Jump to content
IGNORED

Eu blue card, nemacka!


Loshmi

Recommended Posts

Ja sam u principu u dobroj poziciji, kao doktorant imam pravo da od matične naučne institucije tražim dozvolu za istraživanje u inostranstvu. Dakle ostajem na ovde na plati, jest da nisu neke pare, posebno za Nemačku ali opet nije loše. Kažem, najbolje bi bilo da za početak nađem neki istraživački grant (a ima ih) pa da se prvih godinu-dve bačim na istraživanje. Opet velikom srećom, tema mi je vezana za Nemačku.

Link to comment
oš da prijavimo neki zajednički rad?
može, naravno :) čak mi padaju neke teme i na pamet :)Edit: više večeras na pm, sad moram da napustim komp, jbg. Edited by MancMellow
Link to comment
može, naravno :) čak mi padaju neke teme i na pamet :)
Ne plaća ni meni institut ali imam pravo da jednom u dve godine tražim od MPN da mi pokrije troškove učešća na konferenciji... Dakle od njih bi mogli da pokrijemo kotizaciju i smeštaj a da se sami snađemo za prevoz. Ajd pričaćemo na PM.
Link to comment
Ne plaća ni meni institut ali imam pravo da jednom u dve godine tražim od MPN da mi pokrije troškove učešća na konferenciji... Dakle od njih bi mogli da pokrijemo kotizaciju i smeštaj a da se sami snađemo za prevoz. Ajd pričaćemo na PM.
smeštaj meni nije problem, na pm kasnije, ok.
Link to comment
O da.Meni su svojevremeno izdavali studentsku vizu, a onda u nekom trenutku mi izdali radnu iako se ništa nije promenilo.Posle kad sam pitala otkud to, službenica X je rekla da se kolega Y zajebao.Posle nekog vremena sam pitala neke druge (u drugom Amtu) da li bih mogla dobiti Niederlassung (jer sam shvatila da to može ako si plaćao poreze i penziono 5 godina), ali mi oni rekli najn jer sam par godina imala studentsku vizu.Posle mi neki sasvim treći rekli da su se zapravo svi oni zajebali i da je trebalo od početka da mi daju radnu vizu.Šta je istina ni dan-danas ne znam <za šta sam i sama kriva, da sam zagrizla verovatno bih isterala nekada nešto negde>.A za engleski su mi pričali ljudi, odu u odeljenje za strance i tamo ne govore engleski :lolol: (ja sam oma znala nemački pa ne znam lično kaka je situacija).Inače bilo je tu još brljavljenja, tipa službenik na fakultetu tvrdi da elektrotehnički ne postoji i upiše ladno osobu na fiziku, a elektrotehnički postoji u svoj svojoj veličini, kasnije je greška ispravljena ali se moralo buniti.I tako još ponešto. Čisto da se ne iznenadiš :)
Situacije je upravo takva, ja ne znam engleski, i tamo kad odem i pitam da li neko prica, jock. Niko. ZNaci cak ni cika na informacijama dole, ni da bekne. Neverovanto nesto. Berlin, grad sa preko milionom stranaca, i u auslander amptu niko ne prica engleski. Iskreno, mislim da se to ne bi moglo desiti u Beogradu. Od mnogo stvari u nemackoj mi se kenja, do te mere da kontam da se selim dalje negde.
Link to comment

Ako nekog jos zanima, danas (8 dana nakon sto je HR moje kompanije poslao upit) smo dobili odgovor. A Hr je meni napisao ovo:'I just got a note from the alien department … they are still working on this process. Somehow two different offices are not sure about the conditions of a blue card. Sorry, that I don’t have good news for you at this moment. We will see…As soon as I get news I will let you know! "Cak i ako je od nemacke puno je, meni je ovo neverovatno!

Link to comment

zvucis skoro ko da pises o fr :fantom:ali te ipak odaje :

8 dana nakon sto je HR moje kompanije poslao upit smo dobili odgovor. A Hr je meni napisao ovo:
ovde se odgovor ne dobija nakon SAMO osam danaa HR ne odgovara na mailove evilsmile.gif Edited by lostfanforever
Link to comment
  • 1 month later...

Evo ako nekoga jos zanima. Dobio sam odgovor, kao konacni posle dva meseca cekanja. Evo ga:"Hello Milos,I got news from the Alien Department. They confirmed that in Germany there are two different kinds of Blue Cards.1. One which is bound to a company2. One which is not bound to a company Best...."Nista drugo, niti objasnjenja kako prelazis iz jedne grupe u drugu, niti gde u zakonu je to receno. NIsta. Ne znam da li i dalje prikrivaju svoje greske. Ali ovo je jedan feature koji se nigde ne reklamira kada se reklamira plava karta. Sto sam duze ovde, vise mi se kenja od nemaca i njehove birokratije.Cisto da neko zna. Ako dolazite ovde, i hocete plavu kartu imajte platu vise od 44700e, jer cete inace da dobijete govno kao i ja.Eto cisto da znate.Pozz

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...