Jump to content
Skyhighatrist

Zoran Živković drugi put među Srbljem...

Recommended Posts

morgana

rani izlazak sa no name strankom je vjerovatno propagandna strategija, sumnjam da je pavicevic neupoznat sa bazicnim programom tj da programa nema mimo ovog iz medija

bergasa19
rani izlazak sa no name strankom je vjerovatno propagandna strategija, sumnjam da je pavicevic neupoznat sa bazicnim programom tj da programa nema mimo ovog iz medija
Ja mislim da je on ucestvovao u pisanju programa.

morgana

pa supersimpa mi je pavicevic

gospa buba

i meni je simpa pavicevic, al shta cu sa zivkovicem? :unsure: ^_^

Edited by thermal bug

Wilde
Nisam mislio na to da nije upoznat s programom, nego da vrlo lako može da im se desi mršav početak i neceremonijalno potonuće u zaborav, a bilo bi (bar za mene) šteta da se Pavićević "potroši" na propao comeback Živkovića.

bergasa19

Pa sta ako se potrosi. Mozda covek veruje u tu ideju i oseca da je sada trenutak. Bolje to nego da cekica sa strane.

Skyhighatrist

Mislim (nadam se?) da se ovo kuva već neko vreme, i da je Živković tu u prvom planu zbog šire prepoznatljivosti i iskustva u političkim odnosima. Ne verujem da je stranka njegov ego trip, niti čisto njegova ideja. Činjenica je da je prostor za novu opciju wide open i da neko prosto mora da ga zauzme, a to ne mogu da urade (u širem smislu gledano) anonimni ljudi, koliko god pametni/stručni/dobronamerni bili - treba im prepoznatljiva figura.Videćemo ko će se još pojaviti narednih meseci, Živković na svoje ime ne može da pokupi ne znam koliko simpatizera...

Jozef K.
meni je skroz ok pavicevic kao prvoobjavljeni. mislim da postoji dobra grupa potencijalnih simpatizera koja ce na to pozitivno reagovati.
Gde su ti simpatizeri? U Boki ili Srbiji? Ovde ga nije čuo jedan promil građana.Što se tiče nove-novih stranaka poput ove ili tog famoznog lps-a, mislim da su u pitanju ili čiste sujete ili pojušaj režima da gurne ds/ldp opcije (dkla ne govorim o tim partijama, već o tim opcijama kao opozicionim) na totalnu marginu, gde će se ključna raspodela moći narednih deset godina voditi na relaciji vučić-dačić. Imam utisak da je cilj formiranje niza patuljastih sličnih partija. Sve prema već razrađenoj taktiuci koju je ds spremala za desnicu kroz dveri i cepanje srs-a, ali se preigrala. A i naše javno mnjenje se pali na poulistički blok, pa će ovo razbijanje nekog potencijalnog demokratskog bloka lako ići.

Turnbull

Hm, a ne pada ti na pamet da ljudi možda stvarno hoće nešto smisleno da urade, s obzirom da su se sve partije tzv. demokratskog bloka pokazale korumpiranim i nesposobnim?

Jozef K.

Govorim o rezultatu koji će proizvesti. Dve ili tri partije oko cenzusa, ne dalje od 10 posto. Nemoj me zezati da misliš da ZŽ može dalje od 5-6 posto. A lps ne bih ni komentarisao.

Turnbull

Pa sad sigurno ne može, ali meni bi za početak bilo super da smaže LDP ceo, i DS-a jedan deo.

Edited by Syme

Jozef K.

Ne govorimo o željama, nego realnosti. Uopšte ne vidim kako će Živković doći do podrške koju ima LDP. Drugo, ne bih se ni radovao tom scenariju, jer je Čedomir daleko talentovaniji od Živkovića. Doduše možda je Živković imao debele finansijske razloge zašto je izigravao netalentobvanu budalu leta 2003.g. i doprineo dolasku vlade Koštunica-Labus.

bergasa19
Doduše možda je Živković imao debele finansijske razloge zašto je izigravao netalentobvanu budalu leta 2003.g. i doprineo dolasku vlade Koštunica-Labus.
Novi momenti.

Jozef K.
Novi momenti.
U kom smislu? Nije novi momenat da nije raspisao izbore kada je trebalo, neposredno posle ukidanja vanrednog stanja. Ili je očajan političar, ili je imao debele razloge da to ne učini.

henrik larsson

Momenti.

• Create New...