Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

2 hours ago, Mil@n said:

 

Šta je to prelomni momenat? Trojka u poslednjoj sekundi nekog bitnog meča? 50 poena na utakmici? Zlatna ili srebrna medalja?

 

Statistika sa poslednjeg prvenstva ne bih rekao da je loša. 15 poena, 7.5 asistencija, 3 skoka po utakmici. Jokić je imao 21. Prvi sledeći po poenima je bio Kalinić sa 11 svi ostali su naravno ispod 10. 

 

 

Ništa matematički precizno, nego otprilike ono što je juče doživeo Gudura: prvi veći uspeh koji se direktno njemu stavlja na dušu. Neka vrsta razbijanja grča.

Vasa uopšte nije bio loš na prvenstvu, ali je ono završeno neuspehom i to je pojelo dobru statistiku. Pored toga, u ključnoj utakmici je lošu odbranu odigrao na Spizuu. 

Fali ta jedna utakmica...

 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 25.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    932

  • б1lme3

    900

4 hours ago, dragance said:

Da zaigra za Zvezdu, mada ne znam da li bi se uklopio u ovom trenutku. 

Jos je mlad, cekaj da napuni 35, lol

 

Ali realno, Jovic je plej koji mi se uvek dopadao, jer mu je primaran cilj da podeli assist, a ne da prangija sa 9 metara. I nije nista losiji od Markovica, tako da bi se kao 2 plej valjda dobro snasao, ako ga povrede zaobidju, ali to je vec veliko ako....

Link to comment

a za istog  do juce vecina forumasa bila u fazonu da ga ne treba pozvati u reprezentaciju vise nikad. da neko cita reakcionarne komentare po internitima, ne bi ostalo nikoga da igra kosarku.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Gale said:

ali je ono završeno neuspehom i to je pojelo dobru statistiku.

 

Pojelo je svima, a ne samo njemu. Njegove igre ostaju, a da su ostali pružili približno što on i Jokara (osim Kaline), možda bi i osvojili. 

Link to comment
4 minutes ago, assignment said:

I nije nista losiji od Markovica, tako da bi se kao 2 plej valjda dobro snasao, ako ga povrede zaobidju, ali to je vec veliko ako....

 

Ne da nije lošiji, po ovome juče samo, i po onome što je Marković odigrao ove sezone, bolji je Jović jedno 10 puta. 

  • +1 2
Link to comment

Mi sinoć izneverovali kako je Lučić ostao na ovom Kabaji na početku napada kao svaka čast Pešiću što je provalio da će sa njim igrati pik pa da Luča ostane na preuzimanju. I sad čitam Lučićevu izjavu gde kaže da su on i Mitrović to skontali i da je zato čuvao ovog, nigde Pešića ne spominje. Ne znam dal je smešno ili za fejspalm. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Svarog said:

meni je i dalje negativna impresija kako su na kraju treće pa maltene prvi sledeći napad u četvrtoj četvrtini Jaramaz i Anđušić sa trojke pogađali donji deo table. profesionalni košarkaši pa još bekovi. ajd da su neke iznuđene situacije i šutevi van balansa, nego čisti šutevi. nadrealno.

 

Anđušiću je od početka govno bilo u gaćama, ništa čudno, nije mu prvi put, dok je Jaramaz osrednji šuter, moglo je nešto od onoga što je ispalio ući uz malo sreće.

Link to comment
7 hours ago, April said:

Svaka čast dečacima i hvala im za plasman, ali ja ovde u rosteru za SP ne vidim više od trojice.

Jović, Lučić I Gudurić

 

Lucic, Jaramaz i Guduric posle ovog odaziva bi mi isli na prvenstvo sve i da su deset puta losiji igraci a Bajernu i Feneru da se posalje zahvalnica. Nedovic "u dogovoru sa selektorom" da ga uredno presedi ispred televizora.

 

Salu na stranu, mi imamo 12 igraca za prvenstvo, onih 12 sa EP + Bogdan. Eventualno Bjelica ako proigra kod Itudisa, mozda Pokusevski. Ta ekipa je imala dobru atmosferu i igrala odlicnu kosarku na EP, da je Bogdanovic bio tu sumnjam da bi nam se desila i ta jedna utakmica koja je pokvarila ceo utisak. EP im je bilo prvo zajednicko prvenstvo sa Jokicem kao alfa muzjakom, na SP bi trebalo da budu uigraniji i u jos boljim odnosima. Ako se svi igraci zainate da dokazu kako je ono sa Italijom bio trenutni fluke i da su, pre svega sebi, ostali duzni, mogle bi lepe vesti da nam stizu sa SP.

 

Je l' ovaj mali Tristan Vukcevic igra za nas? Ako igra valjalo bi da eksplodira kod Obradovica, iz nekog razloga nam je pozicija 4 postala bas problematicna.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, theanswer said:

Mi sinoć izneverovali kako je Lučić ostao na ovom Kabaji na početku napada kao svaka čast Pešiću što je provalio da će sa njim igrati pik pa da Luča ostane na preuzimanju. I sad čitam Lučićevu izjavu gde kaže da su on i Mitrović to skontali i da je zato čuvao ovog, nigde Pešića ne spominje. Ne znam dal je smešno ili za fejspalm. 

 

Lucic i Mitrovic su obojica izuzetno inteligentni kosarkasi, jednostavno su prepoznali situaciju i prilagodili se. Sto kaze @Joe D, ne moze trener da predvidi bas svaki napad protivnika, moraju igraci da misle i donose odluke na terenu. Jutros osvanuh sa onim "Luka & Kuzma" podcast-om, Zare Paspalj je bio gost. Komentarisuci ucinak na EP upravo je rekao nesto u fazonu da nam je falila individualna priprema igraca u smislu skautinga protivnika protiv kojeg ocekujes da ces igrati i da je njegova generacija takvu vrstu pripreme podrazumevala.

 

Dakle, nije to ni smesno ni za facepalm, naprotiv. Od igraca se ocekuje da prepoznaju ovakve situacije i prilagode se.

Link to comment
53 minutes ago, Joe D said:

a za istog  do juce vecina forumasa bila u fazonu da ga ne treba pozvati u reprezentaciju vise nikad. da neko cita reakcionarne komentare po internitima, ne bi ostalo nikoga da igra kosarku.

 

A ni da trenira..

Link to comment
35 minutes ago, harper said:

Dakle, nije to ni smesno ni za facepalm, naprotiv.

valjda je mislio da je smesno/tuzno jer je procitao izmedju redova da pesic nije skontao da tako treba da odigramo odbranu

 

43 minutes ago, harper said:

Je l' ovaj mali Tristan Vukcevic igra za nas? Ako igra valjalo bi da eksplodira kod Obradovica, iz nekog razloga nam je pozicija 4 postala bas problematicna.

da l za njega bese vazi ono da moze tek kad napuni 21? cjacja mu Dusan potvrdio da ce za nas, dakle najranije u Parizu

Edited by spaceploitator
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...