Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    935

  • б1lme3

    900

2 hours ago, Joe D said:

odlican je bogoljub, ali daleko je on od kompletnog. sad kad je pokusevski postao ozbiljan kosarkas, daj da proglasimo nekog mladjeg za boljeg, vazno je da se hajpuje shiny new toy.

Pokusevski i Jovic su igraci koji su u mladjim kategorijama uglavnom igrali kao spoljni igraci tj plejevi , sve se vrtilo u igri oko njih , nisu oni tradicionalne cetvorke kao Bogoljub.   On ima sve  od repertoara  , igra ledjima, licem, igra u traniziciji, solidan je u odbrani, dobar asistent, bas onako  inteligentan igrac.  Otkako je presao iz Slobode u Megu neverovatno brzo je napredovao, to je neki raspon od godinu i po.

Link to comment

Ja ne[to moram da primetim - od smene generacija™ meni se nikako ne dopada naš napad. 

Mislim da smo mnogo izgubili šuterski - imali smo Tea koji je solidno pripaljivao, pa Bogdana, pa su nekako i Kalina i Bjelica bili u boljoj formi za šut i još par nekih - onda je Bogdan izostao, Teo otpao a ovi ostali bazen ne mogu da pogode - bukvalno maše otvorene šuteve u serijama, što je za našu košarku bilo nezamislivo. 

Takodje mi se ne svidja ni to što je uletanje u reket svedeno na minimum i to samo kao poslednja opcija za 5 sekundi - i ti ulazi su tehnički problematični - sve neki kamikaza stil sa zaletanjem, bukvalno svaki put gledam kroz prste dal će onaj da ustane. 

Mi smo ispali sa EP zbog nepostojanja napada, sinoć smo umalo prosuli dobijenu utakmicu zbog očajnog šuta - jesmo na kraju navukli kilavih 30% al to zahvaljujući dobrić u i ristiću koji su bukvalno imali 100% šuta za tricu /evo opet razloga za pucanje aneurizmi :D

 

Ne znam, možda i fantaziram, al mi se to ne dopada. 

 

  • +1 4
Link to comment

Imali smo dobar napad na proslom EP sve do trece cetvrtine na utakmici sa italijanima:dry: Bili smo najefikasnija ekipa na Evrobasketu do tog perioda.

Edited by Micko8
Link to comment
8 minutes ago, Micko8 said:

Imali smo dobar napad na proslom EP sve do trece cetvrtine na utakmici sa italijanima:dry: Bili smo najefikasnija ekipa na Evrobasketu do tog perioda.

Jeste, al su nam centri /čitaj Jokić/ davali 50+ posto toga. 

A gotovo 90% je bio pik.

Sve je to lepo, al nekako jednodimenzionalno. 

Ne znam, možda i nisam u pravu, samo sam hteo da podelim s vama. :unsure:

Link to comment
58 minutes ago, Joe D said:

posteno, ja se ne secam  da sam video ristica da promasuje trojku. 

 

Bukvalno sam isto rekao caletu juce dok smo gledali utakmicu :D Ne znam za ostale pozicije ali u ovim utakmicama gde sam ga do sada gledao deluje da sa centralne pozicije ima 80% i to sve sigurni sutevi, neverovatno

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Ja ne[to moram da primetim - od smene generacija™ meni se nikako ne dopada naš napad. 

Mislim da smo mnogo izgubili šuterski - imali smo Tea koji je solidno pripaljivao, pa Bogdana, pa su nekako i Kalina i Bjelica bili u boljoj formi za šut i još par nekih - onda je +

 

 

Mislim da Kalina nikad bolje nije šutirao. Nije da sam ga detaljno pratio, ali u Zvezdi pa i repki sa obzirom na očajnu mehaniku šuta ima sasvim pristojne procente, rekao bih.

Link to comment
2 minutes ago, Lord Stef said:

 

Bukvalno sam isto rekao caletu juce dok smo gledali utakmicu :D Ne znam za ostale pozicije ali u ovim utakmicama gde sam ga do sada gledao deluje da sa centralne pozicije ima 80% i to sve sigurni sutevi, neverovatno

 

To dok mu neko prvi ne odradi pošten skauting na ovom nivou.

Svakako da dosta naših igrača još vuče traume sa prvenstva. Dobro je što je Gudurić sinoć išao pod koš jer je bilo evidentno da neće pogoditi ništa. Lučić je imao par teških promašaja. Anđušić..no koment.

