Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa vidi, kad Noskich (koji, ubr, takodje ne zivi u UK) napise da nema velike razlike u odnosu na Srbiju, "osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su", jasno je i iz druge drzave da je u pitanju bullshit.
On to isto kaze i za Australiju, za koju je to jednako netacno.Ali, na to smo se valjda vec navikli. Kao i na neke kojima je svaka losa vest sa Zapada razlog za veselje.
Link to comment
Pa vidi, kad Noskich (koji, ubr, takodje ne zivi u UK) napise da nema velike razlike u odnosu na Srbiju, "osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su", jasno je i iz druge drzave da je u pitanju bullshit.Ono sto prica Palikaris vec razumem, s tim sto neke od stvari koje kritikuje spadaju u univerzalna znanja, poput izbegavanja ociglednih prevara.London jeste jako surova sredina za zivot, posebno od kad je krenula recesija. Hiper-kapitalizam u kome se svakog dana boris da opstanes. Ko nema srece da spada u privilegovane pripadnike dobro placenih profesija, ima sitnu decu, nema pocetni kapital i volju da se bori za opstanak, ima i bolje alternative za boravak.
Na stranu njegov zaključak, ono što sam ja video da su obojica ispisala solidan broj konkretnih slučajeva, crno na belo. I ne znam zašto bi trebalo da im ne verujem, osim ako nemaju neku predistoriju masnog laganja za koju ja ne znam. Dakle, može da se kaže "to si izmislio", a ne "preteruješ". Ovakve reakcije su mi preblizu onim jojogijevštinama, neaš ti pojma, saću ja da ti kažem kako je. Edited by henrik larsson
Link to comment
Pa vidi, kad Noskich (koji, ubr, takodje ne zivi u UK) napise da nema velike razlike u odnosu na Srbiju, "osim sto se ima para i sto su bolje postavljeni zakoni i institucije tako da se postuju i funkcionalni su", jasno je i iz druge drzave da je u pitanju bullshit.
Ja sam upravo i govorio o Australiji.
Link to comment
On to isto kaze i za Australiju, za koju je to jednako netacno.Ali, na to smo se valjda vec navikli. Kao i na neke kojima je svaka losa vest sa Zapada razlog za veselje.
Svako ima razliciti dozivljaj, nacitan si covek, trebalo bi da si cuo za analizu diskursa.A meni deluje da bi tebi Indy daleko vise pasovala UK sa tim postrojavanjem mirno, ljubljenjem ruku i ostrim razlikovanjem mediokriteta sa jedne strane i lidera sa druge. Australija je anti-tall poppy, za te kastinsko-hijerarhijske fore treba se vratiti u metropolu, kolonija nije za to.
Link to comment

Inace sam igrom slucaja bio odgovoran (sve osim donosenja odluke koga pozvati i koga zaposliti) za recruitment mase ljudi u IT odeljenju za koje sam radio pre. Em sto je u pitanju bila javna institucija (najstariji australijski univerzitet) em sto je vec vodjen sudski proces protiv univerziteta jer je pre jedan menadzer zaposljavao muza svoje sestricine, prijatelje i to sve preko recruitment agencije svoje zene (agencija uzimala masne pare oko 20-30% od plata); i pored svega toga bio sam svedok organizovanog zaobilazenja pravila. Drzava postavi pravila da zastiti obicnog coveka, a velike firme uvek nadju nacina da izvrdaju. Primeri kao da su iz nekog drzavnog preduzeca u Srbiji: standardno objavljivanje konkursa nakon sto je vec odabran interni kandidat za poziciju, otpustanje ljudi jer se menadzerima cefnulo uz obrazlozenje ne treba nam vise ta pozicija, onda zaposle novog coveka da obavlja 100% isti posao i promene