Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

16 minutes ago, SNARC said:

Da smanji ringlu na "jedva da prokuva"..i farba se bolje prima na bela jaja.

kupila je bela koja pucaju na dodir jer im je ljuska tanka ko papir. koja preteknu budu baš lepa.

žuta kuva na tihoj vatri ali i ona pucaju.

farba krš, od ljubičaste ispala braon, plava ispala zelena.

sve u svemu planira da sledeće godine kupi 200 belih jer neće nju da zezaju glupa jaja.

inače žena dizajner.

 

 

Link to comment
22 minutes ago, beta kentauri said:

kupila je bela koja pucaju na dodir jer im je ljuska tanka ko papir. koja preteknu budu baš lepa.

žuta kuva na tihoj vatri ali i ona pucaju.

farba krš, od ljubičaste ispala braon, plava ispala zelena.

sve u svemu planira da sledeće godine kupi 200 belih jer neće nju da zezaju glupa jaja.

inače žena dizajner.

 

 

 

 

U obucara deca bosa :sad:

Link to comment
Ne'a to veze
Jednostavno loša farba
kod nas postoje samo te dve vrste farbe, dobra i losha. i onda koju zabodesh, to ti je.

i da. plava je uvek zelena.


sent from bubamoto


Link to comment

Poslala mi snaja jaja oslikana temperama, onako zacementirana. Meni to malo bljak, ipak su ove boje za farbanje jaja kao prehrambene... 

Jel to smeta nešto osim što ruke moraju da budu 100% suve kad to budemo ljuštili? 

Link to comment
31 minutes ago, Tihajeza said:

Poslala mi snaja jaja oslikana temperama, onako zacementirana. Meni to malo bljak, ipak su ove boje za farbanje jaja kao prehrambene... 

Jel to smeta nešto osim što ruke moraju da budu 100% suve kad to budemo ljuštili? 

jok

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kao i @dùda ne farbam na Veliki petak, cetvrtkom najcesce, babina zapovest :)
Osim ona u lukovini, sva ostala jaja prvo skuvam, pa farbam i takve boje kupujem, ima ih po marketima. Posto ne volim previše tvrda, tj prekuvana nikako, stavim u lonce/serpu samo u jednom redu oprana, nalijem hladnom vodom da prekrije sva jaja, i kuvam. Kada voda provri, onako baci koji kljuc, iskljucim ringlu i ostanu tako 8 min, moze i 10, ali ako je manja serpica, jer je manja povrsina pa se brze skuvaju, ovako 8 max. I ne puknu, domaca, ne domaca, jedino ako su vec naprsla prethodno.
Za to vreme razmutim boje u toploj vodi, 5 boja 5 posudica i kada istekne tih 8-10 min prebacim u svaku koliko zelim, obicno su to kesice za kolicinu do 10 jaja i drzim ih potopljene do zeljene boje. Bela sam kupila u Lidlu, jedno mu isplao iz ruke dok sam ga prala, nijedno nije puklo.

To su boje one u kutiji, pa razni setovi, te gel boje, te sa kristalima, sa markerima za crtanje i svasta ima. One su uglavnim na vodenoj bazi.

Bela jaja

295fcc2472e6639f2929f8cd28c50c36.jpg

Obicna nebeljena i igranje sa vise gel boja. U kesicu jaje po jaje, prvo se kapne jedna boja, pa se prosusi pa druga doda i redom po volji.

dd57a7d9934231cda10a9a59e6071132.jpg


Ove godine nisam se igrala sa carapama, cveticima i travkama.

Inace sokirao me ovako kasno Uskrs, tacnije ovo letnje vreme, pa ne mogu terasu da koristim kao ostavu recimo za povrce, a nema mesta u frizideru, ohmy [emoji2955]

  • +1 3
Link to comment
  • 5 months later...

Kod nas danas slava, dva dana se sprema lagano, evo samo spisak, nemam kad da slikam, možda predveče kad se sve postavi :)

 

 

Džem od slanine

Humus sa vrganjima i plain

Nekoliko vege tartova

Čorba od bundeve sa kokosovim mlekom

Kupuščićići sa brusnicom i orasima

Bugarski Зелен чийзкейк sa kozijim sirom

Piletina sa žalfijom i limunom

Predveče raspalim električni roštilj i izvrtim klasik ćevapi/uštipci/kobaje/belo/vrat

+pišinger i neke čokoladne torte, to je gospođin resor

 

:piggy:

 

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
5 minutes ago, Skyhighatrist said:

Kod nas danas slava, dva dana se sprema lagano, evo samo spisak, nemam kad da slikam, možda predveče kad se sve postavi :)

 

 

Džem od slanine

Humus sa vrganjima i plain

Nekoliko vege tartova

Čorba od bundeve sa kokosovim mlekom

Kupuščićići sa brusnicom i orasima

Bugarski Зелен чийзкейк sa kozijim sirom

Piletina sa žalfijom i limunom

Predveče raspalim električni roštilj i izvrtim klasik ćevapi/uštipci/kobaje/belo/vrat

+pišinger i neke čokoladne torte, to je gospođin resor

 

:piggy:

 

Srecna slava, domatjine :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...