Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    935

  • б1lme3

    900

4 hours ago, zorglub said:

Samo se nadam da će i Bogdan iskulirati. Čovek je pod dobrim ugovorom i u dobrim igračkim godinama, za njegovo dobro se nadam da će uhvatiti odmora za novu sezonu.

Želiš li dobro svim sportistima, ili si srpski nacoš, pa su ti samo Srbi bitni?

:D

Edited by duma
Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja se izvinjavam sto sam Jokica nazvao sisom. Ipak nije u redu, citaju ovo i deca.

 

Ubuduce cu ga zvati Dojkic. To je ipak prikladnije..

 

Zauzeto, ima Hrvatica Dojkić

 

A i ona igra za reprezentaciju. Gubi od Francuske 40 ali igra

Edited by theanswer
Link to comment
Just now, theanswer said:

 

Zauzeto, ima Hrvatica Dojkić

 

Pa sta. Ko sto ima 2 Bogdanovica, moze i dve Dojke. Ai i logicno je da budu par..

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

Mogu da razmišljam o tome u kontekstu "prvi lik sa naših prostora koji je dosegao te visine u NBA", ali mi je to na nivou trivije. 

Naši prostori su tamo gde žive "naši narodi", ili gledaš geografski? Ako ne držiš do naroda i rase, što ne računaš Janisa? Na karti sveta je tik pored nas.

"Naši prostori" je krajnje pičkasta tvorevina kojom se prikriva da se radi o našim narodima (i narodnostima). Puna usta nezainteresovanosti za pripadnost, a navija se za timove i igrače s "naših prostora".

Skoro sam gledao projekciju "NBA tima sa Balkana". Stavili su u tim i Janisa, ali ga posle ne bi na slikama na kojim se momci sa Balkana druže. 

Edited by duma
Link to comment

Naši prostori as in naše jezičko-kulturno područje. Za Janisa nisam znao dok nije eksplodirao u NBA, a ovamo znam i za Luku i za Šarića, Hezonju, Zubca od maltene kadetskih dana i za Teletovića, Nurkića i Vučevića, da ne pričam da znam i za Krešu, Tonija, Rađu, Dražena, Nestorovića, jbg, pratim te medije, pa sam ispratio i igrače, grčki ne razbiram. Ne vidim kako je to nekompatibilno sa ovim da me taj nacionalni aspekt košarkaške priče slabije interesuje.

Link to comment
8 hours ago, James Marshall said:

Naši prostori as in naše jezičko-kulturno područje. Za Janisa nisam znao dok nije eksplodirao u NBA, a ovamo znam i za Luku i za Šarića, Hezonju, Zubca od maltene kadetskih dana i za Teletovića, Nurkića i Vučevića, da ne pričam da znam i za Krešu, Tonija, Rađu, Dražena, Nestorovića, jbg, pratim te medije, pa sam ispratio i igrače, grčki ne razbiram. Ne vidim kako je to nekompatibilno sa ovim da me taj nacionalni aspekt košarkaške priče slabije interesuje.

Sasvim legitiman stav, sa tim da mi se čini da se dobar deo ljudi kojima je neigranje Jokića teže palo nego tebi ne loži na naciju kao takvu nego na reprezentaciju. Meni je košarkaška reprezentacija Srbije jedini sportski tim prema kome imam jake emocije pa zbog toga pratim domaće igrače sa većom pažnjom nego strane, a strani su mi svi koji ne igraju za reprezentaciju. Meni je Dončić isto što i Lilard, a Bogdan mi je daleko draži. Sa druge strane, uopšte nemam jak nacionalni ponos niti sebe smatram patriotiom, čak sam u procesu ispisa iz srpskog državljansta. Stav koji delim da je Jokić = Plamli zapravo može da znači i da se na sport gleda još čistije nego što ti to radiš jer je tebi ipak Dončić važniji od Lilarda iz jezičkih i kulturnih razloga, dok su meni svi igrači podjednako važni osim malog broja njih koji igraju za tim za koji navijam. Dakle, Jokić je Plamli ne zato što je izdajnik srpskog roda (u toj kategoriji sam ja ispred njega) već zato što ne igra za moj omiljeni sportski tim, kao i Plamli uostalom.

