Jump to content
IGNORED

Da li jedete slatko, koliko i kada?


Amelija

nekoliko pitanja  

58 members have voted

  1. 1. nešto slatko posle ručka/večere?

    • obavezno
      17
    • često
      24
    • samo ako se nisam dovoljno najeo slanog
      8
    • samo ako sam se dosta najeo
      4
    • nikad
      5
  2. 2. slatko za doručak?

    • obavezno
      10
    • ponekad
      26
    • nikako
      22
  3. 3. slatko kao ručak ili večera

    • mogu bez problema
      15
    • mogu ponekad
      15
    • ne mogu nikako
      28


Recommended Posts

Zanima me ovih par pitanja, pre svega zato što ja lično često nailazim na nerazumevanje oko nekih stvari (a kasnije ću reći i kojih ;-)), a i generalno.

Edited by Amelija
Link to comment
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    17

  • ordi

    9

  • Amelija

    9

  • morgana

    8

kocka-dve čokolade u kancelariji, čaša kokakole jednom nedeljno (shvatio sam da je pitanje koliko unosite šećera). retko se dogodi da kod kuće pojedem nešto slatko, ako ne računamo plazmu. šećer gotovo da ne koristim.doduše, evo pored mene stoje neke super čokoladne kocke, danas sam napravio izuzetak.

Edited by pacey defender
Link to comment

nista bolje nego kad zveknes celu teglicu linolade jer ne mozes da se zaustavisda, jedemo slatko, ali ne, u okviru obroka. malopre sam mrmao najlepse zelje puckavce dok sam se šišao

Edited by assück
Link to comment

negde između ručka i večere dolazi do izbezumljenja, takoreći do krize. obrni okreni svaki dan pojedem oko 100 grama čokolade i 5, 6 kašičica šećera u kafi.

doduše, evo pored mene stoje neke super čokoladne kocke...
doduše, evo počele su da mi cure bale. kad izađem iz ovog runika dosade idem u štark da kupim figaro kocke, legla markica a i dan republike je, kad ako ne sad.
Link to comment

sad nikako :cry:zapravo, umela sam da preteram sa slatkim, zato s vremena na vreme moram da ''presečem'' da bih se vratila u normalu.uglavnom mi se jede kada sam već sita, a najveći napadi su nailazili u sitne sate, kada zaglavim ispred teveaed.i da, ovo što kaže živana, popodne ume da bude gadno

Edited by duda
Link to comment

ja kolu nisam pio neke 2 godine do pre neku nedelju. a i to samo zato sto sam bio primoran.slatko takodje nisam jeo dosta dugo. mozda jedan keksic mesecno ali cokolade i te fore nikako. i sad se uvatio da zelim cokoladu u sto vecim kolicinama...<_<slatke kolace sam takodje voleo kad sam bio mladji a sada jedem samo slane.

Link to comment

meni se cini da bih ladno mogao provesti zivot bez slatkog (ako ne racunam voce) a opet, uvek se jako prijatno iznenadim kad konzumiram neki slatkis tipa torta, kolac, cokolada... valjda zaboravim da je dobro. sto mi se nikad ne desava sa mesom, cvarcima, prsutom, kobajama, sirevima... doduse, navikao sam se na slatki dorucak jer sam lenj pa jedem pahuljice a mnoge su slatke. nisam odusevljen al trpim.verovatno su to navike koje covek ponese iz kuce. ja mislim da nikad u roditeljskoj kuci nisam pojeo sladak dorucak - o ostalim obrocima da i ne govorim. a slatkise smo jeli uglavnom za praznike i rodjendane i u gostima. mimo ovih situacija gotovo nikad. keva uvek bila na nekim dijetama a matori ako ako mu se jede dezert, on nasecka meze il izvadi sira i tursije na tanjir, nije nesto voleo slatko. tako i ja sad, retko kupujem, retko mi pada na pamet, retko konzumiram... pa kad se desi - prosto ne verujem koliko to moze biti super. mozda u buducnosti pocnem i da kupujem nesto od toga, nikad se ne zna...e, da, ima i to da sam odrastao u okruzenju koje je smatralo da su slatkisi za zene, decu i slabice (gejeve i papucice). ko zna koliko toga se nesvesno ureze u mlad mozak...

Link to comment

Kao klinac sam jeo baš mnogo slatkiša. Omiljena milka mi je bila ona bela sa kokosom, a to je bilo ubistveno slatko. Sad me prošlo.

Edited by pacey defender
Link to comment

ne mogu da odgovorim na prvo pitanje. nema opcija- ne jedem. :) da jedem, to bi bilo pre obroka, tj. pre slanog. meni se posle slatkog obavezno prijede nešto konkretno da neutralizujem taj otužni slatki ukus. kad na nekim slavljima pristanem da ispoštujem standardni redosled jela, ja bih posle tortre/ kolača, mogla opet od čorbe, pa redom. jednom sam tražila da, ako će me već terati da probam njihove slatke rukotvorine, da mi daju kao predjelo.prijede mi se eurokrem ili nešto čokoladno jednom mesečno tokom pms-a i to je to. dešavalo se ranije da roditeljka pravi kolače, a roditelj i ja ni ne probamo.probam nešto i van tog perioda. obično me neko natera da izjedem bar jedan sladoled godišnje ili mi se učini da mi se jede slatko, pa kupim. onda se to vuče po kući mesecima.zato su voće krili od mene kad sam bila mala. da mi ne pozli. :(edit: jednostavno mi se ne jede, nije da nešto sebi uskraćujem. za to nikad ne bih bila karakter.

Edited by stormy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...