Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

5 hours ago, theanswer said:

Nego

 

Teo, Jovic, Micic, Guduric, Bogdan, Kalinic, Lucic, Bjelica, Jokic, Bobi, Milutinov. Ko je 12.? 

 

Nedovic, Gagi, Simon?

ccc

a ja kad sastavljam reprezentaciju  godinu dana pred takmicenje onda prozivate :fantom:

 

mozda gudura otpadne

kod mene nedovic nije sporan ako je zdrav u tom trenutku

 

dakle ovih tvojih 11+nedovic

posle njih raduljica, zagorac te markovic i simanic

svi ostali su dosta dalje od idealnih 12

Link to comment
  • Replies 25.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    935

  • б1lme3

    900

10 hours ago, pbg12345 said:

ili posle milutinova

 

milutinov je top 3 na svojoj poziciji u evropi, ne posotji scenario gde on nije u 12 

Link to comment

kako mislis u evropi? u smislu evropska takmicenja?

kakve to ima veze kad sve sto valja na njegovoj poziciji igra u nba?

od svih pozicija, iz evrope ima najvise centara

 

ali milutinova sam spomenuo kao zajebanciju

posto ne vidim vezu izmedju markovica i nedovica, pa kao sto nije pitanje milutinov ili nedovic u 12, tako nije ni nedovic ili markovic

 

 

jel moze kalina u nba? :)

 

Link to comment

u evroligi, valjda je jasno, i naravno da ima veze, evroliga je jako takmicenje.  ne samo to, on je nas drugi najbolji centar tako da ne viidm kako on moze van 12. 

 

igraca kao kalina tamo imas na kilo tako da mislim da on nema sta da trazi tamo. 

Link to comment
24 minutes ago, pbg12345 said:

 

ali milutinova sam spomenuo kao zajebanciju

posto ne vidim vezu izmedju markovica i nedovica, pa kao sto nije pitanje milutinov ili nedovic u 12, tako nije ni nedovic ili markovic

 

 

 

ne vidis da nedovic i markovic igraju na istoj poziciji u timu?

Link to comment

o jebem mu :D

dakle, pomenuo sam milutinova, mogao sam napisati i jokic ili marjanovic, da bi poentu pokazoa ekstremnim primerom

a poenta je da markovic i nedovic nisu konkurencija za 12 srbije

 

jeste, spoljnji su igraci i obojica se koriste na obe pozicije, sa tim sto markovic daleko vise igra 1, a nedovic vise 2

 

ali su im uloge na terenu potpuno razlicite, zbog stila igre odnosno njihovih kvaliteta i nedostataka i u idealnoj situaciji o kojoj se pisalo ne vidim kako su oni jedan drugom konkurencija

 

a sto se milutinova tice, nisam siguran da je u ovom trenutku kvalitetniji od marjanovica

marjanovic je vrlo specifican kosarkas i prilicno ga je tesko uporedjivati sa ostalima

ali da jokic, marjanovic i milutinov kao centarski trio ima najvise smisla i jesu nasa tri najkvalitetnija centra

 

a milutinovu je mesto u nba. super sto je on top 3 centar u evropi, ali kad valjda 50+ evropskih centara igra u nba (naravno da ih nema bukvalno 50+, ali pun kurac neamerickih visokih je u ligi) i kad ima mesta za razna debla samo na osnovu visine/duzine vreme je i njemu da se oproba medju najboljima

 

 

a zanimljivo da se milutinov retko pominje u onim "patriotskim pricama", a nekoliko puta nije bio zainteresovan da igra za reprezentaciju

zapravo je odigrao samo jedno prvenstvo

 

u svakom slucaju mi je drago sto je napokon napravio ozbiljan iskorak, 24 godine su mu, prilicno dugo je stagnirao i vazio za talenta, a nikako i da pokaze to u punom smislu

Link to comment

razliciti su im kvaliteti. obojica su ballhandleri u napadu, pa nazovi to kojom god hoces cifrom. 

 

nije ni bitno, stefan je utisao u penziju. da nije, imao bi zagarantovano mesto u 12. 

 

sto se tice milutinova, on jeste nas drugi najbolji centar, defanziva je i dalje veoma bitna za poziciju na kojoj igra.

Link to comment

@Joe D

markovicu je konkurencija jovic, slicni su igraci

 

na strani markovica je iskustvo, to sto je dugo godina u reprezentaciji, sto je odigrao "milion" utakmica sa teom 

jovic je mladji, a cini mi se u ovom trenutku i bolji za tu ulogu, koja zahteva mnogo energije, trcanja i batina

obojica imaju slicne mane, los sut, u napadu mogu da razigravaju ekipu, ali sami i nisu neka opasnost po kos

 

nedovicu su konkurencija za 12 bogdan i guduric

sa tim sto je pored ogromnog napretka ove dvojice poslednjih godina, bogdan(koji je i sam drasticno napredovao) klasa ispred, pa je u toj hipotetiskoj idealnoj situaicji gde su svi zdravi i spremni da igraju nedovicu konkurencija guduric

 

na strani gudure je pre svega sut (valjda najbolji nas suter od pedje), na strani nedovica najpre fizika

 

ti u nekom postu pre kazes "lol nedovic" kao da se ne znam raspravlja o igranju covica za reprezentaciju

covek je proslu godinu zavrsio kao drugi strelac evrolige (sved, on, de kolo, doncic, ono nije losa ekipa)

u stanju je sam da pobedi najbolje el ekipe

verovatno nas najbrzi spoljnji igrac, koji je u stanju da iskreira i za sebe i za druge (ok, malo vise za sebe :) ) da zatrpa kos, ima odlican ulaz (jako i do samog kraja dabome)

 

jeste on bio sinonim za vecitog talenta, nekog ne bas visokog (kosarkaskog) iq, ko se gubi u odbrani i nazalost poslednjih godina sklon povredama, ali isto tako je i drasticno napredovao i zbog svega ovog gore itekako konkurentan za tih nasih idealnih 12

Link to comment

ajd nek vam bude da jeste (milutinov nas drugi najbolji centar), ali to je eventualno poslednjih nekoliko meseci

jbg boban iza sebe ima sezonu ozbiljne dominacije evroligom, uostalom biran je i u idealnu petorku i 3 sezone nba

milutinov ima 24 godine i ovo mu je prva sezona gde je on dominantan na el nivou (ne onaj bobanov nivo, ali ok daleko iznad proseka)

 

steta sto se od kuzmica i bobana ne moze napraviti jedan centar, onda ne bi bilo potrebe za ovim razgovorom :D

a iako na papiru moze dobro zvucati da imas jednog dobroh napadaca i jednog dobrog u odbrani, da u teroji to ne mora biti tako smo gledali na proslom ep

gde kad udje kuzmic ne moze da uhvati pas od saigraca udaljenog pola metra, a kad udje boban trpaju preko njega direktno ili indirektno kao da je u pitanju filip covic

 

Link to comment
28 minutes ago, pbg12345 said:

@Joe D

markovicu je konkurencija jovic, slicni su igraci

 

gde pise da treba 12 razlicitih igraca da igra?

 

stavljati nedovica kao rezervnog beka, sa tri pleja i bogdanom u spoljnjoj liniji bi bila losa konstrukcija tima. na stranu sto je najgori defanzivac od svih pomenutih ovde, resava neke probleme koje ovakva reprezentacija i nema(tipa instant napad, sa ovom kolicinom vrhunskih distributera lopte i sutera u sastavu). mozda on i upadne pre gudurica, ali to je prilicno besmisleno, guduric je gotovo pa savrsen da popuni tu spoljnu liniju. 

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...