Jump to content

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)

fonTelefon

Recommended Posts

• Replies 391
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• palikaris

65

• Indy

47

• fonTelefon

36

• adam

22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da je grkinja budala, ali brate, drzava dozvoljava da takva agencija postoji. I to nije neka opskurna firmica, nego ogromna agencija, sa filijalama po celoj uk. A njihovi oglasi su svuda, pa i na rightmove. Evo uzmi pa proveri, ja zadnji put kad sam se selio, pre jedno 6 meseci, je tako bilo.
Ziveo sam u tri grada u Britaniji, i za flatland nisam cuo niti sam ih nasao na rigthmove kada sam gledao smestaj za sebe. No, sasvim je moguce da su prisutni ne samo u Londonu.
Upao si u klasicnu zamku kritikovanja svega u novoj drzavi u periodu snalazenja. Desava se i meni cesto, pa kazem sebi "ne seri" kad malo razmislim.Craigslist, Gumtree i slicni sajtovi su poligoni za razne prevare, to si do sada iz iskustva morao da naucis. Hendlovanje raznih sluzbi, komunalaca isl. se brzo savlada, posebno kad govoris jezik domorodaca. Zdravstvena zastita isl. - jebiga, mislim da je to sveprisutan problem u svim zemljama sa tendencijom naglog pogorsanja u narednim godinama.Ukratko, debelo preterujes.
Razjasnjenja radi, gumtree su on-lie mali oglasi. Funkcionise sasvim ok za male stvari tipa prodaja i kupovina namestaja pri iseljenju, useljenju, bicikli i tako to, i usluge koje se tu mogu jeftino naci (cistaci, vrtlari, handymen i sl.).Ove agencije sto placaju da se reklamiraju na gumtree, to je verovatno druga prica.

Da, ali se u poslednje vreme nakotilo mnogo prevaranata sa semama poput nigerijskih. Gumtree je ok za kupovinu stvari koje se mogu licno preuzeti, ali treba za izbegavati oglase koji reklamiraju stvari koje se salju pouzecem ili usluge koje se placaju unapred.

