim pismo Grčkom predsedniku i tražim da mi ga reši... I kad me pokradu u kafani, na nekom Grčkom ostrvu, isto... Verujem da bi imalo smisla...

koksy
7 minutes ago, radisa said:

Zamišljam da sledeći put kad budem.imao problem na, recimo, Grčkom aerodromu sastavim pismo Grčkom predsedniku i tražim da mi ga reši

e jes qrac, ti nisi uticajan za razliku od nje koja je čak gulila u haškim kazamatima.

gospa buba

ne nego chak i ja znam da standardni ruchni prtljag vishe ne moze da se proturi kroz surchin, a treba da putujem tek u septembru :hihi:

shta ce zena, nego da pishe vuchicu pomozi, zna se ko ovde reshava probleme.

sent from bubamoto

Time Crisis
56 minutes ago, radisa said:
1 hour ago, gospa buba said:
zar nisu taj problem sa dimenzijama prtljaga vec obznanili i mnogi autentichni srbi?

sent from bubamoto

Zamišljam da sledeći put kad budem.imao problem na, recimo, Grčkom aerodromu sastavim pismo Grčkom predsedniku i tražim da mi ga reši... I kad me pokradu u kafani, na nekom Grčkom ostrvu, isto... Verujem da bi imalo smisla...

Možda konta ako ima vremena da čita tvitove i vozi avione, može i da baci pogled šta s njenim prtljagom. :)

kurjak92

Ne znam gde bih stavio (link, ne zorana) 

https://www.danas.rs/drustvo/miskovic-djindjic-je-bio-jedini-politicar-s-kojim-sam-gajio-istinsko-prijateljstvo/

Zoran Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo. Često smo pričali o običnim, ljudskim stvarima. Sreli smo se početkom devedesetih, a sprijateljili tek desetak godina kasnije. S porodicom mi je dolazio na slavu, Đurđic. Imali smo neke zajedničke osobine. Recimo, posvećenost poslu i brzinu kojom smo donosili odluke. Obojica smo se grozili odlaganja, guranja problema pod tepih i famoznog srpskog izraza „videćemo, lako ćemo“. Njemu je, kao i meni, tempo bio veoma važan. Pričao sam mu da, kad idem stepenicama, preskačem po dva-tri stepenika, takav je moj temperament. Nekoliko dana kasnije gledao sam kako na televiziji govori da preskače stepenice. Nisam se ljutio zbog toga, naprotiv, bilo mi je drago što je i na ovaj način pokazao da me poštuje.

Đinđić je u to vreme malo znao o biznisu. U politici je bio superioran, ali mu ekonomija nije bila jača strana. Po preuzimanju vlasti i on je bio podozriv prema Delti. Međutim, izuzetno brzo je učio. Bio je čovek vrhunskog formata. Zahvaljujući tome, munjevito smo stigli do trenutka u kojem je shvatio kako se odvija moderno poslovanje. Postalo mu je jasno da je to zahtevna oblast koja nema veze sa balkanskim načelom „ja tebi, ti meni, on njemu“. Nije se ustručavao da me ponekad zove više puta dnevno, voleo je da čuje moje mišljenje o različitim stvarima. Naravno da nije uvek prihvatao moj stav. Dešavalo se da me pozove telefonom i da mu kažem šta mislim, a on odbrusi: „E baš ti sve znaš najbolje, ti si uvek najpametniji!“, i prekine razgovor. On mene zove, a onda spusti slušalicu. Ali mnogo sam ga voleo i nikada se nisam naljutio. Učio je i menjao se zaista fantastičnom brzinom, bio je živa inteligencija. Doživljavao sam ga kao pravog reformatora koji može i hoće da promeni Srbiju i iskreno sam mu verovao.

Kada smo se sprijateljili, Đinđić i ja smo se viđali nekoliko puta nedeljno. Nagovorio me je da kupim kuću na Dedinju pored njegove, ali nije doživeo da budemo komšije. Naše druženje prevazilazilo je razgovore o politici i biznisu. Bio je to odnos koji se razvio u duboko prijateljstvo puno međusobnog uvažavanja. Jedne večeri 2002. godine Zoran, njegov sin Luka i ja gledali smo prenos utakmice između Jugoslavije i Sjedinjenih Američkih Država, na Svetskom prvenstvu u košarci. Sva trojica smo navijali „punim plućima“, pa je Zoranova supruga Ružica morala da „spušta loptu“ i zatvara prozore, jer je smatrala da nije lepo da komšijama trubimo „pod nos“. A mi smo baš uživali u tome da budemo glasni, jer je prvi komšija bio američki ambasador.

triple_nippled

jebovasdjindjic! sramotno je toliko pominjati premijera srbije na koga je izvrsen atentat.na koga je drzava, na cijem je vrhu bio, udarila.

covek je prodao foru, prosla mu je. nije umeo/hteo da je materalizuje za opste dobro. nije svetac, daleko od toga, ali je bio predsednik vlade kad je izvrsen atentat na njega. sto je uzas, civilizacijski gledano.

u sustini svaka vlast je sadisticka, pitanje je samo kakve fetishe ima

Hella
On 22.4.2018. at 16:55, triple_nippled said:

u sustini svaka vlast je sadisticka, pitanje je samo kakve fetishe ima

+1

tako je tako je sve je bilo isto ovako za vreme Tadića ako ne i gore

tumblr_pc1yufoLGi1rjssdoo1_540.jpg

Spoiler

2edcsy.jpg

:fantom:

Filozof manijak

+10000000000000

aram

ne znam baš da li je ovo pravo mesto, ali negde moram - umrla je Zagorka Golubović

Jeremija

Jako su mlake, skoro nikakve reakcije na njenu smrt, i to ne samo na ovom forumu, nego generalno. Da ostavimo njen stvaralački opus na stranu, mislim da to mnogo govori o tome koliko su ideje koje je nosio protest 1968-e zaživele, jer je ona ipak bila jedan od njegovih simbola.

Frank Pembleton
36 minutes ago, Jeremija said:

Jako su mlake, skoro nikakve reakcije na njenu smrt, i to ne samo na ovom forumu, nego generalno. Da ostavimo njen stvaralački opus na stranu, mislim da to mnogo govori o tome koliko su ideje koje je nosio protest 1968-e zaživele, jer je ona ipak bila jedan od njegovih simbola.

Ne znam o njenom naučnom doprinosu, ali onako na nivou pojave izgledala je vrlo pametno i "utemeljeno" ...

Čudi me...

Jeremija
Posted (edited)

Mene ne čudi previše, pošto je očigledno da se sada stidimo komunističkog nasledja, mada su mnogi od ondašnjih zahteva studenata veoma aktuelni i u ovom novom, ne-komunističkom okruženju.

Edited by Jeremija

chandra
17 hours ago, aram said:

ne znam baš da li je ovo pravo mesto, ali negde moram - umrla je Zagorka Golubović

Zaga je bila borac i lafica sa srcem na pravom mestu. Meni mnogo bliza i draza, a objektivno utemeljenija i ozbiljnija, od Latinke ili Vesne Pesic. 

Mozda je neophodno da odu svi ti veliki levicari da bi se neka nova levica ovde formirala. Ideje 68' su nazalost izgubljene i zaboravljene. 

Luther
On 14.3.2019. at 14:22, chandra said:

....

Mozda je neophodno da odu svi ti veliki levicari da bi se neka nova levica ovde formirala. Ideje 68' su nazalost izgubljene i zaboravljene. 

Na sreću, pomenulo se ne povratilo.