Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    932

  • б1lme3

    900

1 hour ago, Joe D said:

kud sam navuko vaterpolove svedoke na temu pominjanjem te smaracine od sporta. moderacijo, uradi nesto. 

pridruzujem se apelu

banujte ga :fantom:

Link to comment
12 minutes ago, hazard said:

 

Lažni Ronaldo (portugalski) nije crnac, pravi Ronaldo (brazilski) je melez. Zapravo većina brazilskog stanovništva je izmešana, imaš genetske studije koje pokazuju da ,,mešano" (,,obojeno", kako god) stanovništvo Brazila ima većinski evropske pretke. Aj uklopi sad to u tvoju priču...dovoljno da ti dve babe budu afrikanke pa da budeš superioran u sportu?

 

Francuska? OK. A šta ćemo sa Nemačkom, Španijom, Italijom, Argentinom, Portugalijom, Holandijom...? A koliko je afričkih reprezentacija osvojilo SP? Došlo do polufinala, finala? Nula. Crnci koji žive na zapadu su tek mali % crnaca u svetu...plus često dosta izmešani sa belcima...

 

Francuski crnci su slični američkim, marginalizovana grupa koja se probija kroz sport. Si ti čitao intervju sa Lukakuom? On je kidao od malena k'o lud da bude profesionalni fudbaler jer je ,,to bio jedini način da nahranim svoju porodicu" (njegove reči). Prosečni belgijanski beli klinac je međutim imao brdo drugih otvorenih opcija, razmišljao je o tome da bude pekar lekar apotekar, slobodni umjetnik, dr.mr. prof. fakulteta, advokat, sudija....

 

Daleko je to od ,,to se vidi iz aviona".

 

Ne znam odakle da počnem. :D

Imao si najpre i Euzebija i Gulita i Rajkarda, pa je toga bilo sve više i više pa smo došli do Francuske i Engleske kojima već pola tima čine crnci.

 

Gana je bila u 1/4 finalu i ispala jer ih je zajebao Suarez sa onim penalom. Trenirao ih je jebeni Rajevac.

Daj im malo infrastrukture, klubova i par solidnih trenera i sačekaj rezultate.

 

Brazil je realno jedina zemlja koja se do sada masovno oslanjala na crnce u fudbalu. Taj Brazil je ujedno i najbolji i najuspešniji u fudbalu.

 

Ovo o siromašnim crncima koji gridnaju u teretani dok beli klinci igraju sony i čekaju da ih postave da budu direktor firme, to sigurno utiče u nekoj meri, ali nije presudno.

Na NFL draftu svake godine u prve 2 runde (to je 64 igrača) bude draftovano bar po 15-20 momaka koji su sinovi bivših igrača koji su zarađivali milione $ 80ih i 90ih. Dosta njih ima i dede i stričeve ex-NFL igrače. I imali su lagodan život i bezbrižno detinjstvo. Nisu ti momci bolji jer su bežali od lavova već najviše zato što imaju gen.

Ili im roditelji imaju background u drugim sportovima npr aktuelnom MVP lige Mahomesu je tata igrao profi bejzbol igrač (mama mu je belac :sad: ), Barkleyu je stric bio bokser i osvojio medalju na OI i posle bio pro šampion

U nekoj meri to imaš i u NBA gde su dosta igrača isto sinovi ex-igrača.

 

To imaš i kod belaca. Pecarski Jr, Koprivica Jr ili Trifunović Jr je živeo lagodniji život nego 99% drugih klinaca u Srbiji a ipak oni igraju za mlade selekcije a ne samo 12 klinaca koje su pokupli iz najsiromašnijeg sela.

Gen je bitan.

Tako imaš i Klek koji svake OI osvoji 1 ili 2 medalje u nečemu a imaš i Niš koji je pre koju godinu dao prvog košarkaša za repku.

Kao što su crnci bolji od belaca, tako su i Hercegovci bolji od gedžovana. Sve se to vidi iz aviona. :fantom:

 

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

Ne znam odakle da počnem. :D

Imao si najpre i Euzebija i Gulita i Rajkarda, pa je toga bilo sve više i više pa smo došli do Francuske i Engleske kojima već pola tima čine crnci.

 

Gana je bila u 1/4 finalu i ispala jer ih je zajebao Suarez sa onim penalom. Trenirao ih je jebeni Rajevac.

Daj im malo infrastrukture, klubova i par solidnih trenera i sačekaj rezultate.