Ovo su apgrejd varijante "šta ćeš ti na ovom topiku" :fantom:
+1Otprilike kao kad bi neko terao kemtrejlerase i haarpovce sa topika o meteorologiji. Edited by FRhost
Da, ali se u poslednje vreme nakotilo mnogo prevaranata sa semama poput nigerijskih. Gumtree je ok za kupovinu stvari koje se mogu licno preuzeti, ali treba za izbegavati oglase koji reklamiraju stvari koje se salju pouzecem ili usluge koje se placaju unapred.
True.
henrik larsson
Otprilike kao kad bi neko terao kemtrejlerase i haarpovce sa topika o meteorologiji.
+1Valjda drugi ljudi iz drugih zemalja bolje znaju kakva su njihova iskustva.
+1Valjda drugi ljudi iz drugih zemalja bolje znaju kakva su njihova iskustva.
Pa vidi, kad Noskich (koji, ubr, takodje ne zivi u UK) napise da nema velike razlike u odnosu na Srbiju, "osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su", jasno je i iz druge drzave da je u pitanju bullshit.Ono sto prica Palikaris vec razumem, s tim sto neke od stvari koje kritikuje spadaju u univerzalna znanja, poput izbegavanja ociglednih prevara.London jeste jako surova sredina za zivot, posebno od kad je krenula recesija. Hiper-kapitalizam u kome se svakog dana boris da opstanes. Ko nema srece da spada u privilegovane pripadnike dobro placenih profesija, ima sitnu decu, nema pocetni kapital i volju da se bori za opstanak, ima i bolje alternative za boravak.
Pa vidi, kad Noskich (koji, ubr, takodje ne zivi u UK) napise da nema velike razlike u odnosu na Srbiju, "osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su", jasno je i iz druge drzave da je u pitanju bullshit.
On to isto kaze i za Australiju, za koju je to jednako netacno.Ali, na to smo se valjda vec navikli. Kao i na neke kojima je svaka losa vest sa Zapada razlog za veselje.
henrik larsson
Pa vidi, kad Noskich (koji, ubr, takodje ne zivi u UK) napise da nema velike razlike u odnosu na Srbiju, "osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su", jasno je i iz druge drzave da je u pitanju bullshit.Ono sto prica Palikaris vec razumem, s tim sto neke od stvari koje kritikuje spadaju u univerzalna znanja, poput izbegavanja ociglednih prevara.London jeste jako surova sredina za zivot, posebno od kad je krenula recesija. Hiper-kapitalizam u kome se svakog dana boris da opstanes. Ko nema srece da spada u privilegovane pripadnike dobro placenih profesija, ima sitnu decu, nema pocetni kapital i volju da se bori za opstanak, ima i bolje alternative za boravak.
Na stranu njegov zaključak, ono što sam ja video da su obojica ispisala solidan broj konkretnih slučajeva, crno na belo. I ne znam zašto bi trebalo da im ne verujem, osim ako nemaju neku predistoriju masnog laganja za koju ja ne znam. Dakle, može da se kaže "to si izmislio", a ne "preteruješ". Ovakve reakcije su mi preblizu onim jojogijevštinama, neaš ti pojma, saću ja da ti kažem kako je. Edited by henrik larsson
Na stranu njegov zaključak, ono što sam ja video da su obojica ispisala solidan broj konkretnih slučajeva, crno na belo. I ne znam zašto bi trebalo da im ne verujem, osim ako nemaju neku predistoriju masnog laganja za koju ja ne znam. Dakle, može da se kaže "to si izmislio", a ne "preteruješ". Ovakve reakcije su mi preblizu onim jojogijevštinama, neaš ti pojma, saću ja da ti kažem kako je.
Napisao bih "to si izmislio" da sam tako mislio, preterivanje bolje iznete slucajeve. Evo ti par primera, pa zakljuci sam:
Zemlja kraljice babe je tezak, ali bas tezak raspad, u kome gotovo nista ne funkcionise, i odrzavaju ih jos samo "stare pare" koje su nagomilali vekovima pljackajuci pola sveta. Da nemaju taj stek, bili bi ko srbija devedesetih.
Sigurno.
jebote, na bilo koji jebeni londonski aerodrom kad sletis, opusteno cekas u redu za passport control i po sat-dva, zato sto retardi nisu u stanju da to organizuju kako treba, i zato sto im samo zija bulja za pare, pa pokusavaju da na aerodrom kao sto je na primer luton, sa kapacitetom za mozda 5 letova na sat, oni uguraju 205, a drze tri radnika na salterima za passport check (stednja!). isto je i na hitrou i getviku i stansedu. usluga na shipol-u ili frankfurtu, u poredjenju sa heathrow-om je mega giga ultra, to tuzni uk nikad nece dostici.
Na engleskim aerodromima mi se nije desilo da toliko cekam, ali na frankfurtskom jeste.
housing :isuse: ... ako si ikada prosao kroz proces trazenja i rentiranja gajbe, znas i sam na sta to lici, kolko je prevara ugradjena u sam sistem, i kolko ako te zajebu sve funkcionise po srpskom principu "jebiga, tuzi nas", kolko kostaju te gajbe i na sta lice.
Trazenje gajbe je svuda skup i bolan proces. Mislim da je u Nemackoj cak i gore, agenti rutinski uzimaju 2.4 kirije provizije, a naci stan bez agencije je u nekim gradovima vrlo tesko. Jedino je tacno da su stanovi strasno skupi u Londonu, a sve ostalo je vrlo diskutabilno. Kvalitet gajbi nije sjajan ni u Parizu, Barseloni ili u nemackim gradovima, a trazenje stana u Parizu je poprilicno jeben i skup posao. Cena metropole.
public transport: praistorijski metro sistem koji opasno baguje vec godinama, i koji je uz to u startu lose projektovan i planiran (al ajde, to i da im se oprosti, ipak je poceo da se gradi jos u 19. veku) a kosta te skoro kolko bi te u nl kostalo da ides taksijem na posao i nazad svaki dan.
Larssone, je l ovo preterivanje ili izmisljanje?
one raspale vozove koji kostaju ko djavo necu ni da spominjem. samo da te podsetim da ultra spora voznja od kings cross-a do lutona (pola sata, kapiram da bi nekim pravim vozom i po pravoj pruzi trebalo 10 minuta) kosta nekih 15 funti rteturn ticket, a na primer rotterdam-brussels, preko 200 km za nekih malo jace od sat, 20-22 jura return.
20-25 jura tamo-amo je standardna cena prevoza od gradova do low-cost aerodroma svuda u Evropi™. Dakle, preterivanje.
obrazovanje: imas lovu? moze, studiraj, doktoriraj, radi sta oces, jedva da moras i engleski da znas. samo daj jedno 15-20 soma funtaca godisnje. u isto vreme, nista losije skole po svici il holandiji il nemackoj su dzabe. a osnovno i srednje obrazovanje tek.
Nemacka ima poprilicno nizak procenat visoko-obrazovanog stanovnistva. Jebes takav reper.Primeri su manje vise svi na tu foru, pa sta je onda to, ako ne preterivanje? Mislim, samo poredjenje Londona i Amsterdama je svojevrsno preterivanje. Al to su sve subjektivne stvari, sto je skroz OK. Ali iz toga izvoditi porediti UK sa Srbijom devedesetih je vec izmisljanje. Pardon, preterivanje. Edited by FRhost
Pa vidi, kad Noskich (koji, ubr, takodje ne zivi u UK) napise da nema velike razlike u odnosu na Srbiju, "osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su", jasno je i iz druge drzave da je u pitanju bullshit.
Ja sam upravo i govorio o Australiji.
On to isto kaze i za Australiju, za koju je to jednako netacno.Ali, na to smo se valjda vec navikli. Kao i na neke kojima je svaka losa vest sa Zapada razlog za veselje.
Svako ima razliciti dozivljaj, nacitan si covek, trebalo bi da si cuo za analizu diskursa.A meni deluje da bi tebi Indy daleko vise pasovala UK sa tim postrojavanjem mirno, ljubljenjem ruku i ostrim razlikovanjem mediokriteta sa jedne strane i lidera sa druge. Australija je anti-tall poppy, za te kastinsko-hijerarhijske fore treba se vratiti u metropolu, kolonija nije za to.

