Jump to content
IGNORED

Da li jedete slatko, koliko i kada?


Amelija

nekoliko pitanja  

58 members have voted

  1. 1. nešto slatko posle ručka/večere?

    • obavezno
      17
    • često
      24
    • samo ako se nisam dovoljno najeo slanog
      8
    • samo ako sam se dosta najeo
      4
    • nikad
      5
  2. 2. slatko za doručak?

    • obavezno
      10
    • ponekad
      26
    • nikako
      22
  3. 3. slatko kao ručak ili večera

    • mogu bez problema
      15
    • mogu ponekad
      15
    • ne mogu nikako
      28


Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    17

  • ordi

    9

  • Amelija

    9

  • morgana

    8

prosek - jednom u mesec dana (i to samo u onim :s_w: danima), tad satrnjam u cugu 250-300gr iskljucivo cokolade
eh, isto mi tako bilo u mladosti, čudila se tetama koje kukaju kako se goje od slatkog :cry:
Link to comment

da, jako puno, i to uglavnom slatkiše sa čokoladommleko nikad ne pijem bez neskvika ili kakaa sa šećeromu kafu ide jedna i po, al to samo jednom (ponekad dva puta) dnevnoa jedem i puno voćajednom sam radila 4 meseca u radnji gde se pravila i prodavala čokolada, gde sam mogla da jedem koliko sam htela, i nisam jela skoro ništa drugo :blush:kada ne jedem dugo slatkiše sanjam ih noću

Link to comment
Zanima me ovih par pitanja, pre svega zato što ja lično često nailazim na nerazumevanje oko nekih stvari (a kasnije ću reći i kojih ;-)), a i generalno.
Ameli, anketa ti je manjkava. što nema opcije nikako/vrlo retko za ono slatko posle ručka/večere?volim sladak doručak. džem onaj iz mršave tegle, puter, dvopek, kafa. mogla bi to uvek i zauvek.inače mogu bez (zapravo da nema kafe ne bi mi palo na pamet nešto slatko uz...). ne kupujem ćokoladu, ne jedem je gotovo nikad.ja sam palačinke s džemom tip.
Link to comment

a inače kod mene ovako nekako:

da, jako puno, i to uglavnom slatkiše sa čokoladoma jedem i puno voća
uz dodatak:čokoladne i sladoledne zezalice sklanjati od mene, kao i domaće kolačebombonice, žvakuljice, lizalice i slične andrmolje me pak ič ne interesujuu voću se davim, mogu ladno kilo odjednom (bilo čega)e sad, šta ljudi nalaze čudno kod mene:- slatko za doručak: tu su mišljenja podeljena, neki su sa mnom, neki su protiv mene, tu je negde pola-polaja skoro uvek jedem slatko za doručak, s tim što ako ustanem manje-više kasno mogu i slano (iako opet preferiram slatko), ali ako ustanem ultra-rano i ne znam još za sebe a moram nešto da pojedem, nema šeme da pojedem bilo šta slanogeneralno: parče torte za doručak slistim kao dobar dan- slatko posle ručka/večere kad se pošteno najedem (i maltene ne mogu da dišem):e, tu me jako malo ko razumegotovo uvek mi se jede nešto slatko posle ručka, s tim što je to neki put da mi se prosto jede, ali neki put mi organizam traži slatko kao nekakva duboka unutrašnja potrebai onda kad pojedem mi se poboljša varenje i bude mi lepoi što se više najedem veća je verovatnoća da će mi se jesti slatko, a to skoro niko ne razume :lolol:a ponekad mi se nakon tako nečeg prijede i voće posle slatkog...btw jedan događaj mislim da nikada neće biti zaboravljen od strane prisutnih:najeli smo se mesa ko svinjčice, ali baš onoi ja iz opisanih iskonskih potreba naručim sladoled, pri čemu su i drugi naručili nešto, neki sladoled, neki voće, a poneki samo kafui pojedemo sve toa bude mi lepo, "spusti" lepo sladoled sve to i tako, i onda osetim iskonsku potrebu za ananasomi naručim ga, i pojedemniko me do dan danas nije shvatio :Di onda
Link to comment

al si nas zeznula - ja reko' sad ces nam otkriti neku naucnu pretpostavku, ili istrazivanje, neki novootkriven kauzalni odnos izmedju unosenja ssecera u razlicitim delovima dana/zivota i opsteg stanja organizma a ti detaljno izdeklamovala svoj 'slatki meni' na dnevnoj bazi :D :Pzezam se, sve5, ja samo da dodam da uz nepromenjivu zivotnu potrebu slabog unosenja slatkisa,secera uopste nije da nemam vise kila nego pre 15 godina npr :Dto je ono cuveno usporavanje metabolizma (ako lazu 'lepote i zdravlja' lazem i ja vas)

Link to comment

ja nekako nisam sigurna u to suporavanje metabolizma, ono jes' da ne želim da osporim autoritet 1 lepote i zdravlja ali ipak ... :Dtj, kad sam bila mlađa dešavalo mi se da naprosto zaboravim na neki obrok, slatko skoro da nisam ni jela ... sada ne da ne zaboravim nego smišljam po tri sata unapred kakvu ću deliciju da spremim :dry:hoću da kažem da više jedem i to je to.kad smanjim, odu i kile

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...