Jump to content
IGNORED

Uz koje detektive najbolje spavate


Turnbull

Recommended Posts

I meni! To je idealno za spavanje, lepo, projatno, ima neku tralala priču, ne moraš ni da je pratiš, pa ti nije žao ni da se uspavaš...

Link to comment

Od novijih serija Burn Notice gledam u tom nekom režimu, niti se previše udubljujem, niti za time ima potrebe. Tu su svi serijski klišei iz poslednjih 20 godina, naracija je relativno moderna, stalno je nešto about to happen ali možeš i da preskočiš scenu-dve bez posledica po razumevanje dešavanja na ekranu, ribe su hawt i actually važne za plot, tipovi osebujni yet friendly... Znam da nisu u pitanju klasični detektivi, ali recimo da bi to bio moj konačni izbor akcione drame za pred spavanje.

Link to comment
http://www.imdb.com/title/tt1178618/Wallander bez premca. Ne secam se da sam odgledao jednu epizodu iz cuga.
Nisam siguran da postoji išta drugo što je Kenneth Branagh radio, a da toliko nisam bio u stanju da ispratim. Nisam uspeo ni do druge epizode za koju je dobio ozbiljne nominacije.Uzgred, sad se setih da je Syme pomenuo na topicu Britanski filmovi - "Aces High". Zanimljivo mi je da je Jack Gold u svojoj sedamdesetoj radio epizodu smrti Morsea. Prilično volim pomenuti njegov film o pilotima u ratu i, kao Bolani Dojčin se podigao da stvarno dostojno sahrani ostarelog detektiva, ali čudno mi je da mi ta epizoda nije prijala uprkos utisku da je izuzetna.
Link to comment

recimo i "Top of the Lake" je ok serija i mnogo hvaljena, a isti uspavljujuci efekat ima kao i Wallander. najpre mi se chini zbog te neke turobne atmosfere.

Link to comment
recimo i "Top of the Lake" je ok serija i mnogo hvaljena, a isti uspavljujuci efekat ima kao i Wallander. najpre mi se chini zbog te neke turobne atmosfere.
Jane Campion još nisam pogledao i zbunjuje me kako se našla u istoj rečenici sa Wallanderom :huh:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...