Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    935

  • б1lme3

    900

Vesa Petrović je bog košarke, svaki tim treba da ima jednog takvog igrača 

 

Čak ni Bojan Popović nije toliko loš koliko pišete. 

Edited by theanswer
Link to comment

Bojan Popović mi deluje kao kul lik. Kapiram da je dobro razumeo svoju ulogu 2009, da sedi na klupi i uskoči ako baš zatreba, odnosno ako Teo ne pokaže kakva muda ima  u gaćama. Ne da bi nas muda Bojana Popovića nešto izvadila. Ali recimo, nešto kao uloga Sretenovića 1995, samo skalirano nadole.

 

Realno, previše govorim o mudima u ovom postu. 

Link to comment

Ja sam se setio svih FMPovih vedeta, cak sam kucao i Zoroskog, ali on ipak nije bio tu. Promasio sam Andjusica, Avdalovica, Djuru Ostojica, Cabarkapu, Petarda

Link to comment

mene seuMoskitosi zakopali..

Jestratijevića iz cuga sam se setio.

iz 90ih samo Radoševića nisam uspeo da se setim, i na tom jednom mestu sam lupao glavu dobrih 5 minuta :isuse:

Link to comment
10 hours ago, pacey defender said:

Bojan Popović mi deluje kao kul lik. Kapiram da je dobro razumeo svoju ulogu 2009, da sedi na klupi i uskoči ako baš zatreba, odnosno ako Teo ne pokaže kakva muda ima  u gaćama. Ne da bi nas muda Bojana Popovića nešto izvadila. Ali recimo, nešto kao uloga Sretenovića 1995, samo skalirano nadole.

 

Realno, previše govorim o mudima u ovom postu. 

 

Sretenović je '95 išao turistički.

mislim da se nije upisao na celom turniru. Kad smo igrali protiv nekih skandinavaca u grupi, punimo ih 30-40 razlike, ostalo još par minuta i ulazi on, a Šarenac kaže kako je on jedini naš igrač koji nije postigao poene na EP do tada. I sad ja, šta ću, krenem da navijam da se i on upiše, a čovek nije ni pogledao prema košu za tih 5-6 minuta :D

 

 

Link to comment
30 minutes ago, omiljeni said:

 

 čovek nije ni pogledao prema košu za tih 5-6 minuta :D

 

 

To mu bio trademark...

 

Mislim da je u nekom trenutku karijere, recimo u poslednjoj sezonu u Jugoplastici odlučio da neće da šutira, kao Jokić kad popizdi... I onda je samo peglao odbranu i delio lopte... A nije imao uopšte loš šut... I imao je za to vreme neke baš velike brojeve sa asistencijama, tipa 10-ak po utakmici...

 

Posle je u nekoj biznis ligi, ako se dobro sećam, nastavio u istom stilu... :D

Link to comment
12 hours ago, Joe D said:

Ja sam se setio Jesratijevica kad sam popunjavao, bas zato sto je totalno random lik. A dosta igraca nisam mogao da se setim.

Zar nije oko njega bio ohoho skandal u leto 98 kada ga je Zvezda otimala od Čovića da bi se pojačala za Evroligu?

Link to comment

kaze google da se sretenovic upisao protiv francuza, 4p

 

on je tu isao kao treci plej, vec na zalasku karijere

najpre zbog iskustva koje ima

 

 

nego, divac je 1986 u reprezentaciji igrao sa dalipagicem koji je 51godiste i 2002 sa vujanicem i radmanovicem koji su 1980

maltene 30 godina razlike

ne znam da li je iko u reprezentaciji "spojio" toliko razlicite generacije saigraca

 

bas dalipagic posto je igrao dugo bi bio dobar kandidat

ali ako dobro vidim kad je debitovao 1973 najstariji je bio tvrdic 1943godiste

a 86 je to divac 68to, dakle 25 godina razlike

Edited by pbg12345
Link to comment
16 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Zar nije oko njega bio ohoho skandal u leto 98 kada ga je Zvezda otimala od Čovića da bi se pojačala za Evroligu?

ne secam se. bilo je vazda neko hajpa kad se pojavio, sto ne znaci da nije bio drvo i vrlo brzo nestao sa mape. 

Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

To mu bio trademark...

 

Mislim da je u nekom trenutku karijere, recimo u poslednjoj sezonu u Jugoplastici odlučio da neće da šutira, kao Jokić kad popizdi... I onda je samo peglao odbranu i delio lopte... A nije imao uopšte loš šut... I imao je za to vreme neke baš velike brojeve sa asistencijama, tipa 10-ak po utakmici...

 

Posle je u nekoj biznis ligi, ako se dobro sećam, nastavio u istom stilu... :D

40minuta odigrao u finalu kes

1/1 za2, 1/1 za 3, 2/2 bacanja, 7 as :hail:

http://linguasport.com/baloncesto/internacional/clubes/c1/C1_91.htm

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

Sretenović je '95 išao turistički.

 

Ovo je malo too-much reci za coveka koji je bio trostruki sampion Evrope u klupskoj i dvostruki u reprezentativnoj kosarci. Poredjenje sa Bokijem Popovicem tek. Moze jednom da te usere u karijeri, ali pet puta tesko :D

Link to comment

Pa ne, te 95 jeste išao turistički, ali čovek je 89-91-92 verovatno bio top5 na svojoj poziciji u Evropi i najbolji asistent, daleko najbolji... Svaka čast Kukoču, ali 1990 jako veliki deo tereta su podelili Savić, Pareas i Sreta, i bez bilko koga od njih, jako, jako teško bi to išlo, oni su tad bili svi vrhunski, u tom trenutku...

 

 

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

 

Ovo je malo too-much reci za coveka koji je bio trostruki sampion Evrope u klupskoj i dvostruki u reprezentativnoj kosarci. Poredjenje sa Bokijem Popovicem tek. Moze jednom da te usere u karijeri, ali pet puta tesko :D

 

ali takva mu je uloga bila.

od 9 utakmica na turniru ušao je samo na 3 koje smo dobili 20-30 razlike i ukupno je igrao 20 minuta. pbg12345 je iskopao ta 4 poena, a ja bih bio stavio ruku na panj da se nije upisao. :D

uloga 12. igrača koji će biti tu samo radi iskustva...šta znam, to mi se više uklapa u ove moderne rostere Srbije iz 21. veka kad već posle 8. igrača na red dolaze Birčevići i slični.

Tad sredinom 90ih smo bili jaki ko zemlja i mogla su se 3 jaka tima napraviti. Nije tom tim falilo ni iskustva ni klupskih prvaka Evrope, pa da ide Sretenović ide samo zbog toga. Mogao se taj roster spot bolje iskoristiti da su poveli još nekog mladog.

 

Jestratijevića se ja sećam iz Zvezde iz vremena Mileta Lisice. To za '98 sam skroz zaboravio.

 

 

Link to comment
On 4.5.2020. at 9:08, KennyDalglish said:

Zanimljiv kviz, možete li da se setite svih reprezentativaca od 1995?

 

https://www.sporcle.com/games/Tufi/reprezentativci-srjscgsrbije-u-koarci-2

 

dc1a1679ca0078f83c6233ab23ccbbaf.jpg


76/84. Kakve dvehiljadite sunce ti jebem.
 

Spoiler

Pecaros, FMP (Askrabic, Nikolic, Cvetkovic, Mile Ilic), Vukcevic, Raicevic, Radivojevic. Ta 3 prvenstva su i bila najvece sranje, bukvalno sam se kroz maglu setio jedva i onih koje sam pogodio. Nikolica, Vukcevica, Cvetkovica i Pecarosa bih se eventualno setio nekada, ali ostale do kraja zivota ne bih uspeo. Debeli, Moka i Sakota... :rolleyes:

 

Edited by Plajvi
Link to comment
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...