mu titulu (npr. bio coordinator, sad je officer i obrnuto); secam se intervjua kada je u jednom danu pozvano pet ljudi iz jedne iste recruitment agencije (cudna li cuda, menadzer nema sanse da dobija neku korist od te agencije) i kada je za business analyst poziciju koja se placa oho ho (800 dolara dnevno) izabran decko koji nikada pre nije radio u Australiji (u rezimeu tvrdi da je radio 4 godine u Indiji) nasuprot ljudi koji su radili 20 godina u Australiji...Evo, pa koga interesuje `kraduckanje`: http://www.smh.com.a...0320-1vh5s.htmlPSSad se setih, da dodam jos jedan slucaj. Bivsi kolega sa posla, dusa od coveka, ima neku dioptriju malo poveliku.Prelazio ulicu na PESACKOM PRELAZU i udare ga kola, vozac pobegne.Kada se ne zna ko je vozac izvlaci se iz sesira osiguravajuce drustvo koje ce da pokrije slucaj. U najvecem broju slucajeva to bude najveca kuca NRMA. Tako bude i njemu. Nakon udara proveo je neophodnih tri dana u bolnici i i dan danas posecuje fizioterapeuta.NRMA mu je odgovorio: mi cemo da platimo 70% ti ces platiti 30% posto nisi pazio!Dan danas se sa njima ganja na sudu. Ima vec dve godine kako se to desilo.A za customer service to je posebna prica. Vecina osim retkih izuzetaka (Ubank i ING bank da ih pohvalim) te ostavlja da cekas na liniji po 15-30 minuta. Najgore iskustvo sam imao sa Telstrom, najvecim telco operaterom. Pokusavao sam da promenim adresu na racunu cirka 4-5 puta. Trazim da promene, ono opet salju racun na staru, trebalo im je sest meseci da stave novu adresu. Sa TPG mobilnim operaterom trazim zamenu SIM kartice i cekam dva meseca ne stize. Opet zovnem i stize za dve nedelje.Inace, taman posla da ja sad nesto likujem nad svim ovim. Pa naravno da bih pre hteo da je sve pod konac i da ja prvi koji u ovoj zemlji zivim nemam problema. Kamo lepe srece. Ali nece da bude. A da guram glavu u pesak i eufemiziram situaciju nema sanse. Uvek sam govorio kako jeste.

Edited by noskich
Link to comment
Na stranu njegov zaključak, ono što sam ja video da su obojica ispisala solidan broj konkretnih slučajeva, crno na belo.
Pa, u najmanju ruku je jednako verodostojno "svedocenje" adama, koji takodje nema nikakvu jojogijevsku forumsku predistoriju. A 20 godina je u pitanju.Ponavljam sto sam vec rek'o, verujem da su iznete negativnosti istinite, ali to ne znaci automatski i da su reprezentativne.
Link to comment
Na engleskim aerodromima mi se nije desilo da toliko cekam, ali na frankfurtskom jeste.
okej, mozda tebi. ja prilicno cesto putujem bg-london, i kad godi idem preko lutona cekam bar po sat vremena. i kasnim na posao, posto obicno idem pravo sa aerodroma u ofis.
Trazenje gajbe je svuda skup i bolan proces. Mislim da je u Nemackoj cak i gore, agenti rutinski uzimaju 2.4 kirije provizije, a naci stan bez agencije je u nekim gradovima vrlo tesko. Jedino je tacno da su stanovi strasno skupi u Londonu, a sve ostalo je vrlo diskutabilno. Kvalitet gajbi nije sjajan ni u Parizu, Barseloni ili u nemackim gradovima, a trazenje stana u Parizu je poprilicno jeben i skup posao. Cena metropole.
slazem se, trazenje gajbe je svuda smaracina. ali, u holandiji imas opcije koje u uk ne postoje - dok sam ja bio tamo, postojako je anti-skvot pokret, preko koga si mogao da iznajmljujes gajbu za neke smesne pare, tipa 100-150 evra mesecno. i to su bile skroz okej gajbe, normalne, tipa nasih na nbgu. idealno za studente i umetnike.
