Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Takeshi, ja se isto secam da je bilo filmova sa titlovima ali eto dobila sam odgovor od festivala da ove godine nece biti. (Sto ne mora da znaci da ni jedan nece imati, mozda se neke medjunarodne verzije kako i sam kazes salju sa ugradjenim engleskim titlom ali to ne pomaze ljudima koji su stranci a gledali bi neke filmove - kako da saznaju pre projekcije)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Smesan i tuzan u isto vreme. Mada se zavrsava jako tragicno.

Zvajgcev je eksploataciju prirode doterao do savrsenstva. Na drugu loptu teske porodicne muke veoma strpljivo oblikuje, tera do kulminacije i onda ti sve ocekivano strovali na vugla.

Treci segment je ogranicena drustvena angazovanost i ovde ima solidnu podlogu u samoj Rusiji. Dalje, potvrdjuje stereotipe o njihovom mentalitetu. Deo o Bibliji iskreno nisam citao, a Hobsov oridjiji samo fragmentarno, tako da nisam kompetentant na te religijske teme

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Levijatan je drama ponedeljkom na 1 programu rts-a, samo 30 godina prekasno, do guše u socrealističkim tradicijama. Ne volem to.

Kojim socreal tradicijama? Meni malo mantijaski

Link to comment

Filmski socrealizam, nema veze što postoji ta pravoslavna filozofija. Nego su socijalno-politički tipovi jasni i dati u realističkom ključu. 1 tajkun i njegova interna klika, bogati pop, siromašni pop, gubitnik tranzicije, moralno izgubljena žena/majka, moskovski nuvorič liberal, klinci koji se kvare itd. Sve je kristalno jasno u svakom trenutku, prikazuju se socijalno politički procesi današnjice kroz nabrojane tipove, nema komplikacija sa netipičnim likovima koji se ponašaju nepredvidljivo, zaista ljudski. Mislim, ti glumci su jako dobri, pa dižu dosta toga i opravdavaju, ali u principu to su tipovi.

Link to comment

A novi socrealizam?  :lolol:

 

Socijalni u smislu da se bave socijalnim temama, a realistični zato što sve to postoji realno?

 

Ne znam, Kobni, meni je dinamika bila nepredvidiva. Stvarno sam navikao da Zvajgcev bude ekstremno spor, a ovde situacije imaju svoju unutrašnju brzinu: sem ćaleta koji je jeste potpuno predvidiv i referentna tačka koja je maksimalno izeksploatisana tj. njegova uloga jeste tipska, ali supruga, dete i tajkun se ponašaju iščašeno ili u najmanju ruku neočekivano.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...