Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

A ne mogu. Mama je pravila jagnjeću kapamu i mekanu jagnjetinu iz rerne. Mogu samo da ti slikam moj magični burek za nas koji ne jedemo jagnjetinu.

 

moze, i ja ne jedem jagnjetinu.

Link to comment

Ovo su moisture choco muffins, ali imaju i belo punjenje od krem sira i žumanaca.

 

mau, jesu ti ovi mafini bez brašna ?

ajd' ako ti nije teško, baci recept

Link to comment

Imaju brasna. :-/ Sve sto sam juce sluzila je bilo izrazito nezdravo.

e onda ništa

 

ili svejedno, daj recept, ako tog brašna nije mnogo, može da se nađe zamena

Link to comment

e onda ništa

 

ili svejedno, daj recept, ako tog brašna nije mnogo, može da se nađe zamena

240g brašna na 30 mafina.

 

Pre svega, uzmeš krem sir od 250g (Imlek, ABC, Filadelfija, etc) i pomešaš sa dva cela jajeta, oko 50g kristal šećera i 6 kašika brašna da se dobro sjedini i odložiš u fridž. Sad razmišljam da bi bilo bolje i 4-5 kašika brašna, da bude tečnije.

 

Rerna na 200.

 

U jednu činiju proseješ 240g brašna (mekog) i 120g kakaoa. I dva praška za pecivo i kašičicu soli.

 

4 jaja (može i još neko žumance ako ti se zametne) umutiš penasto sa 120g šećera. Ja sam koristila 80g smedjeg i 40g belog.

 

Ja sam posebno mikserom smutila dve kisele pavlake, oko 200ml grčkog jogurta i šolju za kafu maslinovog ulja i tri šećera u prahu.

 

To se sve sjedini, ti znaš da vodiš računa da ne ubiješ masu u pojam. Onda se doda 200g čokoladnih komadića. Ja sam gurnula oko 100g Delez mlečne i 100g Lindt 70% kakao. Ali ne svih 200g pardon, nego oko 150g, a ostalo ide za sprinkle po vrhu.

 

I onda korpica, pa čoko smesa, pa kašika-dve bele smese od sira iz frižidera, pa opet crna smesa i na kraju čoko sprinkle.

 

Ubaciš u šporet, 10m na 200 stepeni i onda posle desetog minuta, spustiš na 180. Tako se peku još 5-10 minuta. Posle petog minuta treba da proveriš čačkalicom. Nemoj da te zavra trag na čačkalici od istopljene čokolade po vrhu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...