  • +1 7
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Sasvim legitiman stav, sa tim da mi se čini da se dobar deo ljudi kojima je neigranje Jokića teže palo nego tebi ne loži na naciju kao takvu nego na reprezentaciju. Meni je košarkaška reprezentacija Srbije jedini sportski tim prema kome imam jake emocije pa zbog toga pratim domaće igrače sa većom pažnjom nego strane, a strani su mi svi koji ne igraju za reprezentaciju. Meni je Dončić isto što i Lilard, a Bogdan mi je daleko draži. Sa druge strane, uopšte nemam jak nacionalni ponos niti sebe smatram patriotiom, čak sam u procesu ispisa iz srpskog državljansta. Stav koji delim da je Jokić = Plamli zapravo može da znači i da se na sport gleda još čistije nego što ti to radiš jer je tebi ipak Dončić važniji od Lilarda iz jezičkih i kulturnih razloga, dok su meni svi igrači podjednako važni osim malog broja njih koji igraju za tim za koji navijam. Dakle, Jokić je Plamli ne zato što je izdajnik srpskog roda (u toj kategoriji sam ja ispred njega) već zato što ne igra za moj omiljeni sportski tim, kao i Plamli uostalom.

 

Dobar post. Sve potpisujem i taj kontekst Plamlija ima smisla. Ako nema ostrašćenosti i jednostavno te ne zanima igrač koji ne igra to leto za repku, to je sasvim legitimno. 

Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

Sasvim legitiman stav, sa tim da mi se čini da se dobar deo ljudi kojima je neigranje Jokića teže palo nego tebi ne loži na naciju kao takvu nego na reprezentaciju. Meni je košarkaška reprezentacija Srbije jedini sportski tim prema kome imam jake emocije pa zbog toga pratim domaće igrače sa većom pažnjom nego strane, a strani su mi svi koji ne igraju za reprezentaciju. Meni je Dončić isto što i Lilard, a Bogdan mi je daleko draži. Sa druge strane, uopšte nemam jak nacionalni ponos niti sebe smatram patriotiom, čak sam u procesu ispisa iz srpskog državljansta. Stav koji delim da je Jokić = Plamli zapravo može da znači i da se na sport gleda još čistije nego što ti to radiš jer je tebi ipak Dončić važniji od Lilarda iz jezičkih i kulturnih razloga, dok su meni svi igrači podjednako važni osim malog broja njih koji igraju za tim za koji navijam. Dakle, Jokić je Plamli ne zato što je izdajnik srpskog roda (u toj kategoriji sam ja ispred njega) već zato što ne igra za moj omiljeni sportski tim, kao i Plamli uostalom.

Ne bih rekao važniji, ali može se možda reći i tako, nego sam jednostavno izloženiji informacijama o njemu umjesto o Lilardu, mada kad me neko zainteresuje kao igrač (ili tema uopšte), onda gledam da dodatno usmjerim informacije. Sad samo (ovo naravno ne mislim na tebe lično, jer mislim da razmišljamo isto) da ne odemo u onu priču sa drugih topica tipa "kako možeš da navijaš za klub iz Engleske/Italije/Španije". Naravno da me reprezentacija zanima kao tim koji pratim, ali nemam taj ložački momenat da mi je to nešto mnogo bitniji aspekt od svih ostalih takmičenja, iako atmosfera praćenja bude drugačija. Poštujem kome je to primarno, ali malo je i to iščililo, bar kod mene. Ponajviše u fudbalu, u košarci i ponajmanje (uz recimo vaterpolo), ali nekako to ima veze sa tim što smo se mi opekli o te nacionalne priče pa se meni lično to smučilo i onda sam se malo distancirao od svih tih priča, jer se često i zloupotrebljavaju. Ali se generalno slažemo.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...