Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

  • 2 months later...

Nije bitno, ali vrijeme je da ekipe uzimaju vise suteva za tri nego za dva tokom utakmice. To su morale da ucine kad su im nacrtali liniju za 3p, ali ajde nisu sportisti i treneri bas najinteligentniji. :fantom:

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

vodio sam u utorak uveče klince da gledamo gostovanje Harlem Globetrotters-a u Hali na Novom Beogradu. realno, iskoristio sam ih ko opravdanje da najzad vidim ovu ekipu. ja sam se na Harlemovce izložio kao klinac jer smo imali kasetu s dokumentarcem "Harlem Globetrotters - Six Decades of Magic" sa fenomalnim Louis Gossett Jr kao naratorom.

 

 

e sad... ovo je bio cirkus. ali ne u negativnom značenju te reči. već bukvalno cirkuska predstava. red košarkaških akcija i vrhunskih poteza, red košarkaških zajebancija (npr. ostavljanje lažne lopte protivniku), pa onda red klasičnih klonvnovskih skečeva (jurenje s kofom vode u kojoj su ustvari konfete). ja sam bio malo razočaran. očekivao sam ipak više "košarke", ne znam zašto ali očekivao sam i da će igrati protiv nekih lokalaca koja će pokušati da se bori a ne ekipe koju vode sa sobom. oni su svi uigrani fenomenalno, imaju jednu ludačku sekvencu kad se svađaju i ne mogu da se dogovore da li je bio aut za Glotroterse ili protivnike i onda ih sudija natera da odigraju sve ponovo do prekida ali usporeno - i onda sva desetorica igraju prvo unazad celu akciju (dok sa zvučnika ide zvuk premotavanja) i onda opet istu akciju ali zaista usporeno da bi sudija, naravno, dosudio aut za Globetroterse.

 

moji klinci, kao i svi drugi, su bili oduševljeni. toliko da je ovaj moj devetogodišnjak izjavio da više ne navija za Zvezdu već za Globetroterse :D njegova fasciniranost time da su svaku četvrtinu uspeli da završe zakucavanjem uz zvuk sirene je... pa... iskrena :D na kraju utakmice/predstave svi Globetrotersi su ostali na parketu, raspodelili se po terenu i onda su sva deca puštena na teren da se zagrle s njima, slikaju, dobiju autogram... u tom trenutku sam i ja shvatio koliko je celo veče bilo fenomenalno, i možda Globetrotersi više nisu oni Globetrotersi od pre 50 godina po značaju (po individualnoj veštini baratanja s loptom možda i jesu, stvarno su dobri i dalje) ali emocija i radost koju šire je tu. a to je valjda najbitnije.

 

i da, odrali su me za znojnice koje su deca tražila. dresovi su bili baš preskupi :(

 

par detalja s večeri, ukradenih sa Instagrama:

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...