Da li bi neko mogao da upadne među 12? Uz sve pohvale ovim ljudima koji su sinoć izrudarili pobjedu, ne mogu po kvalitetu da budu ni blizu sastava koji smo imali na evropskom. 

Link to comment
1 minute ago, keitel said:

 

To dok mu neko prvi ne odradi pošten skauting na ovom nivou.

Svakako da dosta naših igrača još vuče traume sa prvenstva. Dobro je što je Gudurić sinoć išao pod koš jer je bilo evidentno da neće pogoditi ništa. Lučić je imao par teških promašaja. Anđušić..no koment.

Da li bi neko mogao da upadne među 12? Uz sve pohvale ovim ljudima koji su sinoć izrudarili pobjedu, ne mogu po kvalitetu da budu ni blizu sastava koji smo imali na evropskom. 

 

Mislim da Ristic ide kao treci centar sigurno,

Link to comment

Nismo ispali sa evropskog zbog lošeg napada, ispali smo jer smo odigrali odbranu na bazi kurca i jer su žabarima

počeli i frižideri da upadaju u koš. Dali su 16 trojki sa preko 40% uspešnosti, Golden stejt ne bi to ispratio u evropskoj košarci.

 

Stoji da slabije delujemo trojkaški sada, bar onako na subjektivni osećaj. 

  • +1 1
Link to comment

Stoji, ali je povezano. Da smo pogodili išta na povratne pasove Jokića (i Vase), isekli bi Italijanima serije i ne bi ni došli u mentalno stanje da im upadaju frižideri. 

Ne znam šta kaže statistika, ali subjektivni osećaj mi je da nam šut hramlje i da to dolazi do izražaja kad se igraju hrkljuš odbrane, tj. u kritičnim momentima.

Nije logično da nam reprezentacija spadne na tačno jednog vrhunskog šutera, Bogdana, ali je izgleda tako.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Gale said:

Stoji, ali je povezano. Da smo pogodili išta na povratne pasove Jokića (i Vase), isekli bi Italijanima serije i ne bi ni došli u mentalno stanje da im upadaju frižideri. 

Ne znam šta kaže statistika, ali subjektivni osećaj mi je da nam šut hramlje i da to dolazi do izražaja kad se igraju hrkljuš odbrane, tj. u kritičnim momentima.

Nije logično da nam reprezentacija spadne na tačno jednog vrhunskog šutera, Bogdana, ali je izgleda tako.

 

Mislim da mi nemamo manjak igraca koji mogu da pogode, mnogo je veci manjak onih koji mogu sebi da naprave separaciju driblingom i da onda pogode. Plus ima tu igraca koji imaju jako dobar sut ali malo napune sorc kad treba da pogode u bitnim momentima. Protiv Turaka su nam procente podebljali Ristic sa 4/4 i Dobric sa 2/2 sutem spolja, jedan centar i jedan navodni bek suter koji vola ne moze da ubode od pocetka sezone, ostali su se ispromasivali za sve pare. Pri cemu su neki promasaji bili bas grozni, imali smo i par air ball-ova. Osim Gudurica ja ne vidim u nasem timu igraca koji ce driblingom sebi da stvori poziciju za sut i pogodi. Ume Micic ali samo u klubu, treba ga zamoliti da bude pazljiviji kod pakovanja za sledecu akciju reprezentacije. Ume i Teo ali je Teo bivsi.

 

To protiv Italije se desi, desavalo se i onim boljim reprezentacijama iz proslosti da su imali utakmice gde sut nije nikako hteo. Ono sto mi se cini da je problem je sto isuvise nasih klubova danas na pozicijama 1 i 1/2 ima Amere "divljake" sa takvim ovlascenjima, cak i klubovi poput FMP-a ili Borca iz Cacka. U Partizanu i Zvezdi se ukupno ta knjiga od domacih igraca svela na jednog Nedovica koji kroz celu karijeru ne moze da uhvati kontinuitet da mozes da se oslonis da ce da uradi ono sto je nama Vilbekin radio na poslednjoj utakmici. Nekako kao da smo se specijalizovali za plejeve koji kontrolisu ritam, postavljaju akcije i uvek prvo gledaju koga ce da proigraju a sutnu samo kad bas nista drugo od ovog nabrojanog plus prodor do obruca ne mogu da urade. Veliko pitanje je sta bi bilo i sa Micicem da ga nije Jasikevicijus uzeo pod svoje. Krace receno, treba nam malo divljaka sa srpskim pasosem.:D

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...