Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

pa nisu bolji u sportu

jednostavno su drugaciji

u nekim discipinama im to daje prednost u drugima ne

 

u kosarci je jbg najdominantnija balticka rasa :fantom:

tu smo negde i mi

jer da je drugacije, odnosno tako kako ti tvrdis, ne bi debeli somborac sa odrazom od nekoliko milimetara bio najbolji centar na svetu (jos malo pa ikad :fantom: )

Edited by pbg12345
Link to comment
  • Replies 25.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    935

  • б1lme3

    900

1 hour ago, omiljeni said:

 

Ne znam odakle da počnem. :D

Imao si najpre i Euzebija i Gulita i Rajkarda, pa je toga bilo sve više i više pa smo došli do Francuske i Engleske kojima već pola tima čine crnci.

 

Gana je bila u 1/4 finalu i ispala jer ih je zajebao Suarez sa onim penalom. Trenirao ih je jebeni Rajevac.

Daj im malo infrastrukture, klubova i par solidnih trenera i sačekaj rezultate.

 

Brazil je realno jedina zemlja koja se do sada masovno oslanjala na crnce u fudbalu. Taj Brazil je ujedno i najbolji i najuspešniji u fudbalu.

 

Ovo o siromašnim crncima koji gridnaju u teretani dok beli klinci igraju sony i čekaju da ih postave da budu direktor firme, to sigurno utiče u nekoj meri, ali nije presudno.

Na NFL draftu svake godine u prve 2 runde (to je 64 igrača) bude draftovano bar po 15-20 momaka koji su sinovi bivših igrača koji su zarađivali milione $ 80ih i 90ih. Dosta njih ima i dede i stričeve ex-NFL igrače. I imali su lagodan život i bezbrižno detinjstvo. Nisu ti momci bolji jer su bežali od lavova već najviše zato što imaju gen.

Ili im roditelji imaju background u drugim sportovima npr aktuelnom MVP lige Mahomesu je tata igrao profi bejzbol igrač (mama mu je belac :sad: ), Barkleyu je stric bio bokser i osvojio medalju na OI i posle bio pro šampion

U nekoj meri to imaš i u NBA gde su dosta igrača isto sinovi ex-igrača.

 

To imaš i kod belaca. Pecarski Jr, Koprivica Jr ili Trifunović Jr je živeo lagodniji život nego 99% drugih klinaca u Srbiji a ipak oni igraju za mlade selekcije a ne samo 12 klinaca koje su pokupli iz najsiromašnijeg sela.

Gen je bitan.

Tako imaš i Klek koji svake OI osvoji 1 ili 2 medalje u nečemu a imaš i Niš koji je pre koju godinu dao prvog košarkaša za repku.

Kao što su crnci bolji od belaca, tako su i Hercegovci bolji od gedžovana. Sve se to vidi iz aviona. :fantom:

 

 

To se zove drustvena/socijalna uslovljenost, znam da trolujes ali ako ne trolujes eto, uzmi, uci, nemoj da si pglu celi zivot.

Link to comment

Radi se o velikoj bazi i uslovima.

Crnaca u SAD ima oko 45 miliona, imaju najbolje uslove na svetu za razvoj sto se tice kosarke.

Mi smo smesni u poredjenju sa time.

Uglavnom dosta igra kosarku kao vid emancipacije i pokusaja uspona na drustvenoj lestvici posto su crnci na dnu po zaradama i standardu, iza latinosa a daleko iza belaca i vecine azijata.

Plus sto se oni svesno guraju u kosarku na koledzima kao vid pozitivne afirmacije.

Kada se probere i dobro radi na njihovom razvoju dobijes par stotina sjajnih igraca.

To vazi za bilo koji sport. Mozes imati bele ili crne ili zelene, nabitno.

Link to comment
31 minutes ago, djeneralche said:

 

To se zove drustvena/socijalna uslovljenost, znam da trolujes ali ako ne trolujes eto, uzmi, uci, nemoj da si pglu celi zivot.

 

Ma sve je socijalna uslovljenost.

I muškarci su bolju u sportu od žena jer socijalna uslovljenost.

A zapravo i nisu bolji, samo su drugačiji. I to u samo nekim sportovima. U ostalim kao što su ritmička gimnastika i sinhrono plivanje su žene bolje. Odnosno drugačije.

 

Jbt ova rasprava je blago...

 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

 

Da, preferiram crni, ali volim ja i dobar komad belog. :blush:

 

Meni je jedno od najvećih uzbuđenja koje sam doživeo u karijeri gledanja sporta, bilo kada je Lemaitre u Novom Sadu trčao 10.04

Sedim u drugom redu tribina i očekujem da će se njih nekoliko krljati za medalje sa 10.30-10.40 a onda on protutnji i kad sam video rez na semaformu to je bila totalna neverica.

On je godinu dana posle postao prvi belac koji je trčao ispod 10s

Gulieyev je tada u NS bio drugi sa 10.15

Bio sam i srećan kad je Kenteris uzeo 200m u Sidneju i Thanou srebro na 100. Posle su njih dvoje u Atini uradili šta su uradili, ali tih dana 2000-e je bio super taj "ej pa možemo i mi" osećaj.

I sada mi je mnofo drago da McCaffrey kao belac može da bude vrhunski NFL runningback i žao mi je što već milion godina nema nijednog belog cornerbacka.

 

Ono, nisam ja Frog iz Žice koji se loži da je crnja i zbog toga trolujem topić. Ja samo pišem ono što je skroz očigledno, a to je da su crnci mnoooogo bolji u sportu. :fantom:

Nisam ja kriv što to ostali neće da priznaju odmah, pa mora rasprava da se rastegne na 20 stranica. Neka moderacija radi ono za šta je plaćena.