 

Brazil je realno jedina zemlja koja se do sada masovno oslanjala na crnce u fudbalu. Taj Brazil je ujedno i najbolji i najuspešniji u fudbalu.

 

Ovo o siromašnim crncima koji gridnaju u teretani dok beli klinci igraju sony i čekaju da ih postave da budu direktor firme, to sigurno utiče u nekoj meri, ali nije presudno.

Na NFL draftu svake godine u prve 2 runde (to je 64 igrača) bude draftovano bar po 15-20 momaka koji su sinovi bivših igrača koji su zarađivali milione $ 80ih i 90ih. Dosta njih ima i dede i stričeve ex-NFL igrače. I imali su lagodan život i bezbrižno detinjstvo. Nisu ti momci bolji jer su bežali od lavova već najviše zato što imaju gen.

Ili im roditelji imaju background u drugim sportovima npr aktuelnom MVP lige Mahomesu je tata igrao profi bejzbol igrač (mama mu je belac :sad: ), Barkleyu je stric bio bokser i osvojio medalju na OI i posle bio pro šampion

U nekoj meri to imaš i u NBA gde su dosta igrača isto sinovi ex-igrača.

 

To imaš i kod belaca. Pecarski Jr, Koprivica Jr ili Trifunović Jr je živeo lagodniji život nego 99% drugih klinaca u Srbiji a ipak oni igraju za mlade selekcije a ne samo 12 klinaca koje su pokupli iz najsiromašnijeg sela.

Gen je bitan.

Tako imaš i Klek koji svake OI osvoji 1 ili 2 medalje u nečemu a imaš i Niš koji je pre koju godinu dao prvog košarkaša za repku.

Kao što su crnci bolji od belaca, tako su i Hercegovci bolji od gedžovana. Sve se to vidi iz aviona. :fantom:

 

ispisnici njih trojica

 

kapiram da ti je dosadno, ali ajde makar troluj u okviru teme

kao sto radis na drugim topicima

Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

ispisnici njih trojica

 

kapiram da ti je dosadno, ali ajde makar troluj u okviru teme

kao sto radis na drugim topicima

 

a šta misliš čiji je veći, Kalinićev ili Shaqov?

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

a šta misliš čiji je veći, Kalinićev ili Shaqov?

dobro shvatili smo da ti preferiras crni, javice ti se vec neko na pm, ako imamo crnaca na forumu

 

bilo je jasno i posle prvog posta, ne mora se istrolovati 20 stranica

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Nemoj tako, ima jedno šesto mjesto na OI, dominantna pojava svjetskog vaterpola. U takvoj konkurenciji. Gdje igra 5 ekipa.

jbg na OI je prvi put igrao kad je već imao 33 godine i bio na zalasku karijere :sad:

pre toga, dok je bio u prajmu, je osvojio 2 svetska i razbijao i nas i mađare i hrvate.

Link to comment
30 minutes ago, pbg12345 said:

dobro shvatili smo da ti preferiras crni, javice ti se vec neko na pm, ako imamo crnaca na forumu

 

bilo je jasno i posle prvog posta, ne mora se istrolovati 20 stranica

 

Da, preferiram crni, ali volim ja i dobar komad belog. :blush:

 

Meni je jedno od najvećih uzbuđenja koje sam doživeo u karijeri gledanja sporta, bilo kada je Lemaitre u Novom Sadu trčao 10.04

Sedim u drugom redu tribina i očekujem da će se njih nekoliko krljati za medalje sa 10.30-10.40 a onda on protutnji i kad sam video rez na semaformu to je bila totalna neverica.

On je godinu dana posle postao prvi belac koji je trčao ispod 10s

Gulieyev je tada u NS bio drugi sa 10.15

Bio sam i srećan kad je Kenteris uzeo 200m u Sidneju i Thanou srebro na 100. Posle su njih dvoje u Atini uradili šta su uradili, ali tih dana 2000-e je bio super taj "ej pa možemo i mi" osećaj.

I sada mi je mnofo drago da McCaffrey kao belac može da bude vrhunski NFL runningback i žao mi je što već milion godina nema nijednog belog cornerbacka.

 

Ono, nisam ja Frog iz Žice koji se loži da je crnja i zbog toga trolujem topić. Ja samo pišem ono što je skroz očigledno, a to je da su crnci mnoooogo bolji u sportu. :fantom:

Nisam ja kriv što to ostali neće da priznaju odmah, pa mora rasprava da se rastegne na 20 stranica. Neka moderacija radi ono za šta je plaćena.

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...