Jump to content
IGNORED

Sociologija


GusterChe

Recommended Posts

Kažu da je veoma korisna nauka, mada meni nije poznat razlog. Ima li nekog ko bi mogao da mi objasni značaj sociologije? Meni je u srednjoj školi bilo bačeno ispred mene samo ono šta sam morao da naučim za dvojku ali smisao nije bio izvučen i prilagođen učenicima. :)

Link to comment

A da ti uzmeš tu knjigu i pročitaš je ponovo? Makar kao klozetsku literaturu, potpuno neobavezno. Možda nisi imao sreće pa si imao lošeg nastavnika/nastavnicu. Da je više ljudi u ovoj državi čitalo sociologiju i primenjivalo ono što su pročitali, ultradesničara bi bilo u tragovima.

Link to comment

@GusterCheSlažem se sa bigvladom - meni je sociologija kad sam je učila na kraju srednje bila pravi "eye-opener". Doduše, ja sam srednju pohađala u britanskom sistemu i ne znam kakvi su udžbenici za škole u Srbiji, mada, sumnjam da su kvalitetni & inspirativni. Ako te zanima sociologija, mogu toplo da preporučim "Sociologiju" Entonija Gidensa, nju smo koristili za "A Level" pripreme, a koliko vidim, prevedena je i kod nas.

Edited by kiwi
Link to comment

Ja se slabo secam sta smo radili na sociologiji, ali npr secam se jedne lekcije o umetnosti i kicu. Profesorka (sociologije) je pricala kako je sa jednom generacijom organizovala skupljanje kic stvari i napravila izlozbicu na koju su dosli valjda i neki roditelji. Mislim da je cilj bio edukativni, kako prepoznati kic, zasto je dobar ili nije dobar. Elem, kaze da se dosta pozvanih ljudi poodusevljavalo objektima izlozbe (Mogu li da kupim keramicku kucu sa tuznim okicama koja drzi srce na kome pise Volim te. Tako je slatkooo) pa se malo smorila. :)

Link to comment
Meni je u srednjoj školi bilo bačeno ispred mene samo ono šta sam morao da naučim za dvojku ali smisao nije bio izvučen i prilagođen učenicima. :)
pa bi sad smisao izvucen i prilagodjen forumasima?! idi pa citaj.
Link to comment
Da je više ljudi u ovoj državi čitalo sociologiju i primenjivalo ono što su pročitali, ultradesničara bi bilo u tragovima.
+1Sociologija je ili debelo u zapećku ili gadno instrumentalizovana (ili oba :lolol: ).Inače divna nauka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...