 

Pa imao si na proslom atletskom SP nikada vise belih sprintera osvajaca medalja. U zenskom sprintu(100, 200m) je  holandjanka Sipers uzela zlato i bronzu. Sprint 110m sa preponama imas rusa. Na 200m je zlato uzeo Turcin.

Ponovicu jos jednom, radi se o bazi i usmeravanju.

Ti nigde nemas bolje uslove za razvoj kosarke i atletike od SAD.

 

 

Edited by pasha
Link to comment
15 minutes ago, omiljeni said:

 

Ma sve je socijalna uslovljenost.

I muškarci su bolju u sportu od žena jer socijalna uslovljenost.

A zapravo i nisu bolji, samo su drugačiji. I to u samo nekim sportovima. U ostalim kao što su ritmička gimnastika i sinhrono plivanje su žene bolje. Odnosno drugačije.

 

Jbt ova rasprava je blago...

 

Pazi ako bih koristio tvoje argumente mogao bih samo da kazem da si Lala ili nedaj boze Bosanchuga, ali zadrzacu se na cinjenici da nisi procitao dovoljno pravih knjiga u zivotu.

Link to comment

Objasnjvam sa vise faktora poput: crnci su vise posveceni igranju kosarke(ne samo kosarke) kao vida izlaska sa dna, veca baza iako cine 15% populacije(oko 45 miliona); politicke afirmacije crnaca kroz americko drustvo kroz sport. I to danas nije samo u SAD.

 

U stvari je Srbija izuzetno uspesna u sportu kada pogledas broj stanovnika i uslove koji se nude sportistima.

Jedna od razloga je visina ljudi na ovome prostoru.

Pa na 7 miliona ti imas odlicnu odbojku, kosarku, vaterpolo, rukomet ponekad. Fudbal bi bio bolji da nema toliko kriminala oko njega.

Iako se po meni ocajno radi sa klincima sto se tice fizickih predispozicija sto nije slucaj u SAD.

 

Link to comment

Ma daj bre, nemoj me zezati. :D Ne može se toliki disbalans napaviti samo na osnovu posvećenosti i bežanju iz gheta.

Belce mogu potcenjivati sa aspekta atleticizma, ali ne i po pitanju posvećenosti. Svake godine imaš stotine i hiljade Jimmera, Graysona, Kaminskih i Kyle Guyeva koji na grind, borbenost i voljni momenatTM budu najbolji na college basketu, koji posle ne mogu da drže korak kad treba da se pređe na pro nivo.

 

 

Link to comment

Prica je mnogo sira od ove teme.

Ali ukratko, sport kao takav je totalno nebitan i sluzi sa sludjivanje narodnih masa sto bi rekli drugovi iz 19. veka. To su jos stari Rimljani znali sa izrekom: hleba i igara. Sa stanovista drustva mnogo je znacajni inzenjer ili naucnik od nekog nepismenog teraca lopte. Druga je stvar sto su elite stvorile moderni sport kao novu religiju.

Medjutim, sport se pokazao kao dobar smirivac situacije u pobunjenim manjinama koje su cesto getoizirane. Nije to samo slucaj u SAD, slicno je u Francuskoj, UK ili cak Rusiji gde imas puno Cecena ili Dagestanaca u borilackim vestinama.

Crnci su na dnu SAD drustva. Oni se jako tesko pomeraju na vise nivoe drustvene lestvice zbog slabe obrazovanosti, ocajni su npr. u SAT testovima(znanje i iq).

Onda moras da omogucis nekakav ventila ili ces imati rasne nemire kao pre 50 godina po gradovima.

Dakle, mnogo jeftinije je da guras par stotina crnih klinaca kroz sport svake godine nego da sustinski popravljas njihov polozaj u celini.

Oni ce se sa druge strane osetiti kao deo zajednice.

 

To je jedna prica.

Druga prica je da su uslovi sto se tice razvoja kosarke ili atletike najbolji na svetu u SAD.

Ispravi me ako gresim ali mislim da je dosta igraca am. fudbala doslo sa atletike.

Link to comment

Ovo da su crnci bolji sportisti je poprilična glupost. Možda su superiorniji u atletskim sposobnostima, ali su inferiorniji u nekim drugim. Eto, čak i u potpuno atletskom sportu kao što je američki fudbal, na poziciji QB se retko nađe tamnoputi igrač. Fudbal kao najpopularniji sport na svetu, a gde su podjednako zastupljeni i crnci i belci, pokazuje da nema pravila i da je recept za uspeh najčešće nekakav dobar mix. 

 

Apropo priče košarka vs vodopol, uvek sam se pitao da li su ljudi na ovom podneblju toliko "talentovani" za taj sport, ili mu Australci i Ameri jednostavno ne pridaju toliko značaja, kao recimo plivanju u kojem su superiorni. Msm, da li stvarno postoji "talenat za vaterpolo"? U suštini, treba da si jak, da brzo plivaš, i to je otprilike to, eventualno nekakva sposobnost da loptom pogodiš gol. Driblinzi i finte maltene ne postoje, poenta igre je da se centri udaraju i vuku za gaće dok ne dođe do isključenja i onda kreće igra, jer je 1 na 1 nemoguće napraviti višak. Možda se JoeD nije dobro izrazio kad je rekao "nekvalitetan" sport, po meni je to jedan strašno dosadan i negledljiv sport, a po popularnosti u svetu je na nivou nekog badmintona.

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment

Sto se tice gubljenja belih americkih igraca sa koledza prema nba.

To je zanimljiva tema.

Ali kako se ne gube mladi evropski igraci?

Danas u nba nikada vise evropljana koji su prve zvezde timova.

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...