Larssone, je l ovo preterivanje ili izmisljanje?
shvatas bukvalno ovo za taksi. napisao sam isto i da je mesecna karta u njujorku oko 100 dolara, no limit, dok je u londonu 30 funti nedeljno samo za zone 1 i 2. jel i to izmisljanje?
20-25 jura tamo-amo je standardna cena prevoza od gradova do low-cost aerodroma svuda u Evropi™. Dakle, preterivanje.
30 funti voz return, plus onaj neki autobus od zel. stanice do aerodroma sto te preveze je jos valjda 3 funte one way, znaci, 36 funti ti treba do aerodroma i nazad. to je malo vise od tih evropskih prosecnih 20-25. duplo vise, rekao bih.
Nemacka ima poprilicno nizak procenat visoko-obrazovanog stanovnistva. Jebes takav reper.
dok je engleska u vrhu liste, sigurno. na faksu na kom je studirala moja zena, koji vazi za jednu od najpoznatijih arhitektonskih skola u sveti, nije bilo ni jednog engleza. ni jednog. preskupo im je, a stipendija nema posto je skola privatna. rezultat - tu studitraju uglavnom bogata deca iz inostranstva kojima nije problem da stuku po 50 do 100 hiljada funti godisnje na skolarinu + zivot u londonu, i po neki bednik kome je njegova drzava dala stipendiju. ja sam radio na lse par meseci na nekom projektu, i kolko sam provalio, ista je situacija. pogotovo od kad su upali u krizu, pa em podigli skolarine (sad je valjda 9 hiljada finti za domace studente, za strance 15 do 20, zavisi od skole do skole), em snizili kriterijume za upis, pa upisuje bukvalno ko god ima para. dok sam ja bio tamo zalili su se predavaci da imaju gomilu studenata iz azije koji ocigledno ne razumeju o cemu se radi na predavanjima, posto ne znaju engleski dovoljno. ali jebiga, libyan school of economics trebaju pare. ista stvar na UCL, gde sam upisao phd, al naravno, ni u ludilu nisam uspeo da nadjem pare pa sam morao da odustanem. eto ti (vam) jos konkretnih primera, pa vi opet recite da izmisljam i da preterujem.ono sto ja hocu da kazem je da se ta zemlja, a pogotovo london, suvise orijentisala na profit making, i da u tome ne postoje vise nikakve skrupule, sve je dozvoljeno, varati ljude otvoreno, krasti i otimati, otpustati ljude kad ti zafali para, itd. i da ti zakoni sve tolerisu iz nekog razloga. uspesni menadzeri u lodnonu su oni koji, kad vide da ce im firma biti u minusu na kraju godine, otpuste 30 radnika, i tako budu u plusu pa uzmu bonus na racun toga. jebo menadzment. i da, druga stvar je da je sve preskupo u odnonsu na kvalitet koji pruza. precenjeno. i da kao rezultat imas ljude u 40im koji nominalno zaradjuju basnoslovne pare u poredjenju sa vecinom evropskih zemalja (londonski gdp per capita i prosecna plata je valjda najveci u evropi), ali realno za te pare zive ispodprosecan zivot, u nekim flatshare-ovima, ne voze kola, nemaju skoro nikakav stek, o porodici i deci ni ne razmisljaju, itd. ja sam popizdeo na cinjenicu da, samo da bi dostigao nivo zivota koji vec imam u beogradu (nista specijalno, kola, jednosoban stan, vikendica) moram da radim 20 godina u londonu, i to da me opako ukenja. da bi imao nesto nalik vikendici, moram da postanem milioner.
