Jump to content
IGNORED

Submarine Movies


Mil@n

Recommended Posts

Bump!Odgledao sve od ranije, i neke nove, zanimljiv on the beach skroz, sa Asanteom, 3h traje (čini mi se da je to bila neka miniserija). Film nije toliko vezan za podmornicu, tj praktično nije uopšte, tamo se dešava najmanje radnje, ali ima ok zaplet i sasvim solidno odrađenu apokaliptičnu atmosferu, dobar kraj (da ne spojlerišem), i ima preteranih kadrova prirode. Sve u svemu, sasvim ok, iako nisam očekivao ništa više od neke prosečne zabave jer je film nižeg budžeta tj tv produkcije.

Link to comment
Počeo sa Crimson Tide. Kakva filmčina... Isto zanimljiv i gledljiv kao i prvog puta.
Q. Tarantin pisao one-liner-e koji su i najbolji dijaloški momenti filma. Beše to pre nego što je postao (redovni) kokaholičar.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Nastavio ciklus, zezao me Hunt For Red October, skinuo bio verziju od 12gb, pa nije hteo da ga pusti preko streama sa harda blu ray player, no sada sam rešio taj problem forever, glupi DTS audio codec pravio problem.Bolji je Crimson Tide i to osetno ali ok mi je i ovaj, malo manje nego pre doduše, neke falinke su postale očiglednije vremeno a ima malo pro American crap-a više nego što mogu da istolerišem, počevši od samog plota. Koneri je faca, ko i uvek, diže kvalitet filma za barem 25%. Zaboravih da je film čedo Toma Klensija, gotivim njegove radove.Našam sam sapatnika da preguramo zajedno 3.30h Das Bot directors editiona pa će projekcija možda već sjutra.
Crimson Tide je mozda bolji kao film, ali meni je neubedljiv. Sama premisa mi je neubedljiva, da se ssbn koristi u takticte svrhe, za gadjanje pojedinacnih ciljeva. Skoro kao Last Resort :frust:. Pogotovo sto postoje razne druge alternative koje bi bile koriscene.S te strane, Clancy ima vise utemeljenosti, mada je i film ima nepreciznih detalja. Knjiga je mnogo bolja i naravno detaljnija. Steta sto su kasniji Clancyijevi filmovi sve losiji i losiji, kao i knjige uostalomOdgledao Enemy Bellow za vikend. Stvarno filmcina.
Link to comment
  • 6 years later...

Sličan utisak za The Wolf's Call. Fali dobre priče i.. malo razuma. Sve je digitalno, satelitizovano, projektili tope kilometre u milisekundama, ali kapetan istrčava na palubu da bi iz ruke gađao protivpodmornički helikopter u naletu :unsure: Pa i legenda o posljednjem jurišu S. Kovačevića u sebi ima više dostojanstva od ovakve kojotovske praznoglavosti. Pa onda, glavnog lika taj novi/stari zvuk paranormalno izbacuje iz ose.. zašto tačno? Počeo sam da se gasim od idiotske scene muvanja u kafiću uz besmisleno zamuckivanje i kikotanje na temu trapave vojničke romantike.. Kad sam se probudio, vidim jedni tonu, jedan izranja, znači smor i od raspleta. Kad vidiš Kasovica, pomisliš aj nije sad neka glumčina al biće nešto, ne bi on za masan honorar glumio bezličnog oficira u neantiratnom ratnom filmu.. pa Matija je psovao gradonačelniku majku kad je bilo aktuelno i stani pani.. cvrc honorar it is

 

Grozan je i onaj holivudski Hunter Killer. Kursk je bio OK, ali i taj se brzo zaboravlja.

 

Mada ja imam problem s time što podmorničkim filmovima prilazim s prevelikim očekivanjima. Malo ih je, a još manje dobrih.

Link to comment
9 minutes ago, autsajder said:

 Matija je psovao gradonačelniku majku kad je bilo aktuelno i stani pani.. 

 

Valjda je skoro plati kaznu od 1117 eura zato sto je na tviteru uz klip nekog policijskog prebijanja napisao ACAB. Car

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...