Inace sam igrom slucaja bio odgovoran (sve osim donosenja odluke koga pozvati i koga zaposliti) za recruitment mase ljudi u IT odeljenju za koje sam radio pre. Em sto je u pitanju bila javna institucija (najstariji australijski univerzitet) em sto je vec vodjen sudski proces protiv univerziteta jer je pre jedan menadzer zaposljavao muza svoje sestricine, prijatelje i to sve preko recruitment agencije svoje zene (agencija uzimala masne pare oko 20-30% od plata); i pored svega toga bio sam svedok organizovanog zaobilazenja pravila. Drzava postavi pravila da zastiti obicnog coveka, a velike firme uvek nadju nacina da izvrdaju. Primeri kao da su iz nekog drzavnog preduzeca u Srbiji: standardno objavljivanje konkursa nakon sto je vec odabran interni kandidat za poziciju, otpustanje ljudi jer se menadzerima cefnulo uz obrazlozenje ne treba nam vise ta pozicija, onda zaposle novog coveka da obavlja 100% isti posao i promene mu titulu (npr. bio coordinator, sad je officer i obrnuto); secam se intervjua kada je u jednom danu pozvano pet ljudi iz jedne iste recruitment agencije (cudna li cuda, menadzer nema sanse da dobija neku korist od te agencije) i kada je za business analyst poziciju koja se placa oho ho (800 dolara dnevno) izabran decko koji nikada pre nije radio u Australiji (u rezimeu tvrdi da je radio 4 godine u Indiji) nasuprot ljudi koji su radili 20 godina u Australiji...Evo, pa koga interesuje `kraduckanje`: http://www.smh.com.a...0320-1vh5s.htmlPSSad se setih, da dodam jos jedan slucaj. Bivsi kolega sa posla, dusa od coveka, ima neku dioptriju malo poveliku.Prelazio ulicu na PESACKOM PRELAZU i udare ga kola, vozac pobegne.Kada se ne zna ko je vozac izvlaci se iz sesira osiguravajuce drustvo koje ce da pokrije slucaj. U najvecem broju slucajeva to bude najveca kuca NRMA. Tako bude i njemu. Nakon udara proveo je neophodnih tri dana u bolnici i i dan danas posecuje fizioterapeuta.NRMA mu je odgovorio: mi cemo da platimo 70% ti ces platiti 30% posto nisi pazio!Dan danas se sa njima ganja na sudu. Ima vec dve godine kako se to desilo.A za customer service to je posebna prica. Vecina osim retkih izuzetaka (Ubank i ING bank da ih pohvalim) te ostavlja da cekas na liniji po 15-30 minuta. Najgore iskustvo sam imao sa Telstrom, najvecim telco operaterom. Pokusavao sam da promenim adresu na racunu cirka 4-5 puta. Trazim da promene, ono opet salju racun na staru, trebalo im je sest meseci da stave novu adresu. Sa TPG mobilnim operaterom trazim zamenu SIM kartice i cekam dva meseca ne stize. Opet zovnem i stize za dve nedelje.Inace, taman posla da ja sad nesto likujem nad svim ovim. Pa naravno da bih pre hteo da je sve pod konac i da ja prvi koji u ovoj zemlji zivim nemam problema. Kamo lepe srece. Ali nece da bude. A da guram glavu u pesak i eufemiziram situaciju nema sanse. Uvek sam govorio kako jeste.

Edited by noskich
Na stranu njegov zaključak, ono što sam ja video da su obojica ispisala solidan broj konkretnih slučajeva, crno na belo.
Pa, u najmanju ruku je jednako verodostojno "svedocenje" adama, koji takodje nema nikakvu jojogijevsku forumsku predistoriju. A 20 godina je u pitanju.Ponavljam sto sam vec rek'o, verujem da su iznete negativnosti istinite, ali to ne znaci automatski i da su reprezentativne.