Link to comment

Ja uopste ne mislim da izmisljas, meni se takodje svasta desavalo u Australiji, ali desilo mi se i puno vise lepih stvari.Mislim da je London cupavo mesto za zivot in general, a posebno za sveze imigrante. Imam tamo dobru drugaricu, mislim da je odlepila (zivi tamo 30 god.)Steta sto pukovnik vladan od tamo™-a nije ovde, da i on podeli svoja iskustva, posebno sto je on jedan od tih lekara na koje se svi zale. :D

Link to comment
Na engleskim aerodromima mi se nije desilo da toliko cekam, ali na frankfurtskom jeste.
okej, mozda tebi. ja prilicno cesto putujem bg-london, i kad godi idem preko lutona cekam bar po sat vremena. i kasnim na posao, posto obicno idem pravo sa aerodroma u ofis.
Trazenje gajbe je svuda skup i bolan proces. Mislim da je u Nemackoj cak i gore, agenti rutinski uzimaju 2.4 kirije provizije, a naci stan bez agencije je u nekim gradovima vrlo tesko. Jedino je tacno da su stanovi strasno skupi u Londonu, a sve ostalo je vrlo diskutabilno. Kvalitet gajbi nije sjajan ni u Parizu, Barseloni ili u nemackim gradovima, a trazenje stana u Parizu je poprilicno jeben i skup posao. Cena metropole.
slazem se, trazenje gajbe je svuda smaracina. ali, u holandiji imas opcije koje u uk ne postoje - dok sam ja bio tamo, postojao je anti-skvot pokret, preko koga si mogao da iznajmljujes gajbu za neke smesne pare, tipa 100-150 evra mesecno. i to su bile skroz okej gajbe, normalne, tipa nasih na nbgu. idealno za studente i umetnike.
Larssone, je l ovo preterivanje ili izmisljanje?
shvatas bukvalno ovo za taksi. napisao sam isto i da je mesecna karta u njujorku oko 100 dolara, no limit, dok je u londonu 30 funti nedeljno samo za zone 1 i 2. jel i to izmisljanje?
20-25 jura tamo-amo je standardna cena prevoza od gradova do low-cost aerodroma svuda u Evropi™. Dakle, preterivanje.
30 funti voz return, plus onaj neki autobus od zel. stanice do aerodroma sto te preveze je jos valjda 3 funte one way, znaci, 36 funti ti treba do aerodroma i nazad. to je malo vise od tih evropskih prosecnih 20-25. duplo vise, rekao bih.
Nemacka ima poprilicno nizak procenat visoko-obrazovanog stanovnistva. Jebes takav reper.
dok je engleska u vrhu liste, sigurno. na faksu na kom je studirala moja zena, koji vazi za jednu od najpoznatijih arhitektonskih skola u svetu, nije bilo ni jednog engleza. ni jednog. preskupo im je, a stipendija nema posto je skola privatna. rezultat - tu studitraju uglavnom bogata deca iz inostranstva kojima nije problem da stuku po 50 do 100 hiljada funti godisnje na skolarinu + zivot u londonu, i po neki bednik kome je njegova drzava dala stipendiju.ja sam radio na lse par meseci na nekom projektu, i kolko sam provalio, ista je situacija. pogotovo od kad su upali u krizu, pa em podigli skolarine (sad je valjda 9 hiljada finti za domace studente, za strance 15 do 20, zavisi od skole do skole), em snizili kriterijume za upis, pa upisuje bukvalno ko god ima para. dok sam ja bio tamo zalili su se predavaci da imaju gomilu studenata iz azije koji ocigledno ne razumeju o cemu se radi na predavanjima, posto ne znaju engleski dovoljno. ali jebiga, libyan school of economics trebaju pare. ista stvar na UCL, gde sam upisao phd, al naravno, ni u ludilu nisam uspeo da nadjem pare pa sam morao da odustanem.u ostalom, u holandji ili nemackoj ti odbijaju skoro isti procenat od plate za socijalu, peniziono, zdravstvo, skolstvo, itd. samo sto tamo onda zaista imas besplatno zdravstvo, besplatno