Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    932

  • б1lme3

    900

16 hours ago, Nikodije said:

Ako se svi odazovu, to će biti jača ekipa nego ona 90-ih

90 ih nikad nismo sklopili idealan tim, uvek je neko falio :fantom:

Edited by Cash
Link to comment

drazen, toni, dino, zdovc.... :s_p:

:1945_flag_yu:

 

 

realno™ 95,96 smo bili najjaci od raspada

01,02 isto jako dobre ekipe

2005 po imenima isto odlicna ekipa, ali su pojedinci vec bili u godinasma, pre svih bodiroga i rebraca, a i cesto se zaboravlja da tad nije igrao stojakovic

Link to comment

Mrzi me da guglam, da li je Tarlać ikad bio u sastavu reprezentacije na nekom od velikih takmičenja?
I da li je imao kvaliteta kao igrač da igra za reprezentaciju, tj.da li je bilo mesta za njega? 

Link to comment

igrao je sigurno

on, jaric, stojakovic i zaboravio sam ko jos su kao klinci uzeli grcka drzavljanstva (dok su kod nas bile sankcije), pa ih je posle grcka kocila nesto

u tim godinama je bio top talenat

kasnije je bio dobar, ali se zapravo nikad nije razvio na taj ocekivani nivo

Link to comment

Tarlac ima zlato 2001. ne mogu da se setim da li je irao na olimpijadi godinu dana pre toga(mada se secam jebenog Jestratijevica, tako da verovatno nije)

 

Odlican je on defanzivac bio, verovatno je mogao i vise da igra. 

Edited by Joe D
Link to comment

da, sad proverih 99,00, 01

a onda se za indijanapolis vratio divac i pesic izvukao kotura iz naftalina :D

secam ga se sa sve onom trakom oko glave

pre toga je bio nestao par godina

 

divac, rebraca, drobnjak, tomasevic, tarlac, koturovic i naravno jestratijevic :D prilcina je guzva tih godina bila za izboriti mesto

 

nego gledam sad sastave nasih na prvenstvima, jbg nekad sam znao 30 godina unazd sad se vec po malo zaboravlja

1991 drugo vreme, druga drzava, neuporedivo sve, nego pored apsolutne dominacije, pobedjivanja redom sa +20 i to bez najboljeg igraca ekipe sad vidim da je najstariji igrac nase reprezentacije tad imao 26 godina :hail:

i posle neko kaze da sfrj ne bi dobila "drim tim" :s_p:

u atlanti bi ih vec rutinirali :fantom:

Link to comment

posle je nesto slicno uradio ivkovic 2009 u potpuno drugacijim okolnostima naravno

i tad nam 2 najstarija igraca imala 26 godina bojan popovic i krstic, ostali 23 ili manje

ta medalja je bukvalno cudo

em je dosla posle godina neuspeha, em na dosta jakom prvenstvu(spanija, francuska,grcka, slovenija u najboljim sastavima) em sa tom podmladjenom ekipom od koje polovina i dan danas igra za reprezentaciju

da drugoj polovini karijere nisu otisle u kurac mahom zbog povreda i da nas nisu onako brutalno pokrali godinu dana kasnije verovatno bi uzeli jos nekoliko medalja i ne bi cekali celavu picku da nas vrati u vrh

Link to comment

Mnogo mi smeta sto dozvoljavam sebi da me nervira sto nam FIBA ne priznaje sve te medalje od 95. do 2001. Zato bih zeleo samo ovo leto da se pogodi forma, zelja, sreca i trenutak u Kini pa posle mogu da beleze i pisu sta hoce. 

Link to comment
7 minutes ago, Mos said:

Mnogo mi smeta sto dozvoljavam sebi da me nervira sto nam FIBA ne priznaje sve te medalje od 95. do 2001. Zato bih zeleo samo ovo leto da se pogodi forma, zelja, sreca i trenutak u Kini pa posle mogu da beleze i pisu sta hoce. 

a zajebavas? :D

ja sam to i zaboravio, koga zabole sta oni priznaju ili ne

 

sto se bolda tice, to nabrojano i da amere ne krene sut za tri :fantom:

Link to comment
29 minutes ago, pbg12345 said:

a zajebavas? :D

ja sam to i zaboravio, koga zabole sta oni priznaju ili ne

 

sto se bolda tice, to nabrojano i da amere ne krene sut za tri :fantom:

 

Ma znam, nego mi je toliko lepih trenutaka i emocija u ta govnarska vremena donela reprezentativna kosarka da mi je prosto muka sto ce u buducnosti neki retardirani, levi komentatori da spominju pokojnu zemlju koju svrstavaju vec u ostale Sokovije™ kao osvajaca nekih bitnih medalja u to vreme. Kazem ti, nervira me sto me nervira :)

 

Sto se amera tice, da ne igra AD :fantom:

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

igrao je sigurno

on, jaric, stojakovic i zaboravio sam ko jos su kao klinci uzeli grcka drzavljanstva (dok su kod nas bile sankcije), pa ih je posle grcka kocila nesto

u tim godinama je bio top talenat

kasnije je bio dobar, ali se zapravo nikad nije razvio na taj ocekivani nivo

 

Gurovic.

 

Igrao je Tarlac 2001. rotaciju sa Drobnjakom i Tomasom, Dejan Milojevic je bio 4ti visoki ali ne znam dal je usao ista, mozda neki garbidz tajm.

A ta Slovenija 2009te, verovatno njihova najjaca ekipa u istoriji, mislim da su imali 4 ili 5 aktuelnih/bivsih NBA igraca plus im je falio Beno Udrih. Plus dva najiritantnija lika u istoriji u vidu Lorbeka i Smodisha, ni dan danas mi nije jasno kako smo to dobili. Misli, Teo trica, tako smo dobili, ali ono...

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...