skolovanje (cak i vrtice, bar u holandiji), veoma razvijen public housing sistem, i dobar social help, a u uk nemas nista od toga, a placas isto.eto ti (vam) jos konkretnih primera, pa vi opet recite da izmisljam i da preterujem.ono sto ja hocu da kazem je da se ta zemlja, a pogotovo london, suvise orijentisala na profit making, i da u tome ne postoje vise nikakve skrupule, sve je dozvoljeno, varati ljude otvoreno, krasti i otimati, otpustati ljude kad ti zafali para, itd. i da ti zakoni sve tolerisu iz nekog razloga. uspesni menadzeri u londonu su oni koji, kad vide da ce im firma biti u minusu na kraju godine, otpuste 30 radnika, i tako budu u plusu pa uzmu bonus na racun toga. jebo menadzment.i da, druga stvar je da je sve preskupo u odnosu na kvalitet koji pruza. precenjeno. i da kao rezultat imas ljude u 40im koji nominalno zaradjuju basnoslovne pare u poredjenju sa vecinom evropskih zemalja (londonski gdp per capita i prosecna plata je valjda najveci u evropi), ali realno za te pare zive ispodprosecan zivot, u nekim flatshare-ovima, ne voze kola, nemaju skoro nikakav stek, o porodici i deci ni ne razmisljaju, itd.ja sam popizdeo na cinjenicu da, samo da bi dostigao nivo zivota koji vec imam u beogradu (nista specijalno, kola, jednosoban stan, vikendica) moram da radim 20 godina u londonu, i to da me opako ukenja. da bi imao nesto nalik vikendici, moram da postanem milioner. Edited by palikaris
Link to comment
Trazenje gajbe je svuda skup i bolan proces. Mislim da je u Nemackoj cak i gore, agenti rutinski uzimaju 2.4 kirije provizije, a naci stan bez agencije je u nekim gradovima vrlo tesko. Jedino je tacno da su stanovi strasno skupi u Londonu, a sve ostalo je vrlo diskutabilno. Kvalitet gajbi nije sjajan ni u Parizu, Barseloni ili u nemackim gradovima, a trazenje stana u Parizu je poprilicno jeben i skup posao. Cena metropole.
Drug trazio stan u Parizu i vidio je jedan poprilicno skup (>1000€ za trosoban stan) gdje su WC i tus bili sve u jednom, to jest poljski WC i kada stavis drveni pod dobijas tus. Edited by borris_
Link to comment
Ja uopste ne mislim da izmisljas, meni se takodje svasta desavalo u Australiji, ali desilo mi se i puno vise lepih stvari.Mislim da je London cupavo mesto za zivot in general, a posebno za sveze imigrante. Imam tamo dobru drugaricu, mislim da je odlepila (zivi tamo 30 god.)Steta sto pukovnik vladan od tamo™-a nije ovde, da i on podeli svoja iskustva, posebno sto je on jedan od tih lekara na koje se svi zale. :D
ma naravno da se desava i puno lepih stvari, niti se meni ne znam sta katastrofalno desilo p aja ima licni problem sa londonom. bas me briga za london, samo je cela prica pocela od moje tvrdnje da je to sve daleko slabije organizovano nego sto se obicno misli, i da cela drzava uglavnom pociva na velikoj lovi koju imaju u steku jos iz kolonijalnog doba. da nema tih para, siguran sam da bi bankrotirali vec sto puta.
Link to comment
Drug trazio stan u Parizu i vidio je jedan poprilicno skup (>1000€ za trosoban stan) gdje je WC i tus bilo sve u jednom, to jest poljski WC i kada stavis drveni pod dobijas tus.
za 1000 evra u londonu mozes samo da iznajmis sobu u fletshare varijanti, ili neku mikro garsonjegu u dalekom dalekom predgradju (al te onda prevoz kosta skuplje). ako su ovo uobicajene pariske cene, to je mnogo jeftinije, cak i ako je takav krs.edit: typo Edited by palikaris
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...